کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

مشکلات برس براشینگ

براشینگ جزء زندگی بیشتر خانمهاست. گاهی یک براشینگ ساده در خانه کارراهانداز است و گاهی برای مراسم خاص باید سری به آرایشگاه بزنید، اما مشکل اصلی سر برس و گاهی سنجاقهایی است که آرایشگران استفاده میکنند. در آرایشگاه برسها را ضدعفونی نمیکنند و نهایت کاری که انجام میشود کندن موهای اضافهای است که روی برس چسبیده، هرچند گاهی حتی همین کار هم انجام نمیشود. پزشکان، بهویژه متخصصان بیماریهای پوست، به بیماریهایی اشاره میکنند که استفاده مشترک از برس و سنجاقهای سر میتواند ایجاد کند، ولی این مقاله سعی دارد توصیه هایی ارائه کند برای یک براشینگ خوب، ایمن، سالم و البته زیبا! چه نوع برس گردی مناسب موی شماست ؟ انواع برسهای گرد با قطرهای مختلف در بازار موجود است. برسهای گرد در کل برای صاف کردن مو و حالت دادن استفاده میشود. برسهای با قطر کمتر برای موهای کوتاه مناسباند و هرچه مو بلندتر میشود باید برس گرد بزرگتری برای براشینگ آن استفاده کنید. از برس گرد کوچک برای حالت دادن به ریشه مو هم میتوان استفاده کرد. البته کار کردن با برس گرد نیاز به مهارت دارد. بعد از اینکه اندازه برس را انتخاب کردید باید به جنس برس هم توجه داشته باشید. انواع سرامیکی بهترین
مشکلات برس براشینگ

هستند چون حرارت را به طور یکنواخت در تمام طول برس و البته مو پخش میکنند. در ضمن سرامیکیها در مقایسه با انواع فلزی آسیب کمتری به مو میزنند. اگر موهای وز یا فری دارید، برسهایی با پوشش چوبی و موی طبیعی مناسبترند چون مو بین آنها کشیده و صاف می شود.

چطور باید از برس گرد استفاده کرد ؟
برای یک براشینگ زیبا ابتدا باید مو را تا 75 درصد خشک کنید. براشینگ کردن موی خیس بیفایده است و مو به آسانی حالت نخواهد گرفت. ابتدا با حوله و بعد با سشوار آب مو را بگیرید. نوک موها باید کاملا خشک شود، اما ریشه مو کمی مرطوب بماند تا بهتر حالت بگیرد.برای شروع براشینگ باید موها را بالای سر با گیره جمع کنید و از پایین و از دستههای نازک مو شروع و بهتدریج موها را باز کنید و کمکم برس بکشید.

برای اینکه موها آسیب نبیند باید سری سشوار را در فاصله 10 سانتیمتری از مو بگیرید و به ساقه مو نچسبانید. شیوه درست در دست گرفتن برس هم مهم است. ابتدا باید پایین مو را برس کشید و بهتدریج به ریشه مو نزدیک شد. بعد از هر بار سشوار گرفتن هم باید کمی تامل کرد تا برس خنک شود و مو حالت بگیرد. از برسهای گرد حرارتی هم میتوانید استفاده کنید. این نوع برسها به شما کمک میکنند بدون اینکه وسیله اضافی در دست داشته باشید به موها حالت دهید.

چطور برس گرد را تمیز کنیم ؟
ابتدا به کمک شانه یا یک وسیله نوکتیز تمام موهایی که لابلای موهای برس پیچیده شده را درآورید. بعد میتوانید آن را با آب و صابون بشویید. هر 2 هفته یا یک ماه یکبار هم بهتر است برس خود را ضدعفونی کنید. البته این موضوع به جنس برس شما بستگی دارد. میتوانید از سرکه یا بیکربنات برای ضدعفونی کردن برس کمک بگیرید. برای این منظور مقداری سرکه را در آب ولرم بریزید و اجازه دهید برس برای 2 ساعت در آن بماند و بعد آن را آب بکشید. اگر برس شما چوبی است، این روش مناسب نیست و میتوانید از اسپریهای ضدعفونیکننده کمک بگیرید. بهتر است بعد از هر بار استفاده از برس آن را تمیز کنید تا موها روی هم انباشته نشوند. هنگام مراجعه به آرایشگاه نیز توصیه میشود برس مناسب خود را همراه ببرید زیرا سلولهای مرده کف سر افراد مختلف روی سطح برس میچسبد و از آنجا که آرایشگران برسها را ضدعفونی نمیکنند، بهراحتی ممکن است بیماریهای پوستی از سر یک مشتری به سر دیگری منتقل شوند.

برس خود را همراهتان به آرایشگاه ببرید
یکی از مشکلاتی که ممکن است با استفاده مشترک از برسهای براشینگ در آرایشگاه ایجاد شود، انتقال شپش و تخم آن است که البته نهتنها با برس، بلکه با کلیپس و سنجاقهایی که هنگام براشینگ استفاده میشود هم انتقال مییابد. تخم شپش یا انگل ممکن است به برس بچسبد و با برس کشیدن به سر منتقل شود. گاهی نیز سر برخی افراد دچار جوش و فولیکولیت است که با برس کشیدن ترشحات خونی آن به سر فرد دیگری منتقل میشود و میتواند زمینهساز بیماریهای قارچی، زگیل، تبخال و حتی باکتریهای مولد برخی بیماریها از جمله استافیلوکوک باشد. برخی بیماریها مثل شوره سر نگرانکننده نیست و با برس منتقل نمیشود اما در کل نظافت و ضدعفونی کردن برس بسیار مهم است و متاسفانه در آرایشگاهها این کار انجام نمیشود. بهتر است برس را بهعنوان یک وسیله فردی همراه خود به آرایشگاه ببرید و از برس مشترک استفاده نکنید.