کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

نکته طبي درباره لباس عروس کرايه‌اي

١)معمولا لباس عروس براي ساعت‌هايي طولاني در تن عروس‌خانم مي‌ماند. از آنجا که ميزان فعاليت فيزيکي عروس‌ها در روز عروسي‌شان زياد است و آنها تا آخر شب در يک مهماني پر از جمعيت قرار دارند، به طور حتم بدنشان بيشتر از روزهاي عادي عرق مي‌کند و باعث خيس شدن لباسشان مي‌شود. به دليل مرطوب شدن لباس در اثر تعريق زياد هم امکان آلودگي آن با انواع قارچ‌ها و برخي از انواع ميکروب‌ها بيشتر مي‌شود. اگر عروسي که براي اولين‌بار لباسي را مي‌پوشد، به برخي از بيماري‌هاي پوستي قابل انتقال مانند پيتيريازيس يا کانديدا مبتلا باشد، امکان انتقال بيماري‌اش به عروس بعدي که اين لباس را مي‌پوشد، وجود دارد.
لیاس عروس کرایه ای پوست

٢)يکي ديگر از نگراني‌هايي که در مورد لباس عروس‌هاي کرايه‌اي وجود دارد، آغشته بودن آنها به انواع عطرها، دئودورانت‌ها يا حتي محصولات معطر آرايشي است که معمولا آرايشگرها براي عروس استفاده مي‌کنند. ممکن است خيلي از افراد به انواعي از اين محصولات معطر حساسيت داشته باشند و با پوشيدن لباس کرايه‌اي دچار اگزماي تماسي آلرژيک نسبت به آن ماده معطر يا ضدعرق شوند و شب عروسي‌شان با يک حساسيت پوستي ساده خراب شود.
٣) چند راه براي رهايي از مشکلات پوستي ناشي از پوشيدن لباس عروس وجود دارد و اولين کاري که مي‌توان براي پيشگيري از ايجاد اين ناراحتي‌هاي پوستي پيشنهاد کرد، پوشيدن لباس‌هاي نو و دست اول است. درست است كه هزينه کردن براي لباسي که قرار است فقط يک شب پوشيده شود از نظر خيلي‌ها کار چندان به صرفه‌اي نيست اما اگر توانايي مالي به شما اجازه مي‌دهد، لباس عروس‌ را خودتان سفارش دهيد و پس از پوشيدن در شب عروسي، آن را کرايه دهيد يا با قيمتي کمتر به همان مغازه بفروشيد.
٤)خيلي از فروشنده‌ها به دليل از بين نرفتن آهار لباس عروس از شستن کامل آن صرف‌نظر مي‌کنند و فقط قسمت‌هايي که خيلي کثيف شده باشد، براي تميز کردن به خشک‌شويي مي‌سپارند. اگر قرار است لباس عروس کرايه کنيد، از تميز بودن کامل لباس و شستشوي آن در خشکشويي کاملا مطمئن شويد. براي اين کار مي‌توانيد تمام قسمت‌هاي داخلي و خارجي لباس را بررسي کنيد تا متوجه شويد ادعاي مغازه‌دار درباره شسته و تميز بودن لباس درست است يا نه.
٥)اگر متوجه شديد لباسي که قرار است کرايه کنيد، شسته نشده، به فروشنده بگوييد به شرطي لباس را برمي‌داريد که خودتان آن را پيش از استفاده به خشکشويي بدهيد.
٦)پس از تحويل گرفتن لباس از خشک‌شويي هم مي‌توانيد يک بار ديگر فقط آستر آن را در خانه اتو کنيد تا ديگر نگران ناراحتي‌هاي پوستي نباشيد.
٧)براي اطمينان بيشتر از پاکيزگي لباس مي‌توانيد با صرف کردن هزينه اندکي از يک خياط ماهر بخواهيد تا آستر لباس را برايتان عوض کند. به اين ترتيب امکان انتقال ناراحتي‌هاي پوستي احتمالي را در خودتان به حداقل مي‌رسانيد.