کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

لیفت و بلفاروی ناحیه دور چشم بدون جراحی 

امروزه متد های درمانی زیادی جهت درمان لیفت ابرو و بلفاروی پلک فوقانی چشم وجود دارد که شامل فرآیند درمانی تاپیکال (موضعی) که شامل کرم ها، لوسیون ها و درمانهایی بر پایه ی لیزر که درمانهای کم تهاجمی می باشد و در برخی موارد چندین درمان به طور موازی و ترکیبی استفاده می شوند. اگر چه این درمانها موفق آمیز و تا حدی موثر بوده اند اما این درمان های ماندگار نیستند  و ممکن است نیاز به تکرار درمان در فواصل زمانی معین باشد. یکی از متدوال ترین پروسیجر ها عمل تهاجمی بلفاروپلاستی پلک فوقانی چشم و لیفت ابرو با استفاده از کشیدگی پوست به صورت بخیه در ناحیه ی شقیقه و یا استفاده از نخ لیفت می باشد.
لیفت چشم بدون جراحی

عمل جراحی بلفاروپلاستی فوقانی چشم که اصولا در کلینیک های تخصصی چشم و جراحی پلاستیک و  پوست امکان پذیر می باشد با بیحسی تزریقی انجام میپذیرد. این متد درمانی با برشی از داخل پلک بالا صورت می گیرد و با برداشت بافت چربی و تجمع آب میان بافتی و لیفت پلک بالا از بخیه در ناحیه ی مداخله استفاده می شود. پلک بیمار پانسمان می شود و بیمار باید چند روز استراحت کامل داشته باشد و دوران نقاهت را طی نماید تا بعد از آن به فعالیت های روزانه بازگردد.

همچنین در متد لیفت ابرو به روش تهاجمی از طریق جراحی پلاستیک که پوست ناحیه شقیقه کشیده می شود و در آن  ناحیه بخیه استفاده می شود و روش دیگر استفاده از نخ لیفت می باشد که در ناحیه شقیقه استفاده می گردد.  در روش انولیزر با لیزر دایود ۱۴۷۰ در افرادی که کاندید این متد می باشند که شامل کسانی می باشد که ناحیه ی دور چشمشان چه در پلک فوقانی و چه در ناحیه ی پلک پایین دچار گود رفتگی نباشند بلکه در ناحیه  پلک فوقانی بافت چربی و پف داشته باشند و در پلک زیرین پف ناشی از تجمع چربی و آب میان بافتی داشته باشند.

در روش انولیزر با لیزر دایود ۱۴۷۰ در افرادی که کاندید این متد می باشند که شامل کسانی می باشد که ناحیه ی دور چشمشان چه در پلک فوقانی و چه در ناحیه ی پلک پایین دچار گود رفتگی نباشند بلکه در ناحیه  پلک فوقانی بافت چربی و پف داشته باشند و در پلک زیرین پف ناشی از تجمع چربی و آب میان بافتی داشته باشند.


بلفاروپتوز چیست ؟

افتادگی غیرمعمول پلک فوقانی به نام بلفاروپتوز (پتوز) است که می تواند یک یا هر دو چشم را درگیر کند. بر اساس زمان ایجاد آن، به طور کلی به صورت مادرزادی (در زمان تولد یا مدت کوتاهی پس از تولد) یا اکتسابی (که بعداً در زندگی ظاهر می شود) طبقه بندی می شود.
بلفاروپتوز یکی از شایع ترین اختلالات پلک است که افراد از آن رنج می برند. افتادگی پلک فوقانی هم در موارد دو طرفه و هم یک طرفه باعث عدم تقارن در زیبایی چشمان و صورت  می شود و همچنین منجر به ظاهر “خواب آلود” بیماران می شود. کشش پوست پلک ها با افزایش سن اتفاق می افتد. با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. فقدان خاصیت ارتجاعی باعث افتادگی پلک ها (پتوز) و تجمع پوست اضافی در پلک های فوقانی می شود. این وضعیت می تواند اثرات جدی بر سلامت و آرامش روانی بیماران داشته باشد که شامل کاهش اعتماد به نفس و افزایش اضطراب می شود.
عامل افزایش سن به عنوان مهمترین عامل در  ایجاد افتادگی پلک فوقانی در بلفاروپتوز اکتسابی است.
عضله فرونتالیس که در سطح ابرو قرار دارد، توسط عصب صورت کنترل و هدایت  می شود. انقباض این عضله، ابرو را بالا می‌برد، بدون اینکه تأثیر مستقیمی بر بلند شدن پلک بالایی داشته باشد. با این حال، در بیماران بلفاروپتوز، بالا بردن ابروها از طریق عضله فرونتالیس نیز می تواند به طور غیرمستقیم پلک را کمی بالا ببرد. در بیشتر موارد، پتوز پلک بالایی با پتوز ابرو همراه است.
در حال حاضر روش های درمانی زیادی برای لیفت ابرو و پلک بالا وجود دارد. بیشترین روشی که برای درمان بلفاروپتوز استفاده می شود مداخله جراحی است.

