کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

انواع درمان های القای کلاژن سازی؛ جدیدترین روش Renuva

این درمان القای کلاژن سازی پیشرفته است و آنچه Renuva را از روش های سنتی انتقال چربی متمایز می کند این است که بافت آلوگرافت از اهداکنندگان خارجی دریافت می شود. این باعث می شود این روش کمتر تهاجمی باشد زیرا نیازی به لیپوساکشن نیست. بافت دهنده مستقیماً به نواحی مورد نظر تزریق می شود تا یک ماتریکس چربی تشکیل شود. آلوگرافت رنووا همراه با فیبرهای کلاژن جدید، داربستی را برای حمایت از نازک شدن یا افتادگی پوست ایجاد می کند.
کلاژن تراپی پوست

پروتیین کلاژن چیست؟

فیبرهای کلاژن طبیعی نقش حیاتی را ایفا می کنند که پوست را محکم نگه می دارند و آن را انعطاف پذیر و حجیم نگه می دارند.  با این حال، افزایش سن و سایر عوامل باعث کاهش کلاژن می شود که منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود.  خبر خوب این است که می‌توانید با درمان‌های پیشرفته و کم تهاجمی القای کلاژن، تولید کلاژن تازه را در نواحی پوست آسیب‌دیده تحریک کنید.

Renuva چیست؟

Renuva ساخته شده توسط MTF Biologics یک شرکت آمریکایی با بیش از 30 سال سابقه است که در حال پردازش پیوند بافت از اهداکنندگان انسانی بوده است که یک نوع فیلر با خاصیت بازسازی و جوانسازی است که جایگزین برای انتقال چربی اتولوگ است. 
برای بازگرداندن حجم به صورت، دست ها و بدن در یک روش کوتاه و در مطب استفاده می شود.  آلوگرافت چربی (بافت چربی دهنده از فردی غیر از خود فرد دریافت میشود؛ آلوگرافت استخوان، رباط، غضروف، تاندون، بخش پوست یا چربی است که از فردی به فرد دیگر پیوند می شود)  نیاز به لیپوساکشن و بیهوشی جهت برداشت چربی نیست!

 برخلاف هر فیلر دیگری که امروزه در بازار موجود است، Renuva به بدن شما اجازه می دهد تا چربی خودش را بسازد و راه حلی طبیعی و طولانی مدت برای اصلاح بی نظمی ها مثل رفع سلولیت و نواحی کاهش حجم به شما ارائه می دهد. Renuva که از یک ماتریکس خارج سلولی حاوی کلاژن، چربی آلوگرافت با پروتئین های کلیدی و فاکتورهای رشد تشکیل شده است، به شما امکان می دهد بدون نیاز به لیپوساکشن، پیوند چربی را انجام دهید. ماتریکس حاصل به عنوان چارچوبی برای حمایت از جمعیت جدید سلولی و بازسازی عروقی در محل تزریق عمل می کند.  Renuva باید در جایی استفاده شود که چربی به طور طبیعی وجود دارد.

Renuva چگونه تهیه میشود؟

بافت آلوگرافت مورد استفاده برای رنووا توسط اهداکنندگان به دست می آید.  بر اساس دستورالعمل های سختگیرانه ای که توسط FDA وضع شده است، کاملاً آزمایش و غربالگری می شود.  پس از برداشت، بافت برای اطمینان از انتقال ایمن به بدن شما استریل می شود.

Allofill چیست؟

 آلوفیل سلول‌های چربی بدن شما را تقلید می‌کند تا نواحی کاهش حجم را درمان کند و ظاهری نرم‌تر و جوان‌تر برای شما ایجاد می‌کند.  زمانی که آلوفیل تزریق می شود، رشد سلولی را تحریک می کند و در عین حال مهاجرت چربی را در طول زمان تشویق می کند.

موارد استفاده شده از Renuva چیست؟

آیا در امتداد شقیقه ها یا در دستان خود حجم خود را از دست داده اید؟  شاید شما لیپوساکشن کرده اید و اکنون با برآمدگی های کوچک و یا فرو رفته درگیر شده اید؟  یا شاید آن گودی سلولیت واقعا آزاردهنده باشد؟  اگر چنین است، ممکن است کاندیدای خوبی برای انجام درمان با Renuva باشید.

Renuva یک چربی آلوگرافت برای بازیابی حجم است.  کاربردهای زیبایی در صورت شامل گونه ها، خط خنده، پشت دست ها و سایر نواحی بدن مانند سینه ها و باسن است(مخصوصا برای افرادی که بسیار لاغراندام هستند و خودشان بافت چربی ندارند)

پروتئین-کلاژن-renuva

همچنین در سایر روش‌های بازسازی، برای پر کردن بی‌نظمی‌هایی که از عمل لیپوساکشن حاصل شده و صاف کردن گودی‌های سلولیت استفاده شده است.  درمان نیازی به استراحت ندارد و در مطب پزشک انجام می شود.  رنووا نیاز به انتقال چربی با حجم کم را برطرف می کند و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

روش انجام Renuva چگونه است؟

 پزشک متخصص پوست و مو شما بر اساس مناطق مشکل دار و خواسته های شما تعیین می کند که آیا Renuva برای شما بهترین است یا خیر.  اگر کاندیدای Renuva هستید، پزشک مناطقی را که به حجم نیاز دارند مشخص می کند.  قبل از درمان می توان از بی حس کننده موضعی و یا بی حس کننده موضعی تزریقی استفاده کرد. 
محل‌های درمان استریل می‌شوند و Renuva با استفاده از کانول‌ها و یا سوزن‌های ظریف به نواحی درمان تزریق می‌شود.  ناحیه تزریق معمولاً پس از آن ماساژ داده می شود تا فیلر به طور یکنواخت پراکنده شود.

