کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

چرا کودکان و جوانان در اپیدمی کرونا موثرند؟

ممکن است کودکان و جوانان همانند بزرگسالان  و سالخوردگان به بیماری حاد COVID-19  مبتلا نشوند یا در اثر بیماری کرونا ویروس فوت نکنند، اما کارشناسان می گویند که آنها نقش مهمی در متوقف کردن شیوع این  بیماری در افرادی که بیشتر از همه در معرض خطر هستند، دارند. همه افراد با گروه های سنی در کنار هم هستند  از پیر و جوان  پس باید فاصله اجتماعی را تمرین کرد و این شامل کودکان، بزرگسالان و بقیه ما نیز می شود زیرا هر چه بتوان انتشار ویروس را کنترل کرد و کندتر کرد در واقع جان انسان ها را نجات بخشیده ایم. واضح است که  این ویروس به سرعت شیوع پیدا می کند پس می تواند سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی  را چه  از نظر در دسترس بودن تخت های بیمارستانی و همچنین در دسترس بودن دستگاه های تهویه هوا  را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین، بسیار مهم است که سرعت انتشار این ویروس کاهش یابد، و مسئولیت  این امر با همه افراد  است. یک مطالعه جدید در مورد موارد COVID-19 ایالات متحده آمریکا  که در گزارش هفتگی شیوع و  مرگ و میر منتشر شده است، نشان داد که شیوع در  افراد مسن بیشتر می باشد، میزان بستری و مرگ و میر بیشتر نیز در این افراد بالاتر  است. داده ها به این صورت می باشد:  
ويروس كرونا

در بین افراد ۸۵ سال و بالاتر ، ۳۱٪ -۷۰٪ در بیمارستان بستری شده بودند و ۱۰٪ -۲۷٪ فوت کردند .

در سنین ۷۵ – ۸۴ سال، ۳۰/۵٪ – ۵۹٪ در بیمارستان بستری و ۴٪ – ۱۰/۵٪ فوت کردند .

در سنین ۶۵ – ۷۴ سال، ۲۹٪ – ۴۳/۵٪ در بیمارستان بستری و ۳٪ -۵٪ فوت کردند .

در سنین ۵۵ -۶۴ سال، ۲۰/۵٪ – ۳۰٪ در بیمارستان بستری و ۱٪ -۳٪ فوت کردند .

در سنین ۵۴ – ۴۵ ساله، ۲۱٪ – ۲۸٪ در بیمارستان بستری و ۰/۵٪ – ۰/۸٪ فوت کردند .

در سنین ۲۰ -۴۴ سال ، ۱۴٪ – ۲۱٪ در بیمارستان بستری و ۰/۱٪ – ۰/۲٪ فوت کردند .

در سنین ۰ – ۱۹ سال، ۲٪ – ۲/۵٪ در بیمارستان بستری بودند و هیچکدام فوت نکردند.

این یافته ها در راستای مطالعه ای جدید  در بخش اطفال در چین در ارتباط با ویروس  با  COVID-19   می باشد

( نرخ كودكاني كه در چين ابتلا  به COVID-19 آنها  تاييد شده بود  يا مشكوك بودند ، كمتر از بزرگسالان مبتلا به بيماري حاد بودند. با این حال ، نوزادان نسبت به کودکان بزرگتر بیماری شدیدتری داشتند.)

“اینگونه نیست که کودکان آلوده نشوند … و اینگونه نیست که کودکان در بیمارستان بستری نشوند. “آن ها هم مبتلا و هم بستری  هستند.  اما این  بسیار کمتر از بزرگسالان ٬سالخوردگان و افراد  مسن  است. “

داده های کمی درباره کودکان که نیازهای مراقبت های ویژه ای را در ارتباط با کرونا ویروس پیدا کردند  وجود دارد اما اطلاعات و داده ها در مورد افراد  بزرگسال ٬سالخورده و مسن بیشتر و دقیق تر است  .

در صورت آلوده شدن  کودکان و افراد ۲۰ و ۳۰ سال ممکن است ویروس را به دیگران منتقل کنند حتی اگر علائمی نداشته باشند.

” شواهد و مدارک زیادی  در مورد نقش افراد بدون علامت  بیماری در شیوع این ویروس وجود دارد ، بنابراین فقط به دلیل این که احساس بیماری نمی کنید بدین معنا نیست که  به بیرون بروید و رعایت نکنید   زیرا  ممکن است ناخواسته آن را به دیگران انتشار دهید و  سلامت آن افراد   را به خطر بیندازید”. جوانان عامل مهمی در انتشار و انتقال این ویروس به شمار می آیند ٬ پس باید کلیه دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیری را به دقت رعایت کنند زیرا هم ممکن است آنها خودشان به این بیماری مبتلا شوند و اگر بیماری های زمینه ای داشته باشند منجر به مرگ آنها شود و هم ممکن است به صورت ناقل و بدون بروز هیچ گونه علایمی سبب انتشار و انتقال آن به افرادی شوند که با ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست میدهند .