کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

مراقبت های بعد اندولیفت چیست؟

نکات مراقبتی اندولیفت

Warning: getimagesize(https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/56460409-5529-b__7233.jpg): failed to open stream: No route to host in /home/nilclinique/public_html/wp-content/plugins/mavara-elements/widgets/aparat/video-single-generator.php on line 35

از آنجایی که انولیفت پروسیجری نیمه تهاجمی در اثر ورود فیبر به لایه زیرین پوست به همراه القای دایود لیزر می باشد باید مراقبت های بعد اندولیفت را رعایت نمود تا بتوان ازانجام پروسیجر به نتایج بهتری دست یافت .

قبل از انجام ،با توجه به این که کدام ناحیه از صورت و یا گردن فرد کاندید انجام پروسیجر می باشد ابتدا بی حسی موضعی در آن نواحی تزریق می گردد و پس از مدت زمان لازم که پوست بی حس شد فیبر وارد نواحی  مورد نظر می گردد و پزشک متخصص پوست با توجه به نوع پوست ، میزان افتادگی پوست و ارزیابی سایر پارامترها پالس و توان دستگاه را تنظیم .و سپس جریان دایود لیزر را با استفاده از فیبر در زیر پوست القا می نماید .

مراقبت های اندولیفت شامل موارد زیر می باشد :

 • حتما نسخه پزشک که حاوی آنتی بیوتیک می باشد را همان روز پس از انجام پروسیجر تهیه نمایید و از همان روز استفاده نمایید تا دچار عفونت های ناشی از ورود عوامل بیماری زا و باکتریایی از ناحیه ی ورود فیبر نگردید .
 • اگر سابقه تبخال دارید پزشک متخصص پوست را  از این موضوع مطلع نمایید شاید نیاز باشد برایتان دارویی تجویز نمایند.
 • از جمله مراقبت های بعد اندولیفت این است که تا 24 ساعت پس از انجام پروسیجر صورت خود را نشویید . روز بعد انجام اندولیفت می توانید استحمام کنید و صورت خود رایشویید .
 • اگر پزشک متخصص پوست کرم و پماد برایتان تجویز کرده اند حتما طبق دستور ایشان استفاده نمایید .
 • از روز بعد می توانید از ضد آفتاب وسایر کرم های روتین پوست  استفاده نمایید . ( اگر از کرم های لایه بردار یا از محصولات پوستی که حاوی مواد لایه بردار هستند در برنامه پوستی خود استفاده می نمایید  روز انجام پروسیجر از پزشک متخصص خود بپرسید  اما به طور معمول بهتر است از محصولات پوستی حاوی لایه بردارتا رفع شدن التهاب و تورم ناشی از آن استفاده ننمایید ).
 • سعی کنید تا چند روز اول روی صورت خود نخوابید .
 • سعی کنید  تا چند روز  (حدود یک  تا دوهفته ) صورت خود را  در مجاورت هوای داغ و باد داغ قرار ندهید .(مانند سونای خشک و بخار )
 • اگر التهاب و تورم  دارید می توانید از کمپرس خنک استفاده نمایید (یخ را مستقیم روی  پوست خود قرار ندهید ).
 • اگر بی حسی در ناحیه انجام شده روی پوست ادامه داشت نگران نشوید اما اگر بعد از سه هفته همچنان پوست بی حس بود و یا در هنگام صحبت کردن و خندیدن کج شدگی در لب و صورت مشاهده گردید برای ویزیت به پزشک متخصص پوست خود مراجعه نمایید شاید نیاز باشد دارو برایتان تجویز نمایند .
 • اگر  پوست در ناحیه ی ورود فیبر  و حرکت فیبر در پوست دچار اسکار گردید (مانند فرورفتگی و یا تغییر رنگ ) و این علایم تا حدود یک ماه پس از انجام پروسیجر برطرف نگردید حتما به پزشک متخصص پوست خود مراجعه نمایید شاید نیاز باشد برایتان کرم ترمیم کننده و یا در صورت نیاز لیزر تجویز نمایند .
 • تا حدود یک هفته، ورزش های سنگین مانند وزنه برداری و یا ورزش هایی که نیاز به دویدن و پریدن دارند را  انجام ندهید .
 • اگر قرص های رقیق کننده خون استفاده می نمایید قبل از انجام اندولیفت با پزشک متخصص پوست خود مشورت نمایید .
 • اگر سابقه دیابت دارید حتما، به پزشک متخصص پوست خود اطلاع دهید .
 • اگر سابقه بیماری های ویروسی مانند HIV ، HPVو هپاتیت دارید حتما، پزشک متخصص پوست خود را آگاه نمایید .
 • اگر مشکل انعقاد خون دارید حتما به  پزشک متخصص پوست خود اطلاع دهید .
 • اگر سابقه هر گونه بیماری وداروی مصرفی دارید قبل از انجام،  پزشک متخصص پوست خود را آگاه نمایید .
 •  نتایج حاصل از انجام اندلیفت در افراد با توجه به شدت وتوان دایود لیزر القا شده – ناحیه انجام – نوع پوست – سن – میزان تراکم سلول های چربی بافت پوستی ناحیه ی مورد نظر جهت انجام اندولیفت و به طور کلی واکنش سیستم ایمنی بدن متفاوت می باشد  با این که پروسیجری می باشد که مشاهده اثر آن تا حدود 6 ماه کامل می گردد اما در برخی افراد همان روز انجام پروسیجر یک نتیجه ابتدایی  دیده شده است و در برخی افراد  دیگر تا رفع کامل التهاب در حدود یک ماه نتیجه به صورت اولیه وبعد از سه ماه و شش ماه نتیجه کامل شده است  اما برای ارزیابی این که اندولیفت در ناحیه مورد نظر عملکرد موثری داشته است افراد می توانند بعد سه ماه پس از انجام پروسیجر به پزشک متخصص پوست خود مراجعه نمایند . پزشک متخصص پوست با مشاهده عکس قبل و بعد مراجعه کننده  در زوایای مختلف می تواند ارزیابی نماید که اثر بخشی این متد در این مدت چند درصد بوده است و یا به فرد پیشنهاد دهد که سه ماه دیگر که نتیجه کامل شد مراجعه نماید تا اثر کرد نهایی را ارزیابی نماید که اگر جهت تکمیل نتیجه موثر  نیاز به ترمیم باشد برای مراجعه کننده انجام دهد .
00:26
truncate dir-rtl

فیلم قبل و بعد اندولیفت