کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.
کاشت ابرو و راهنمای کامل آن

کاشت ابرو طبیعی و حرفه ای

کاشت ابرو بهترین گزینه برای افرادی که ابروهایی بسیار کم پشت یا بدون مدل دارند است و اگر به درستی انجام شود می تواند زیبایی طبیعی به افراد ببخشد. اما کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟ تکنیک های کاشت ابروی طبیعی چیست؟ بهترین دکتر کاشت ابرو و بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران کدام است؟ قطعاً اگر فردی تصمیم به کاشت ابروها بگیرد، چنین پرسش هایی در ذهن او مطرح می شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر موضوع کاشت ابرو بپردازیم و به سوالات رایج آن پاسخ دهیم.

کاشت ابرو و زیبایی چهره

تاثیر ابروها را در دو حالت می توانید مشاهده کنید. ابرو ها هم در زیبایی چهره و هم محافظت از چشم موثر هستند.

نقش ابرو در زیبایی چهره

 1. زیباسازی چهره: ابرو به صورت فرد شخصیت و حس می بخشد. حالت شادابی چشم ها، خستگی و غمگین بودن صورت به ابروها وابستگی زیادی دارد. ابرو به چهره احساس می بخشد.
 2. محافظت از چشم: ابرو از ورود عوامل خارجی مانند قطرات آب و عرق به داخل چشم ها جلوگیری می کند. ورود آب به چشم باعث تاری دید می شود و این کارکرد ابرو نقش مهمی در سلامت چشم ها دارد. علاوه بر این، ابرو به همراه مژه مانند فیلتری در برابر نور مستقیم خورشید عمل می کند و مانع از آسیب دیدن چشم از نور خورشید می شوند.

هر تار ابرو به طور میانگین هر 4 ماه یک بار می ریزد و موی جدیدی جای آن می روید. بسیاری از افراد به دلایل گوناگون رویش مجدد ابرو ندارند و همین امر باعث کم پشت شدن موهای ابرو می شود. در این شرایط نیز افراد به دنبال راهکار هایی برای کاشت ابرو می گردند.

چرا ابروها می ریزند؟

مهم ترین علل ریزش ابروها

تصور داشتن ابرو

بیماری های پوستی

ریزش مژه و ابروها می تواند ناشی از درماتیت ها یا بیماری های پوستی باشد. بیماری های آتوپیک (Atopic dermatitis)، سبورئیک (Seborrhoeic dermatitis)، پسوریازیس (psoriasis)، تلوژن افلوویم (Telogen effluvium)، اسکلروز (زخم پوستی که باعث از بین رفتن فولیکول های مو می شود) و دیگر بیماری های پوستی می توانند در ایجاد ریزش ابرو و مژه نقش داشته باشند. استرس و مشکلات عصبی نیز از بیماری هایی هستند که در ریزش ابرو نقش دارند.

مشکلات و بیماری های داخلی

بعضی از بیماری های داخلی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید، اختلالات هورمونی، کمبود آهن و ویتامین ها و بیماری های عفونی از دیگر علل ریزش ابرو هستند.
اگرچه کم کاری و پرکاری تیروئید بر ریزش ابروها موثر است اما تمامی افرادی که با کم کاری یا پرکاری تیروئید مواجهند، ریزش ابرو ندارند. معمولاً افرادی که به هیپرتیروئیدیسم و هیپوتیروئیدیسم مبتا هستند در لبه خارجی یا یک سوم خارجی ابرو با ریزش مو یا نازک شدن ابرو مواجهند.

تغذیه

عادت های غذایی نادرست و مصرف غذاهای بدون ارزش غذایی در ریزش موها از جمله ریزش موهای ابرو نقش دارند. مواد غذایی زیر در کاهش ریزش ابرو موثرند:

اسیدهای چرب امگا-3 و امگا-6

این اسیدهای چرب در ماهی هایی مانند ماهی سالمون، ماهی ساردین، ماهی قزل آلا، روغن گردو، روغن سویا و دیگر روغن های گیاهی یافت می شود.