لیفت چشم با جراحی

بالا بردن پلک فوقانی با تکنیک های مختلفی انجام می شود که عضلات جمع کننده پلک بالایی و آپونوروز را هدف قرار می دهد. اکثر بیمارانی که به دنبال عمل بلفاروپلاستی هستند، پتوز ابرو به صورت متقارن و یا نامتقارن  دارند. در تکنیک لیفت ابرو یک روش تهاجمی از طریق جراحی پلاستیک انجام می شود که در آن پوست ناحیه میگرنی کشیده می شود و از بخیه در آن ناحیه استفاده می شود و روش دیگر استفاده از نخ لیفت است که در ناحیه میگرنی استفاده می شود.
با این حال، بلفاروپلاستی و جراحی تحت بیحسی تزریقی انجام می شود. در ناحیه مداخله از بخیه استفاده می شود و بیمار به زمان استراحت و نقاهت کامل نیاز دارد. اخیراً تکنیک های غیرتهاجمی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

لیفت چشم بدون جراحی با اندولیفت

لیفت-و-بلفارو-چشم-بدون-جراحی

اندولیفت با لیزر روشی نوین به منظور تحریک بافت‌های عمقی جهت ساخت کلاژن‌های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و استحکام  آن می‌باشد.
در این متد درمانی که بر پایه ی لیزر دایود می باشد ، فیبری بسیار نازک وارد پوست می‌شود. سپس در حد فاصل درم عمقی و بافت چربی قرار داده می‌شود و لیزر دایود از طریق این فیبر در ناحیه مداخله جاری می گردد، با جابه جا کردن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می‌شود.

اندولیفت یک متد درمانی بر پایه ی لیزر می‌باشد که با حداقل تهاجم و به صورت سرپایی بدون بیهوشی انجام می‌شود که امروزه در پزشکی کازمتیک (زیبایی شناسی) مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد بالایی دارد.

افراد کاندید متد اندولیزر و یا همان اندولیفت  ناحیه ی Pr Orbital نباید دچار بیماری های انعقادی خون و یا از داروهای ضد انعقاد استفاده نمایند . اگر فرد دچار بیماریهای زمینه ای باشد حتما خودفرد در بدو ورود و مشاوره با پزشک متخصص پوست خودشان باید از سوابق بیماری ها و داروهایی که مصرف می کنند، پزشکشان را مطلع نمایند.

اندولیفت چگونه باعث رفع افتادگی پلک می شود؟

روش اندولیفت یک روش غیرجراحی بدون بر جای ماندن اسکار پس از درمان  می باشد  و روشی تقریبا بدون درد است که به تقویت و بازسازی پوست، کاهش سستی و افزایش استحکام پوست منجر می‌شود.
در این متد جدید اندولیفت در ناحیه بالای چشم با هدف قرار دادن آب میان بافتی، سلول های چربی و با ایجاد کردن  گره های لیفت در ناحیه ی پلک فوقانی چشم با  تحریک الاستین و کلاژن سازی در ناحیه ی مداخله سبب لیفت شدن پوست آن ناحیه  و کم شدن و یا از بین رفتن افتادگی پلک فوقانی چشم  و انتهای  ابرو به بالا می شود .

اندولیفت از پرتو  لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می‌کند که این طول موج، نوعی نور مادون قرمز محسوب می‌شود


تاثیر اندولیزر بر لیفت چشم

این طول موج اثر خاصی بر سلول های چربی نیز دارد  بدین معنی که اگر در برخی افراد تجمع بافت چربی سبب افتادگی و شل شدن پوست در ناحیه ی بالای چشم می باشد این متد درمانی با اثر بر روی این سلول ها و حذف آن ها سبب استحکام پوست و لیفت در ناحیه مورد نظر می گردد .  اندولیزر ۱۴۷۰ با هدف قرار دادن کیسه حاوی آب میان بافتی و چربی  تجمع یافته در ناحیه ی پلک پایین سبب حذف پف زیر چشم و همچنین لیفت در این ناحیه  می گردد.
این متد درمانی نیاز به بیهوشی ندارد و از بخیه در محل مداخله استفاده نمی گردد بلکه فقط بی حسی خفیفی در این ناحیه استفاده می گردد. بیماران بعد از انجام اندولیفت چه در پلک بالا و چه در پلک پایین بلافاصله بعد از انجام پروسیجر می توانند فعالیت روزانه خود را از سر بگیرند و نیازی به استراحت کامل و سپری کردن دوران نقاهت نمی باشد.

افرادی که دچار بیماری های ویروسی مانند هرپس و ایدز می باشند و حتی سابقه تبخال زدن دارند حتما باید پزشک متخصص خود را مطلع نمایند .


