کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.
ریمادلینگ صورت

تکنیک های غیر جراحی زاویه سازی و افزایش هارمونی صورت

امروزه بیش تر از آن که زیبایی هر یک از بخش های صورت مورد توجه قرار بگیرد، تناسب میان این بخش ها و وجود هارمونی لازم بین آن ها مد نظر افراد است. در این مطلب از سایت کلینیک دکتر نیلفروش زاده همه روش های نوین زاویه سازی، کانتورینگ و افزایش هارمونی صورت را مورد بررسی قرار داده ایم. با ما همراه باشید و همه این روش ها اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. همچنین شما با خواندن این مطلب خواهید فهمید که بهترین کلینیک پوست تهران برای زاویه سازی و کانتورینگ صورت کجاست.

هارمونی زیبایی صورت

هارمونی صورت و یا هماهنگ‌ سازی بخش های مختلف صورت با هم شامل استفاده از تکنیک ‌های متفاوت زیبایی است برای اصلاح ویژگی‌ های صورت در جهت رفع نقص های صورت به طوری که در نهایت تمامی اجزای صورت با هم هماهنگ و زیبا سازی شوند. هارمونی صورت در واقع درمان برجسته سازی برخی از اجزای صورت، لیفت برخی نواحی که در صورت سبب افتادگی شده اند و در نهایت زیباسازی صورت برای بهبود تناسب صورت، تقارن و ایجاد ظاهری جوان ‌تر است.

روش های مختلف زاویه سازی و ریمادلینگ صورت

ترکیبی از متد های مختلف زیبایی از جمله تزریق بوتاکس، تزریق فیلر، تزریق چربی / تزریق نانوفت، لیفت با نخ و اندولیفت می توانند به تنهایی یا به شکل ترکیبی نقص های صورت را برطرف و در کل ظاهر شخص را متعادل، زیبا و هماهنگ نمایند که از اثرات این متد ترکیبی این است که می تواند سبب ریمادلینگ و کانتورینگ چهره فرد و همچنین سبب جوانسازی چهره بین 5 تا 10 سال شود.

اندولیفت برای زاویه سازی و ریمادلینگ صورت

اندولیفت که یکی از مهم ترین و جدیدترین روش های جوانسازی و لیفت صورت شناخته می شود، در هارمونی صورت نقش مهمی دارد. افرادی که  پف زیر  چشم، افتادگی غبغب و افتادگی در یک سوم پایینی صورت دارند، از مشکل افتادگی پلک فوقانی و خطوط عمیق پیشانی و یا همچنین اسکار ناشی از آکنه رنج می برند، کاندید مناسبی برای انجام اندولیفت هستند.

اندولیفت با استفاده از جریانی از لیزر دایود ۱۴۷۰ با وارد شدن فیبری بسیار نازک در عمق سطحی پوست با صلاح دید پزشک متخصص پوست انجام می پذیرد این متد هم سلول های چربی تجمع یافته در ناحیه ی مداخله را که سبب ایجاد افتادگی در آن ناحیه میشود را هدف قرار می دهد و همین طور آب میان بافتی تجمع یافته در ناحیه ی پلک پایینی چشم را که سبب می شود چهره پیر و خسته به نظر بیاید را تحت تاثیر قرار می دهد.

از این رو اندولیفت یک درمان همه جانبه در نظر گرفته می شود که برای اولین بار در دنیا نتایج حاصل از این متد درمانی اندولیفت در زمینه های مختلف زیبایی توسط پروفسور نیلفروش زاده در ژورنال های معتبر بین المللی  انگلیسی JCD  به چاپ رسیده است و برخی دیگر نیز در حال پابلیش می باشند.

تزریق چربی یا نانوفت برای زاویه سازی صورت

تزریق چربی به صورت که در واقع همان پیوند چربی نیز نامیده می شود، به این شکل است که چربی مورد نیاز برای انجام آن از نواحی خاصی از بدن خود فرد برداشته می شود و پس از پردازش و اعمال پروسه های خاص به نواحی مورد نظر در صورت همان فرد تزریق می شود. این متد درمانی همانند پی آر پی از بدن خود فرد تهیه می شود و سبب ایمونوژنیسته (ایجاد واکنش های ایمنی) در بدن بیمار نمی گردد و درمانی موثر و ایمن می باشد.

بافت چربی که از بدن فرد پس از بی حس کردن ناحیه ی مورد نظر برداشته می شود حاوی فاکتورهای رشدی و سلول های بنیادی (Factor Stem Cell – Growth) می باشد که این سلول ها زنده مانی خود را حفظ کرده و هنگامی که به نواحی مورد نیاز در صورت مانند گونه ها، زاویه ی فک، زیر چشم، خط خنده و چانه باشد تزریق می شوند هم سبب جوانسازی صورت در این ناحیه می شوند و هم در افرادی که نیاز به حجم دهی در نواحی خاصی از صورت دارند، این حجم دهی با تزریق چربی انجام می شود.

این دو عملکرد در کنار هم می توانند سبب لیفت صورت در نواحی مورد نظر نیز گردد.   این متد برای افرادی مناسب می باشد که نیاز به حجم دهی بالای 5cc دارند زیرا تا کمتر از  این  میزان حجم دهی را می توان با تزریق ژل هیالورونیک اسید انحام داد. اثر بخشی و نتایج حاصل از تزریق چربی در جوانسازی و درمان ریزش مو توسط پروفسور نیلفروش زاده و تیم تحقیقاتی شان در ژورنال های معتبربین المللی به چاپ رسیده است.

