کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.
اکسنت جوانسازی صورت و رفع غبغب و حذف چربی ها

اکسنت

رادیوفرکوئنسی یا اکسنت

رادیو فرکوئنسی روشی مطمئن، اثر بخش وغیرتهاجمی در بازگرداندن جوانی و قوام طبیعی پوست و رفع چاقی‌های موضعی است. بعد از انجام آن فرد فورا به زندگی روزمره خود باز می‌گردد وبرای هر نوع تیپ پوستی قابل اجرا است.

بهترین کاندیدا برای انجام این عمل افرادی هستند که دارای پوست شل در نواحی میانی و تحتانی صورت هستند. این روش تنها روش غیر تهاجمی می باشد که می توان پوست را بدون جراحی لیفتینگ کرد.

کاربرد دیگر رادیوفرکوئنسی برطرف کردن چاقی های موضعی و سلولیت (حالت پوست پرتقالی) بخصوص در نواحی شکم، باسن و ران است.

رادیوفرکوئنسی چگونه عمل می کند؟

در حین درمان گرمای کنترل شده به لایه های داخلی پوست بدون ص دمه به لایه های رویی و اپیدرم داده می شود، که باعث می شود:

  • روند کلاژن سازی که در طی گذر زمان و افزایش سن کند شده تحریک شود.
  • گردش خون در منطقه افزایش می یابد و در ناژ لنفاوی و دفع چربیها و توکسین ها افزایش می یابد.
  • انحلال سلول‌های چربی بوسیله گرما در نواحی که چاقی موضعی وجود دارد.

احساس گرم شدن یا درد خفیف در حین درمان یا بلافاصله بعد از آن ممکن است روی دهد که در عرض چند دقیقه از بین می رود. قرمزی خفیف پوست در منطقه درمان ممکن است اتفاق افتد که در عرض ۲۴ ساعت از بین می رود. احساس خشکی پوست ممکن است در ۱۲ ساعت اول بعد از درمان رخ دهد که معمولا در عرض ۴۸ ساعت برطرف می شود و چرب کردن منطقه با ژل آلوورامی تواند مفید باشد.

با وجود اینکه، آستانه درد در افراد متفاوت است اما بیشتر افراد به خوبی این درمان را تحمل می کنند و احساس ناراحتی اگر هم باشد بسیار خفیف و اندک است و بیشتر احساس یک «ماساژ گرم» در ناحیه وجود دارد و احتیاج به هیچگونه بی حسی به طور کلی وجود ندارد ولی در صورت حساس بودن بیمار می توان در صورت نیاز از کرم های بی حسی موضعی نیز استفاده کرد.

مواردی که مجاز به انجام این روش نمی باشیم:

رادیوفرکوئنسی در بیماریهای قلبی شدید، بیماریهای کلاژن و اسکولار یا هر بیماری شدید و غیر قابل کنترل، زنان حامله و شیرده، افرادی که مارکرهای الکتریکی مثل Pace maker (باطری قلب یا ایمپلانتهای فلزی مثل فلز در منطقه هیپ به علت شکستگی استخوان ران یا دریچه های فلزی قلب دارند و نیز در خانم هایی که UD لمسی دارند، منع استفاده دارد. (در موارد کاربرد بدن) همچنین افرادی که درمان های اخیر تزریق ژل یا بوتاکس دارند (در موارد کاربرد صورت) باید با رعایت فاصله زمانی از تزریق اقدام به رادیوفرکوئنسی نمایند. (بهتر است قبل از هر نوع تزریق ابتدا رادیوفرکوئنسی انجام شود بعد از آن در صورت لزوم می توان تزریق را انجام داد.)