کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.
لیفت نخ جوانسازی صورت رفع افتادگی صورت و غبغب

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از اصلی ترین روش های کم تهاجمی و غیر جراحی برای از بین بردن آثار پیری پوست در نواحی مختلف صورت است. لیفت صورت با نخ دارای دو نتیجه بسیار مهم است: رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست و تحریک افزایش تولید کلاژن سازی. اگر شما هم به دنبال یافتن اطلاعات علمی و موثق درباره روش لیفت با نخ هستید، در این مطلب از سایت کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن) توضیحات مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد. با ما همراه باشید.

کاربردهای لیفت با نخ

روش درمان لیفت با نخ نوعی فرایند درمانی کوتاه مدت می باشد که هدف آن درمان علائم پیری و افتادگی پوست در قسمت پایین صورت است. لیفت صورت با نخ سیلوئت، شامل قرار دادن زیر جلدی نخ های مخصوصی است که جهت کشیدگی و بالا بردن نواحی مورد نظر از پوست استفاده می شوند. اگرچه لیفت با نخ در رفع افتادگی ابرو و گونه ها نیز تاثیر دارد، اما نقش مهم آن در بخش میانی و انتهایی صورت از جمله غبغب و گردن است. می توان در یک جلسه لیفت صورت به کمک نخ، قسمت های مختلف صورت را هدف قرار داد. (نخ های لیفت انواع گوناگونی دارند که با صلاحدید متخصص پوست و مو، از انواع خاصی از آن ها در درمان افتادگی پوست نواحی مختلف استفاده می شود)

لیفت صورت با نخ اقدامی غیر جراحی و کم تهاجمی است که دارای نتایج نسبتا ماندگار خواهد بود. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه لیفت صورت با نخ از روش جراحی بسیار کم تر است.
  • پروسه انجام لیفتینگ صورت با نخ، کوتاه می باشد.
  • زمان ریکاوری این روش سریع است.
  • یک روش حداقل تهاجمی می باشد.

اهمیت انتخاب پزشک متخصص برای لیفت صورت با نخ

هدف از انجام لیفت صورت با نخ، در واقع بازسازی مجدد بافت پوست با تحریک تولید کلاژن برای افزایش استحکام پوست صورت، گردن و بدن می باشد. لیفت با نخ توسط متخصص پوست انجام می شود. متخصص برای دستیابی به اثر کشیدگی و لیفت مطلوب بافت صورت به کمک نخ، در مناطق مورد نظر از یک الگوی مناسب استفاده می کند. این روش کم تهاجمی نتایج فوری را فراهم می کند، اما هدف بیشتر آن تحریک تولید کلاژن جدید جهت دستیابی به نتایج طولانی مدت و بازگرداندن ظاهر جوان در مناطق تحت درمان است.

انتخاب یک پزشک متخصص پوست و مو برای انجام اقدام لیفت صورت با نخ مسئله ای است که بیش تر از هر چیزی بر روی نتیجه این کار تاثیر دارد. استفاده از نوع مناسب نخ لیفت، بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و توجه به نتیجه لیفت صورت با نخ، همگی از جمله ویژگی های بهترین دکتر برای لیفت با نخ هستند.

پست مرتبط - بهترین متخصص پوست

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

  • قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ با نخ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند. 
  • متخصص پوست یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که قابل مشاهده می باشد، وارد می شود. سوزن به شکل دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن نخ در آن ناحیه قرار داده می شود.
  • پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

نیازی به نگرانی نیست که چرا نخ های لیفت زیر پوست باقی مانده اند؛ آن ها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی باعث می شوند که شما دیگر هیچ دردی را برای کشیدن بخیه ها تجربه نکنید.

عمل تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست، روندی کاملا بدون درد است و به سادگی انجام می شود (هیدرولیز تجزیه شیمیایی نخ ناشی از واکنش آن با آب پوست می باشد). پس از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.

بیشتر بخوانید : کاشت مو

اقدامات مورد نیاز قبل از لیفت با نخ

◼ بهتر است قبل از شروع لیفت با نخ حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید تا بهترین برنامه درمانی را با توجه به نوع پوست شما تعیین کند.