حبوبات

حبوبات سرشار از پروتئین، بیوتین و روی هستند و نقش مهمی در جلوگیری از ریزش ابرو ایفا می کنند. مصرف لوبیا، عدس، نخود و دیگر حبوبات برای جلوگیری از ریزش ابرو توصیه می شوند.

گوشت

گوشت سفید و گوشت قرمز هر دو حاوی مقدار زیادی پروتئین و آهن هستند. وجود پروتئین و آهندر مواد غذایی مانع از ریزش و شکنندگی موها و تیره شدن تار مو می شود.

غلات

غلات دارای مقدار زیادی روی، آهن و ویتامین های گروه B هستند. به همین دلیل مصرف این مواد غذایی به تقویت موها از جمله ابروها کمک می کند.

ویتامین ها

مصرف ویتامین ها و مواد غذایی حاوی ویتامین به زیبایی بیشتر موها و ابروها کمک می کند. خشکباری مانند بادام، بادام زمینی و فندق سرشار از انواع ویتامین ها و مواد مغذی است.

آب

دهیدراته بودن بدن و نبود آب در بدن باعث ریزش موها می شود. مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب برای طراوات بخشیدن به پوست و مو توصیه می شود.

مصرف بعضی داروها

مصرفی بعضی از داروها مانند داروهای فشار خون، داروهای ضدتشنج، داروهای ضدالتهاب، داروهای روانپزشکی، داروهای کنترل وزن و قرص های ضدبارداری در ریزش موی ابروها موثرند.

ابتلا به سرطان

سرطان های پوستی و دیگر سرطان ها که تحت درمان با شیمی درمانی هستند، ریزش ابرو را به همراه دارند. این ریزش ها بعد از اتمام دوره درمان متوقف می شوند و ابروها مجدداً رشد می کنند.

عفونت های داخلی و پوستی

عفونت ها از جمله عفونت های قارچی بر فولیکول های مو و ساقه مو تاثیر می گذارند و باعث بروز ریزش ابرو می شوند.

اختلالات رفتاری

برخی از اختلالات رفتاری و بیماری های روانی موجب می شود که فرد موهای ابرو و سر خود را بکند. این بیماری ها اگر به موقع درمان نشود، باعث از بین رفتن فولیکول های مو خواهد شد.

فاکتورهای فیزیکی

عوامل خارجی مانند سوختگی، جراحات ناشی از ضربه های فیزیکی و تصادف، عوامل شیمیایی و برداشتن ابروها باعث می شود که فولیکول های مو برای همیشه از بین بروند و ریزش ابرو به وجود بیاید.

طاسی منطقه ای

این نوع طاسی یکی از بیماری های خودایمنی است که در آن موهای قسمتی از بدن یا کل بدن می ریزد. این بیماری نادر ممکن است در قسمت ابروها نیز اتفاق بیفتد.

از دیگر علل ریزش ابروها می توان به افزایش سن، حساسیت و اگزمای پوستی، حساسیت های پوستی و داخلی و ژنتیک اشاره کرد.

درمان ریزش ابرو

 1. دسته اول پس از رفع علت زمینه ای مجدداً به حالت اول باز می گردند؛
 2. دسته دوم از علل ایجاد ریزش ابرو از خود اسکار به جا می گذارند.
  در موردی که پس از رفع علت زمینه ای ابروها بهبود می یابند نیاز به اقدامی غیر از درمان بیماری اصلی نیست ولی در مواردی که اسکار بیماری بر روی ابروها باقی می ماند نیاز به اقدامات درمانی بیشتر است. به بیان دیگر، اگر علت ریزش موهای ابرو در افراد بیماری های موضعی باشد، فرد ابتدا باید بیمار را تحت درمان قرار دهد. اگر درمان بسیار موفق باشد، موهای ریخته شده ابرو تا حد زیادی برمی گردند و مجدداً رشد می کنند. اگر این موها دوباره رشد نکنند یا علت کم پشتی و ریزش ابرو وراثت باشد، باید کاشت ابرو انجام شود.

کاشت ابرو چیست ؟

طی این فرآیند که با اعمال بی حسی موضعی انجام می گیرد معمولاً ناحیه پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده انتخاب می شود اما ناحیه دیگر هم می توانند برای اهدای مو ها مناسب باشند و انتخاب شوند.