پس از انجام درمان Renuva چه انتظاری باید داشت؟

 برای کمک به کاهش تورم پس از درمان، به شما گفته می شود که یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.  ممکن است همچنان مقداری کبودی و تورم در نواحی تحت درمان را تجربه کنید، اما این باید به سرعت بهبود یابد.  از آنجایی که بدن شما در پاسخ به چربی خود را می سازد، انتظار داشته باشید تا 3 ماه دیگر نتایج را مشاهده کنید. همچنین عوارضی مثل ایجاد حساسیت و سوزش و خارش در محل تزریق و یا امکان ایجاد عفونت وجود دارد.

آیا RENUVA برای شما مناسب است؟

 Renuva راه حل ایده آل برای مردان و زنانی است که می خواهند مشکلات کوچک پوست را برطرف کنند.  در استتار فرورفتگی های سلولیت، جای زخم ناشی از جراحی های قبلی، کاهش حجم جزئی پوست و خطوط و چین و چروک های جزئی صورت بسیار موثر است.

مزایا استفاده از RENUVA

  • روش سریع در ۱۰ دقیقه و در مطب انجام میشود.
  • یک روش ایمن و غیر جراحی است.
  • نواحی توخالی را پر کرده و رنگ پوست را بهبود می بخشد.
  • نتایج فوری و طولانی مدت دارد.

سوالات متداول در رابطه با استفاده از RENUVA

سایر روش های القای کلاژن سازی چیست؟

پیوند Nanofat

 پیوند و تزریق چربی نانو به عنوان یک روش درمانی القای کلاژن با حداقل تهاجم، انقلابی در زمینه زیبایی بدن و صورت ایجاد می کند.  خطوط عمیق پوست، کاهش حجم و چین و چروک ها را می توان با موفقیت با تکنیک پیوند چربی برطرف کرد.

این روش از یک ماتریکس کوچک از سلول‌های بنیادی همراه با یک بخش عروقی استرومایی استفاده می‌کند تا حداکثر مزایای فاکتورهای رشد و عناصر بازسازی‌کننده را به ارمغان آورد.  در عین حال، که خاصیت حجم دهی دارد باعث تولید الیاف کلاژن و الاستین تازه در نواحی تحت درمان می شود تا نتایج پایدار و طبیعی به نظر برسد.

Sculptra یا مجسمه سازی

درمان القای کلاژن با Sculptra که یک ماده بخیه پزشکی است میتواند تزریق می شود و به نوبه خود تولید کلاژن خود بدن را تحریک کند. جلسات درمانی معمولاً هر چهار تا شش هفته یا با فاصله چهار تا شش هفته انجام می شود.  در حالی که Renuva، رشد چربی را از طریق چربی برداشت شده برای کاهش حجم بیشتر تحریک می کند و در یک جلسه کوتاه مدت قابل انجام است.

Sculptra Aesthetic یکی از قوی‌ترین تزریق‌های پرکننده پوستی است که می‌تواند به صورت و گونه‌ها حجم دهد تا چهره‌ پرتر و به‌نظر برسد.  همچنین می‌توان از این درمان برای تحریک تشکیل رشته‌های کلاژن جدید در برخی از نواحی دیگر بدن استفاده کرد تا به طور مداوم حجم پوست را از داخل بهبود بخشد تا نتایج طولانی‌مدت داشته باشد.

HYPER Diluted RADIESSE

 به زبان ساده یک محرک کلاژن است که شامل هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم (CaHA) است که در یک ژل آب معلق هستند که مخلوط نمک و لیدوکائین رقیق شده است. پس از تزریق، آنها تقریبا بلافاصله حجم و اصلاح را به سمت صورت یا دست ها ارائه می دهند.  همانطور که این CaHA حل می شوند، با تحریک رشد کلاژن جدید به سمت جوانسازی طولانی مدت برای احساس از درون بدن به کار خود ادامه می دهند. این مخلوط رقیق شده به صورت سطحی زیر پوست بیمار تزریق می شود و به جای حجم دهنده به عنوان درمانی برای جوانسازی پوست عمل می کند.
  در مقایسه با سایر پرکننده‌های پوستی که حجم از دست رفته را از طریق حجیم کردن پوست با مولکول‌های اسید هیالورونیک (HA) بازیابی می‌کنند، که در مجموع سه بار با فاصله یک ماه از یکدیگر تزریق در ناحیه مورد نظر جهت تحریک بازسازی کلاژن انجام میشود و نتیجه اولیه بعد از ۴ هفته به طور واضح نمایان است.

سطوح بزرگ مانند باسن، قفسه سینه، دست ها و گردن را می توان به طور موثر با تزریق Hyper Diluted Radiesse درمان کرد.