◼ متخصصان موافق هستند که افراد کاندید جهت انجام نخ لیفت باید حداقل از یک هفته قبل از عمل از مصرف نوشیدنی های الکلی و سیگار اجتناب نمایند؛ زیرا مواد موجود در این فرآورده ها باعث کمبود آب بدن می شوند و ممکن است که با مواد بی حسی تداخل ایجاد کنند.


◼ از تمام محصولات دارویی بر پایه آسپرین باید اجتناب شود (این دارو ها رقت خون را بالا می برند و می توانند باعث خونریزی غیر ضروری در هنگام انجام این پروسه درمانی شوند) این مورد می تواند عوارض جانبی و ناخواسته ای را به همراه داشته باشد (جهت قطع دارو حتما از دستورالعمل های پزشک معالج خود پیروی کنید)

ما در کلینیک جردن از روش های ترکیبی، جدید و ابداعی شخص پروفسور نیلفروش زاده برای لیفت صورت بدون جراحی استفاده می کنیم. در ادامه می توانید یکی از ویدیوهای تریپل تراپی افتادگی پوست صورت (روش ترکیبی سه گانه) را ببینید:

مهم ترین مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ

✔ برخی از بیماران ممکن است در اثر عوارض جانبی مواد بی حسی، حالت تهوع داشته باشند. در صورت داشتن حالت تهوع، در حد چند جرعه کوچک مایعات استفاده کنید (البته با صلاحدید پزشک)


✔ سر را بالا نگه دارید (از خم شدن سر پایین تر از سطح قلب خودداری کنید) به مدت ۵ – ۷ روز با زاویه ۴۵ درجه سر خود را نگه دارید.


✔ اگر پوست شما متورم یا کبود شده است، به مدت ۳۰ دقیقه ۴ بار در روز برای ۵ روز اول، از کمپرس یخ استفاده کنید.


✔ به مدت ۲ – ۳ هفته از وارد آوردن فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.


✔  انجام حرکات مختلف بر روی اجزای صورت را به مدت ۲۴ ساعت محدود کنید.


✔ از مصرف کرم های صورت یا آرایشی صورت برای ۴۸ ساعت خودداری کنید.


✔ از کشیدن صورت یا ماساژ آن به مدت ۳ هفته خودداری کنید.


✔ به مدت ۷ – ۱۰ روز غذاهای نرم و یا مایعات مصرف کنید.


✔ از جویدن آدامس به مدت ۲ هفته اجتناب کنید.


✔ نوشیدنی ها را با نی مصرف نکنید.

از دیگر روش های لیفت صورت بدون جراحی می توان به اندولیفت، تزریق بوتاکس و هایفوتراپی اشاره کرد. همه این روش ها بون درد و خونریزی و عوارض جانبی انجام می شوند و حتی می توان از مزایای آن ها به طور همزمان با لیفت نخ بهره مند شد. در ادامه می توانید ویدیوی هر سه این روش ها را ببینید.

معایب لیفت صورت با نخ

– میزان موفقیت در برخی افراد که شرایط پوستی مناسب ندارند، پایین است (مشاوره قبل از انجام لیفت صورت در کلینیک جردن با پزشک متخصص صورت خواهد گرفت)

– برخی اوقات ممکن است که کشیدگی صورت با نخ به اندازه عمل جراحی پلاستیک، برای لیفت بافت های صورت و نواحی مورد نظر شما کاربردی و موثر نباشد.

– لیفت با نخ نمی تواند پوست اضافی در برخی نواحی صورت را جمع کند و فقط می تواند سبب لیفت و رفع افتادگی پوست در ناحیه مورد نظر شود.

سوالات و نظرات کاربران در مورد لیفت با نخ

لیفت با نخ به دلیل ماهیت غیر تهاجمی خود به زمان ریکاوری بسیار کمی نیاز دارد، اما باید دانست چه زمانی می توان انتظار بازگشت به زندگی عادی را داشت. مواردی که در زیر به آن ها اشاره شده است می تواند به افرادی که این پروسه درمانی را انجام داده اند کمک کندتا از اقدام خود بهترین نتیجه را دریافت نمایند. همیشه باید به یاد داشت که حتما از دستورالعمل پزشک خود پیروی کنید؛ شاید شرایط افرادی که در ادامه صحبت هایشان را می خوانید، با شما متفاوت باشد.