فرآیند کاشت ابرو در صورتی جلوه می کند که در زاویه و جهت گیری مناسبی قرار گیرد و فولیکول های مو پس از رشد زیبایی و حالت مناسبی داشته باشند. هدف اینست که موقعیت، ظاهر و چگالی بالایی از مو ها در پایان کار مشاهده شود.

زاویه کاشت ابرو

یکی از مهم ترین گام ها برای اینکه کاشت ابرو با نتیجه ای مطلوب روبرو باشد، دقت پزشک به زاویه کاشت ابرو می باشد. زاویه کاشت ابرو با دقت بالایی طراحی می شود و پیوند مو های ابرو باید دقیقا در همان جهت و زاویه انجام شود تا یک ظاهر طبیعی و مطلوب بدست آید.
قبل از اینکه زاویه کاشت ابرو توسط پزشک طراحی شود نیاز است تا بیمار شکل و فرم جدید ابرو ها را تعیین کند.
همینطور ضخامت ابروهای جدید باید مشخص باشد تا در هنگام برداشت و انتقال فولیکول های مو اشتباهی صورت نگیرد و از تعداد کافی گرافت های مو استفاده شود.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

شایع ترین اندیکاسیون ها برای کاشت ابرو عبارتند از:

 • افرادی که به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند یا در قسمتی ابرو ندارد؛
 • افرادی که به علت صدمه و جراحت بخشی از ابروی خود را از داده اند؛
 • افرادی که بانک موی مناسبی در قسمت های مختلف بدن خود (به خصوص در پشت سر) دارند؛
 • افرادی که آگاهی و توقع به جایی از کاشت ابرو دارند و ابروهای طبیعی مدنظرشان است، نه فقط زیبایی کار؛
 • افرادی که قبلاً تتوی ابرو انجام دارند اما تصمیم به تغییر دارند و از ثابت بودن مدل مصنوعی های ابروهای خود خسته شده اند؛
 • افرادی که به دلیل افزایش سن دچار ریزش ابرو شده اند و دوست دارند که دوباره ابروهای طبیعی و زیبا داشته باشند؛
 • افرادی که با مشکل عدم تقارن در ابروهای خود مواجهند.

چه افرادی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

پیوند ابرو برای افراد زیر توصیه نمی شود:

 • افرادی که از نظر جسمی وضعیت سلامت خوبی ندارند و به بیماری هایی مانند دیابت، مشکلات قلبی و فشار خون بالا مبتلا هستند؛
 • افرادی که دچار اختلال انعقاد هستند و داروهای ضد انعقادی مصرف می کنند؛
 • افرادی که به داروهای بیهوشی موضعی حساسیت دارند؛
 • افرادی که بیماری های خاصی دارند و داروهای خاصی مصرف می کنند که موهای آن ها به صورت موقتی می ریزد.
assignment_returned

نکته

توصیه می شود که افراد زیر 22 سال از انجام کاشت ابرو خودداری کنند تا بعد از این سن شکل نهایی ابروهای آن ها مشخص شود.

تکنیکهای کاشت ابرو و مقایسه روشهای مختلف کاشت ابرو

تکنیک FUT مدت زمان زیادی با استفاده از فولیکول های تک مویی برای کاشت ابرو استفاده می شد. در ادامه به بررسی کامل تکنیک های کاشت ابرو می پردازیم:

کاشت ابروی طبیعی با روش FUT

 یکی از متدهای رایج و متداول در کاشت ابرو که امروزه در تمام دنیا مورد استقبال می باشد روش برداشتن باند دونور از پشت سر به اندازه ۵ تا ۶ سانتی متر طول و یک سانتی متر عرض دارد و تقسیم آن و اماده سازی گرافتها  در زیر میکروسکوپ می باشد که به این کار تریم کردن می گویند . روش دیگر که در کاشت مو انجام می شود اما مناسب کاشت ابرو نمی باشد روش پانچ کردن ناحیه ی بانک مو و کاشت گرافت در شکاف هایی می باشد که  با اسلیت زدن ایجاد می گردد .

مرحله اول.