بلفارو-دور-چشم-بدون-جراحی

لیفت چشم بدون جراحی با فیلر و بوتاکس

این متد های لیفت غیرجراحی ممکن است به صورت تزریقی مانند بوتاکس و فیلرهای پوستی انجام شوند که به ایجاد ظاهر لیفت پوست بدون هیچ جراحی کمک می کند. به عنوان مثال فردی در ناحیه ی انتهای پلک فوقانی و ابرو دارای ظاهری افتاده و رو به پایین است  برای  این افراد  بوتاکس گزینه مناسبی می تواند باشد زیرا تزریق بوتاکس در نواحی تعریف شده پلک فوقانی پیشانی و ابرو تاثیر بسزایی در لیفت و کشیدگی پلک فوقانی و انتهای ابرو دارد .
همانطور که می دانیم بوتاکس یکی از متدوال ترین روش های زیبایی و درعین حال بسیار مهم است که توسط پزشک متخصص پوست انجام شود تا عارضه مانند پتوز ایجاد ننماید. 
(البته زمانی بوتاکس مناسب می باشد که افتادگی در اثر سنگینی بافت چربی پلک فوقانی  و یا پوست اضافه نباشد  یا به عبارتی پلک فرد پیله ای نباشد ). این متد درمانی ماندگار نبوده و نیاز است که هر چند وقت یکبار با توجه به صلاحدید پزشک متخصص مربوطه تمدید گردد.

متد های ترکیبی تزریق بوتاکس به همراه تزریق فیلر در ناحیه لیفت می تواند در کاهش میزان افتادگی پلک فوقانی تاثیر بسزایی داشته باشد. متد های ترکیبی دیگری نیز هستند که با استفاده از لیزر ها  خاصی صورت میپذیرد. 
در حالی که جراحی پلک (بلفاروپلاستی)متد قطعی برای لیفت پلک است، لیزر CO2 فرکشنال مطمئناً  تاثیر بسزایی در رفع افتادگی پلک ها بدون  عمل جراحی خواهد داشت . این متد درمانی بر پایه ی لیزر بوده و در رفع افتادگی و کشیدگی پلک فوقانی موثر می باشد تعداد جلسات درمانی با این متد درمانی با نظر پزشک متخصص پوست انجام میپذیرد.  پس از انجام این متد نیاز است که مراقب هایی انجام گردد .  برای انجام این متد از بی حسی تاپیکال یا موضعی که شامل پماد های بی حسی می باشد استفاده می گردد و بیمار در طول انجام پروسیجر دردی را احساس نمی نماید.

لیفت-چشم-با-بوتاکس

زمانی که افتادگی پلک فوقانی و به دنبال آن افتادگی انتهای ابرو در اثر افزایش بافت پوستی و بافت چربی  هدف درمان است  و گزینه درمانی مانند بوتاکس و یا لیزرهای فرکشنال پاسخگوی رضایت بیمار نباشند در این حالت برای بیماران متد درمانی نوین پروفسور نیلفروشزاده بر پایه ی لیزر دایود انجام می شود در این متد درمانی  ناحیه ی پلک فوقانی بی حسی موضعی داده می شود و یک فیبر نازک در حد تار موی سر در ناحیه ی هدف وارد می شود و در داخل پوست در قسمتی که بافت چربی و افتادگی پوست وجود دارد پالس هایی از لیزر دایود تابانده می شود این متد درمانی دایود لیزر برخلاف سایر لیزر ها که از سطح پوست انجام می شوند در عمق پوست وارد می شود و همین امر سبب می شود که پرتو لیزر به طور مستفیم سلول های چربی  و آب میان بافتی را هدف قرار داده و  به عبارتی آن ها را لیز کرده و همچنین با تحریک تولید کلاژن و الاستین در ناحیه ی مداخله سبب لیفت در پلک فوقانی و انتهای ابرو گردد

بهترین کلینیک لیفت چشم بدون جراحی با روش اندولیفت

در کلینیک جردن ( پروفسور نیلفروش زاده ) متد درمانی اندولیفت در حیطه های مختلفی برای بیش از ۲۰۰۰ بیمار استفاده شده است . از این متد در نواحی مختلف صورت از جمله اندولیفت در درمان پف زیر چشم ، بلفاروی پلک فوقانی، لیفت چشم بدون جراحی، رفع غبغب و افتادگی ناحیه ی پایینی صورت، لیفت کل صورت، زاویه سازی و ریمادلینگ نواحی گونه و فک، رفع خطوط عمیق پیشانی و خط اخم و خطوط گردن استفاده می شود .
در ضمن کلینیک  جردن اولین مرکز فوق تخصصی استفاده از تکنیک و متد درمانی اندولیفت به شیوه اصولی و علمی می باشد که توانسته است برای اولین بار در دنیا این متد را در درمان اسکار ناشی از اکنه در یکی از معتبر ترین ژورنال های بین المللی در حوزه پوست و درماتولوژی (JCD)به چاپ برساند و اکنون در پایگاه های علمی  PubMed , ISI نمایه شده است و همچنین نتایج اثر بخش  حاصل از استفاده اندولیفت در سایر حوزه های دیگر از جمله دور چشم و رفع غبغب و بلفاروی پلک فوقانی چشم در ژورنال بین المللی درمرحله داوری و پابلیش می باشد .