یکی از اصلی ترین انواع تزریق چربی به نواحی مختلف صورت برای زاویه سازی، جوانسازی و ریمادلینگ، تزریق نانوفت است که نسبت به چربی معمولی دارای مقادیر بیشتری از سلول های بنیادی و در نتیجه خاصیت جوانسازی قدرتمندتری خواهد بود.

تزریق ژل برای زاویه سازی و ریمادلینگ چهره

تزریق ژل هیالورونیک اسید در موارد زیادی برای افزایش زیبایی چهره مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که این فیلرها بر پایه ی هیالورونیک اسید هستند، هم سبب جوانسازی می شوند و هم سبب حجم دهی در نواحی مورد نظر در صورت فرد خواهند شد.

از متد تزریق ژل می توان برای کانتورینگ، زاویه سازی و ریمادلینگ صورت استفاده کرد. تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید به گونه، لب ها، چانه، زاویه فک، برای رفع خطوط پیشانی و خط اخم، ریمادلینگ بینی، رفع تیرگی زیر چشم و رفع خطوط اخم و خنده امکان پذیر می باشد.

البته اگر حجم دهی با فیلر تا  ۵ سی سی  باشد، می توان این کار را انجام داد اما تزریق فیلر بالای این میزان حجم برای بیمار از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد و بهتر است بیمار تزریق چربی انجام دهد. همچنین اگر از حجم چربی برداشت شده میزانی باقی بماند بیمار می تواند چند وقت دیگر اگر نیاز به ترمیم داشت از آن استفاده نماید (البته نگه داری و زنده مانی بافت چربی باقی مانده شرایط خاص خود را دارد تا اثر بخشی خود را از دست ندهد.)

تزریق بوتاکس برای افزایش هارمونی صورت

تزریق بوتاکس ساده ترین اقدام در رفع چین و چروک ظریف می باشد و همچنین  ایجاد تقارن در صورت افرادی می باشد که به اصطلاح ابرو های بالا – پایین دارند و یا گوشه پلک آن ها در یکی از چشم ها افتادگی دارد. تزریق بوتاکس در عین حال بسیار مهم است زیرا که اگر در نواحی تعریف نشده تزریق گردد یا دوز زیادی از این ماده در ناحیه ی مورد نظر تزریق گردد سبب ماسکه شدن صورت و در عین حال ممکن است سبب افتادگی پلک گردد.

لیفت صورت و زاویه سازی با نخ های کلاژن ساز

روش لیفت صورت با نخ یک متد کم تهاجم برای جراحی لیفت صورت است؛ در متد  لیفت با نخ پوست را با قرار دادن نخ پزشکی تحریک کننده تولید کلاژن در نواحی مورد نظر و سپس با سفت کردن نخ، به سمت بالا کشیده می شود. نخ ها برند های مختلفی و همچنین انواع مختلفی نیز دارند که بسته به این که در کدام ناحیه ی صورت استفاده شوند از آن ها استفاده می گردد. نواحی از صورت که می توان از نخ لیفت جهت رفع افتادگی و کشیدگی در پوست استفاده  کرد شامل  نواحی از جمله لیفت ابرو و شقیقه، لیفت پیشانی، لیفت در ناحیه ی خط فکی، لیفت در ناحیه ی زیر گونه و لپ ها و لیفت در ناحیه ی پلک فوقانی می باشد .

بهترین روش زاویه سازی و ریمادلینگ صورت

ممکن است فردی به جهت هارمونی صورت خود به تمامی پروسیجرهای زیبایی که در بالا ذکر گردیده نیاز داشته باشد اما شخصی دیگر تنها با یکی از این متدها به نتیجه دلخواه و چهره متعادل و نرمال خود دست یابد. نکته ای که در این میان مهم است این می باشد که سن افراد، جنس پوست و همچنین میزان افتادگی پوست در این متد ترکیبی می تواند بسیار موثر باشد و اثر بخش بودن این متد به دلیل نکات ذکر شده از فرد به فرد می تواند متفاوت باشد.

ریمادلینگ صورت در واقع تغییر چهره فرد از شکلی به شکل دیگر نمی باشد بلکه نمایان ساختن زیبایی از عمق چهره کنونی فرد و رفع نواقص آن و بهبود در زیبایی هر چه بیشتر صورت فرد می باشد .نمی توانیم بگوییم کدام روش بهترین راهکار برای زاویه سازی و ریمادلینگ صورت است، چرا که بر اساس میزان مشکلات پوستی هر فرد و ویژگی های آن، روش موثر متفاوت خواهد بود.

کلینیک جردن (دکتر نیلفروش زاده) مجهزترین کلینیک پوست و مو در سطح ایران و خاورمیانه بوده و برای اولین بار، روش کامبینیشن تراپی (ترکیبی) درمان مشکلات مختلف پوستی مورد مطالعه و اجرا قرار گرفت. حضور بهترین متخصص پوست ایران در این مجموعه را اصلی ترین ویژگی کلینیک می دانیم. برای گرفتن وقت مشاوره با شماره تماس های کلینیک ارتباط برقرار کنید.

بهترین کلینیک برای زاویه سازی و ریمادلینگ صورت

ریمادلینگ، زاویه سازی و افزایش هارمونی صورت با متدهای درمانی ذکر شده در بالا با توجه به نیاز هر فرد ممکن است دو، سه و یا تمامی متد ها انجام شود تا نتیجه مطلوب برای شخص حاصل گردد. فرد کاندیدا قبل از انجام کلیه پروسیجرها در کلینیک دکتر نیلفروش زاده مشاوره می شود و مسیر درمانی برای او به صورت کاملا شفاف مشخص می شود. یکی از اصلی ترین ویژگی های مراجعه به کلینیک جردن (دکتر نیلفروش زاده) این است که کلیه ی متدهای مورد نیاز می توانند در یک روز برای بیمار انجام شوند.