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

این متد در حال حاضر در کلینیک فقط جهت بیماران کاشت مو استفاده می گردد . در کاشت ابرو از متد پانچ استفاده نمی گردد . زیرا برای پانچ کردن ابتدا ناحیه ی برداشت باید با ماشین اصلاح کوتاه گردد تا در هندپیس  مخصوص پانچ ایجاد مزاحمت ننماید و در ضمن عمق پانچ درست تعیین گردد اما مناسب کاشت ابرو نمی باشد زیرا خواب ابرو  و زاویه  کاشت  را نمی توان درست تعیین نمود . در ضمن  در کاشت ابرو به جای استفاده از تیغ های ظریف جهت ایجاد شکاف برای کاشت گرافت از نیدل ( سوزن ) استفاده می گردد چون بافت پوستی ابرو نازک تر و حساس تر از پوست سر می باشد ایجاد اسلیت ممکن است سبب اسکار در ناحیه ی کاشت گردد .

در ادامه فیلم واقعی کاشت ابرو در کلینیک جردن توسط دکتر نیلفروش زاده را مشاهده خواهید کرد:

تریم کردن باند دونور جهت پیوند ابرو چیست؟

هنگامی که بافت پوستی از ناحیه ی پشت سر که به آن بانک مو هم در اصطلاح گفته می شود برداشته می شود یه همراه بافت پوستی – غدد – فولیکول های مو می باشد این بافت باید در زیر میکروسکوپ طبق پروتکل خاصی اماده گردد تکنسین اتاق عمل بافت را با حفظ شرایط استریل در زیر میکروسکوپ برش می زند . تمیز کردن ظریف هر واحد فولیکولی – مراقبت و برش مناسب از واحد فولیکولی که قرار است پیوند زده شود در اصطلاح Graft trimming می گویند ، شامل یک روش دقیق از برش های دقیق ، از لحظه استخراج تا قرار دادن بعدی آن درناحیه کاشت می باشد . در طی این اقدام واحد، ما به یک هدف دوگانه دست پیدا می کنیم. از یک طرف، تمیز کردن کافی واحد فولیکولی را با از بین بردن پوست اضافی که آن را می پوشاند، انجام می گردد و غدد چربی و عرق حفظ می شود. از سوی دیگر موهایی را که قرار است پیوند بزنند طبقه بندی کرده ,کیفیت و کمیت موهای جمع آوری شده در هر واحد فولیکولی استخراج شده را بررسی .

مزایای انجام تریم کردن در پیوند ابرو چیست؟

انجام یک آماده سازی کارآمد از هر واحد فولیکولی استخراج شده برای پیوندابرو ضروری است اگر بخواهیم به مزایایی در این زمینه از جمله تراکم ناحیه کاشت و جهت خواب گرافت کاشت شده با توجه به رویش طبیعی موها دست پیدا نماییم .
از دیگر مزایای تریم کردن عبارتند از :

• فولیکولیت (عفونت فولیکول های مو که باعث التهاب می شود) یا سایر مشکلات ناشی از کاشت را کاهش می دهد.
• کیفیت بهتر واحدهای فولیکولی
• تسهیل و تسریع وارد کردن گرافت در هر پیوند

• انتخاب بهینه گرافت
• بهبود تراکم
• تسریع در بهبود ظاهر دلمه ها
• سرعت بخشیدن به بهبودی و ترمیم زخم
• کاهش میزان از دست دادن گرافتمراحل کاشت ابرو با برداشتن دونور از بانک مو آغاز می گردد جهت این برداشت پوستی ابتدا ناحیه را بی حسی موضعی تزریقی داده ( با استفاده از لیدوکایین ۲ در صد ) و پس از بی حسی از محلول تامیسنت که تشکیل یافته از نرمال سالین تزریقی + اپینفرین می باشد ناحیه ی برداشت بافت را بالژ نموده تا از عروق خونی فاصله بگیرد و در حین عمل اپی نفرین از خونریزی جلوگیری می نماید . بعد از این مرحله با استفاده از تیغ مخصوص جراحی استریل بافت پوستی برداشته می شود داخل محلول خاصی تا مرحله تریم کردن قرار میگیرد .

در کاشت ابرو نیاز به گرافت هایی که دو یا بیشتر فولیکول داشته باشند نمی باشد فقط با گرافت ۱ کاشت انجام می گردد زیرا برخلاف کاشت مو کاشت ابرو عملی ظریف تر می باشد و تراکم نسبی تا خوب را می توان با گرافت ۱ نیز ایجاد کرد . تعداد گرافت هایی که مورد نیاز می باشد از فرد به فرد و گستردگی ناحیه کاشت متفاوت می باشد اما بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰گرافت می باشد . این عدد می تواند پایین تر و یا بالاتر از این میزان نیز باشد موی ناحیه برداشت کوتاه می شود اما به اندازه ۱ تا ۲ سانتی متر نگه داشته می شود تا بتوان در زمان تریم کردن کات کردن درست انجام شود و همچنین در زمان کاشت , خواب مو در جهت درستی انجام شود .

یک کاشت ابرو موفق به پارامتر های مختلفی بستگی دارد :

1- میزان گرافت سالم
2- نحوه انجام متد کاشت پزشک متخصص و تکنسین
3- نحوه درست تریم کردن بافت پوستی حاوی گرافت
4- زاویه و خواب گرافت کار شده در ناحیه ابرو
5- طراحی درست ابروها
6- سالم بودن پوست ناحیه ی کاشت ( تاتو – زخم – سوختگی – نکروز – خال -حساسیت پوستی مانند پوسته ریزی و یا شوره نداشته باشد )

• ابرو توسط اعصاب اینفرا تروکلئار، سوپرا تروکلئار، سوپرا اوربیتال، لاکریمال و زایگوتمپورال عصب دهی می شود. بنابراین بلاک عصب می تواند موثر واقع شده و درد را حذف کند.
• بصورت ایده آل فولیکول های تک مویی از محل برداشت جدا می شود و از لحاظ دانسیته (حجم و پرپشتی) نیز نباید بیشتر از 30-35 واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع باشد.
• موی ایده آل از محل برداشت موی خوب از نظر قطر مو است و جهت فرمدهی طبیعی از مناطق مختلف پشت سر برداشت انجام میشود.موی ناحیه اکسیپیتال معمولا ضخیم و بلندتر است و واحدهای فولیکولی تک مویی ندارد. ولی موی ناحیه نزدیک به گردن و بالای گوش واحدهای تک مویی بیشتری دارند و ظریفتر هستند.
• موی برداشته شده در تکنیک FUT به دلیل آن که مدل قرار گرفتنش در پوست سر مشخص است، امکان کاشت با جهت مناسب در آن راحت تر است؛ در حالی که در کاشت FUE فولیکول باید با جهت مناسب کاشت شوند. تعداد گرافت برداشت شده با توجه به ضخامت و طول موها متفاوت است.
• در تکنیک FUE نیازی به تریم کردن و برداشتن چربی اطراف وجود ندارد و در بخش های مختلف ابرو جهت گیری موها نیز متفاوت است. همچنین دقت در فاکتورهای عروقی در بقای فولیکول های مو نقش بسیار مهمی دارد. عمل کاشت ابرو 5-6 ساعت به طول می انجامد.
• برای کاشت ابرو از موهای پشت سر یا کنار گوش که بیشترین همخوانی را با موی ابرو دارند استفاده می شود و عمل بصورت سرپایی انجام می گیرد.

معاینات ضروری قبل از کاشت ابرو

به طور معمول قبل از اینکه یک پزشک برای بیمار خود کاشت و پیوند موی ابرو را انجام دهد ابتدا به تاریخچه پزشکی او دقت می کند و برخی از معاینات لازم را جهت اینکه علت اصلی ریزش ابرو ها را تشخیص دهد انجام خواهد داد. طی ارزیابی های انجام شده مشخص خواهد شد که بیماری سیستمیک است یا خیر و بهتر است که چگونه در رابطه با درمان آن اقدام شود.
 

کاشت ابرو نوین

در مشاوره کاشت ناحیه ی دونور سایت و ناحیه ی کاشت از نظر سلامتی پوستی – نداشتن بیماری های پوست – تاتو – زخم – اسیب بافتی – نکروز – سوختگی  و غیره بررسی می گردد  شاید در روز مشاوره کاشت ابرو مشاور کاشت به فرد مراجعه کننده بگوید که اکنون زمان مناسبی برای پیوند نمی باشد و نیاز می باشد که پس از مدت زمانی خاص و انجام آزمایشات و مصرف برخی از تقویت کننده ها و مولتی ویتامین ها دوباره جهت مشاوره  اقدام نماید تا اگر نتیجه مطلوب نبود و ریزش ابرو بهبود پیدا نکرد عمل کاشت انجام دهند . در برخی از موارد مراجعه کننده تا کنون هیچ گونه اقدام  مراقبتی و تقویتی جهت ابرو ها انجام نداده است و ممکن است با این اقدامات به نتیجه دلخواه برسد و نیازی به کاشت نباشد .
 در برخی از بیماران به دلیل درمانهایی نظیر شیمی درمانی و پرتو درمانی و استفاده برخی داروهای هورمونی ممکن است موها و ابروها دچار ریزش شود این افراد در هنگام مشاوره حتما باید سابقه پزشکی خود را به مشاوره بازگو نمایند زیرا کاندید مناسبی جهت کاشت ابرو نمی باشند .  
بیمارانی که مشکلات خونی اعم از مشکلات انعقادی و غلظت خون دارند و یا افرادی که مشکلات قلبی – کلیوی وکبدی دارند با برگه مشاوره و اجازه پزشکی  که فالوآپ می شوند می توانند جهت کاشت ابرو اقدام نمایند زیرا جهت استفاده از ماده  بی حسی موضعی  و اپی نفرین باید پزشک مورد نظر موافقت نماید .

طراحی کاشت ابرو چگونه انجام می گردد ؟

پزشک متخصص پوست در هنگام طراحی ابرو جهت انجام کاشت طبیعی و با تراکم خوب به پارامترهای مختلفی اهمیت می دهد از جمله:
پزشک با توجه به فرم صورت بیمار فاصله چشم تا ابرو – فاصله ابرو تا پیشانی فاصله دو چشم از هم – با توجه به اجزا صورت و همچنین با توجه به درخواست بیمار (البته درخواست نرمال و منطقی ) خط ابرو و مدل آن را طراحی می نماید . گاهی اوقات بیمار از قبل در ناحیه ی کاشت تاتو و یا هاشور دارد پزشک متخصص با توجه به این موارد با محدودیت می تواند طراحی نماید . زیرا ناحیه ی تاتو و یا هاشور را باید بتوان با کاشت پوشش داد . (البته اگر پوست در این ناحیه سالم باشد و رنگ دانه در عمق درستی کار شده باشد اگر پوست در ناحیه ی تاتو آسیب دیده باشد شاید بیمار کاندید مناسبی جهت انجام کاشت نباشد ).
برخی از مراجعه کننده ها قبلا کاشت انجام داده اند که دو حالت دارد : یا برای این افراد کاشت نمی توان انجام داد و یا با محدودیت در طراحی و میزان تراکم می توان انجام داد . تراکم ابرو بستگی به گستردگی ناحیه ی کاشت -جنس پوست و مدل طراحی از شخص به شخص متفاوت می باشد .

مزایا و معایب کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو

مزایای پیوند ابرو


کاشت ابرو اگر توسط یک متخصص خوب کاشت ابرو و در بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو انجام شود، نتایج بسیار مطلوبی دارد. از مهم ترین مزایای کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• طبیعی شدن حالت ابرو؛
• رشد موهای ابرو و ثابت نبودن شکل آن؛
• رها شدن از دغدغه کشیدن مداد در ابروها و نگرانی از پاک شدن آن در شرایط مختلف؛
• افزایش زیبایی و جذابیت چهره.

عوارض پیوند ابرو

کاشت ابرو اگر توسط بهترین دکتر پوست، مو و زیبایی انجام نشود و پزشک در کار خود مهارت و دقت نداشته باشد، می تواند عوارض خطرناکی برای فرد داشته باشد. اما این روش مانند همه فرایندهای زیبایی دیگر می تواند عوارض جانبی موقتی نیز داشته باشد که عبارتند از:

• تورم و کبودی بسیار جزئی و کم؛
• زخم جزئی در ناحیه کاشت؛
• قرمزی در ناحیه ابرو؛
• پوسته پوسته شدن ناحیه کاشت؛
• التهاب فولیکول های مو در ناحیه کاشت؛
• ریزش موقت در ناحیه اهدا؛
• احساس خارش در ناحیه کاشت یا ناحیه اهدا به مدت 1 یا 2 روز که به کمک پماد تجویز شده تسکین پیدا می کند؛
• احساس درد جزئی که با داروهای مسکنی که پزشک تجویز می کند رفع خواهد شد.

معایب کاشت ابرو
assignment_returned

نکته

این عوارض جانبی طبیعی و به صورت موقتی است. اما برخی عوارض نیز هستند که ناشی از عدم تخصص پزشک است و مشکلات بسیاری برای فرد به وجود می آورد.

خطرات کاشت ابرو توسط غیرمتخصص

• ظاهر ناخوشایند و غیرطبیعی ابروها؛
• غیر قرینه شدن ابروها؛
• تفاوت رنگ ابروهای کاشته شده با ابروهای طبیعی؛
• ریسک خونریزی بعد از کاشت ابرو؛
• بروز عفونت بعد از کاشت ابرو؛
• بی حسی دائمی در ناحیه کاشت.
توصیه می شود که برای جلوگیری از بروز عوارض خطرناک کاشت حتماً به بهترین متخصص کاشت ابرو و یک کلینیک خوب کاشت مو و ابرو مراجعه کنید.

سن مناسب کاشت ابرو

تعداد افرادی که ابروهای کم پشت و ضعیفی دارند در دنیا بسیار زیاد است که اکثر آن ها به دلایل ژنتیکی ابروهای کم پشتی دارند. بسیاری از کسانی که تصمیم می گیرند تا ابروهای خود را پرپشت کنند نوجوانان زیر 18 سال هستند. اما توصیه می شود که برای نتیجه بهتر کاشت ابرو، افراد بعد از 22 سالگی، اقدام به کاشت ابرو کنند؛ زیرا الگوی ریزش تا قبل از 18 سالگی ثابت نشده است و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که کاشت باید در کدام نواحی انجام شود. علاوه بر این ریزش مو و ابرو از 18 تا 22 سالگی در اوج خود قرار دارد.

بهترین کلینیک کاشت ابروی تهران

همان طور که گفتیم، انتخاب بهترین دکتر کاشت مو و ابرو اهمیت بسیار زیادی دارد و مهم ترین گام در کاشت ابرو است. انتخاب بهترین تیم درمان و بهترین کلینیک کاشت ابرو کمک می کند تا با خیالی آسوده این کار را انجام دهید و نتیجه مطلوبی دریافت کنید. علاوه بر این، شما را از خطرات و عوارض کاشت ابرو و نامناسب شدن نتیجه عمل در امان نگه می دارد. خوشبختانه در کشورمان متخصصان ماهر و حرفه ای در زمینه زیبایی و کاشت ابرو فعالیت دارند و همین امر باعث شده تا ایران بهترین کلینیک کاشت ابرو در خاورمیانه را داشته باشد و هر ساله افراد زیادی برای زیبایی موها و ابروهای خود اقدام کنند. برای انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید:

چرا کلینیک جردن را برای کاشت ابرو انتخاب کنم؟

کلینیک دکتر نیلفروش زاده یکی از بهترین کلینیک های پوست و مو در خاورمیانه است که به کمک تکنولوژی ها و دستگاه های مدرن و بهره گیری از متخصصان برتر پوست و مو خدمات خود را به بهترین نحو ارائه می دهد. نمونه کارهای موفق بی شماری در این کلینیک انجام شده که در آدرس اینستگرام دکتر نیلفروش زاده می توانید رضایت مراجعه کنندگان را مشاهده نمایید:

داشتن نمونه کارهای موفق بسیار در حوزه کاشت ابرو؛
استفاده از تجهیزات و ابزارهای مدرن و به روز در کاشت؛
فعالیت پزشکان حرفه ای و متخصص در کلینیک کاشت ابرو؛
احترام پرسنل کلینیک به متقاضی و پاسخگویی دقیق و محترمانه و صبورانه؛
نظم و دقت و سرعت در رسیدگی به امور مراجعه کنندگان برای کاشت؛
تخصصی بودن کلینیک در حوزه زیبایی پوست و کاشت ابرو و مو؛
رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل های ایمنی در کلینیک.


مراقبت های قبل از کاشت ابرو

مهم ترین نکات قبل کاشت ابرو که باید آن ها را در نظر داشته باشید، عبارتند از:


• از 1 هفته قبل از جراحی، مصرف داروهایی مانند مانند آسپرین، ویتامین B و ویتامین E را متوقف کنید. این داروها ضدالتهاب و رقیق کننده خون هستند و موجب خونریزی حین کاشت می شوند.
• اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتماً در زمان مشاوره پزشک را مطلع کنید؛
• پیش از انجام جراحی حمام کنید و موها را به خوبی با شامپو بشویید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو از اهمیت زیادی برخوردارند و می توانند بر نتیجه جراحی تاثیرگذار باشند:

 • پانسمان برای دو روز کافی است و اسپری نرمال سالین و لیپوزومال ATP هر 2-3 ساعت پس از عمل لازم است.
 • روزهای اول کاشت ابرو نباید به ابروها دست زد. این کار باعث التهاب بیشتر ابروها می شود؛
 • پس از کاشت ابرو باید از پماد آنتی بیوتیک استفاده کرد. این پماد باید در زمان معین و به صورت دقیق استفاده شود؛
 • در هفته های اول کاشت ابرو باید از استفاده از لوازم آرایشی اجتناب شود.
 • ورم و کبودی مختصر پس از عمل ظرف چند روز اتفاق می افتد و طبیعی است.
 • سرتان را به سمت پایین خم نکنید و در هنگام خواب از چند بالش استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • بعد از 48 ساعت می توانید منطقه ای که مو از آن گرفته شده است را بشویید.
 • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و تحرک زیاد خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
 • ریزش موقت از دو هفته پس از عمل رخ خواهد داد و رویش از ماه 3-4 شروع شده و ظرف 4-6 ماه به دانسیته بیشتر می رسد. قبل از 9 ماه امکان کاشت مجدد وجود ندارد.

هزینه کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از میان آن ها می توان به وضعیت ابروی طبیعی فرد، تعداد واحدهای مورد نیاز برای کاشت، روش کاشت، تجربه متخصص کاشت ابرو و تکنولوژی هایی که برای کاشت استفاده می شود بستگی دارد. برای تعیین هزینه بهتر است به بهترین کلینیک کاشت ابرو در ایران مراجعه کنید.

سوالات رایج در مورد کاشت ابرو

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به بررسی کاشت ابرو و مزایا و معایب آن پرداختیم و با تکنیک های مختلف کاشت ابرو آشنا شدیم. این عمل زیبایی مانند بسیاری از عمل های زیبایی عوارض جانبی به همراه دارد که اگر در بهترین کلینیک کاشت ابروی تهران انجام شود، میزان این خطرات به حداقل می رسد. امیدواریم با خواندن این مطلب اطلاعات کاملی در خصوص کاشت ابرو به دست آورده باشید و بتوانید با انتخاب یک متخصص کاشت ابروی خوب، نتیجه مطلوبی از عمل دریافت کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به بررسی کاشت ابرو و مزایا و معایب آن پرداختیم و با تکنیک های مختلف کاشت ابرو آشنا شدیم. این عمل زیبایی مانند بسیاری از عمل های زیبایی عوارض جانبی به همراه دارد که اگر در بهترین کلینیک کاشت ابروی تهران انجام شود، میزان این خطرات به حداقل می رسد. امیدواریم با خواندن این مطلب اطلاعات کاملی در خصوص کاشت ابرو به دست آورده باشید و بتوانید با انتخاب یک متخصص کاشت ابروی خوب، نتیجه مطلوبی از عمل دریافت کنید.

[gravityform id=20]