کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

معرفی 12 روش لیفت صورت بدون جراحی

شاید شما هم از بیهوشی، بخیه و برش های جراحی لیفت صورت بترسید. شاید اصلا میزان افتادگی پوست صورت شما در حدی نباشد که بخواهید جراحی لیفتینگ صورت را به انجام برسانید. به همین دلیل امروزه روش های جدید، غیر جراحی و غیر تهاجمی برای لیفت و جوانسازی صورت روی کار آمده اند که می توانند جایگزینی موثر برای جراحی لیفت صورت باشند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا همه این راهکارها را به شما معرفی کنیم.
لیفت و جوانسازی صورت

مقایسه روش های جراحی و غیر جراحی لیفت صورت

میزان ناراحتی بعد عمل
روش جراحی > روش غیر جراحی

مدت زمان
روش جراحی > روش غیر جراحی

نوع بیهوشی
روش جراحی: بیهوشی عمومی
روش غیر جراحی: بیحسی

دوران نقاهت
روش جراحی: 2 تا 4 هفته
روش غیر جراحی: نهایتا 2 هفته

مزایای لیفت صورت به روش غیر جراحی

همان طور که قطعا می دانید، هر روشی مزایا و معایب خاص خودش را دارد. هیچ گاه نمی توان گفت که روشی بدون نقص است، اما می توان اذعان داشت که یک روش می تواند مزایای بیشتری را نسبت به معایب خود به همراه داشته باشد. مهم ترین مزایای روش های لیفت صورت بدون جراحی عبارتند از:

 • امکان لیفت همزمان گردن و صورت
 • دارای دوره نقاهت کوتاه
 • بدون درد و خونریزی
 • بدون بیهوشی

کلمه ای که در طول این مقاله هزار بار می خوانید!


کلاژن (Collagen)

کلاژن، فراوان ‌ترین پروتئین بدن محسوب می‌شود. این پروتئین به ایجاد چارچوبی برای پوست کمک می‌ کند و موجب محکم‌ تر شدن آن می ‌شود. با افزایش سن، سلول ‌های افراد کلاژن کمتری تولید می ‌کنند، این موضوع باعث می‌ شود پوست افراد دچار افتادگی شده و چروک ‌ها ایجاد شوند.

تاثیر کلاژن بر روی شادابی پوست چیست؟

شل شدن پوست در سنین 35 تا 40 سالگی رخ می ‌دهد، یعنی درست زمانی که کیفیت و کمیت کلاژن بدن شروع به افت می ‌کند. بنابراین افزایش کلاژن موجب سفت تر شدن، استحکام و لیفت صورت می شود. از آن جایی که پرتوهای فرا صوت فرکانس بالا بر منطقه مشخصی از بافت ‌ها و در زیر سطح پوست متمرکز می ‌شوند، هیچ آسیبی برای لایه‌ های بالایی پوست و یا بافت ‌های مجاور ایجاد نمی ‌شود.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

بر اساس وضعیت پوستی و نیازهای صورت هر فرد، می توان از روش های مختلفی برای افزایش زیبایی و جوانسازی صورت بهره مند شد. انواع مختلف روش های لیفت صورت بدون جراحی عبارتند از موارد زیر. انتخاب از میان این روش ها بر عهده پزشک است و بعد از تشخیص میزان افتادگی پوست صورت و جوانسازی مورد نیاز انجام خواهد شد.


لیفت صورت با هایفوتراپی


در روش هایفوتراپی (امواج متمرکز فرا صوت با شدت بالا یا HIFU)، برای هدف گیری لایه‌ های زیرین پوست از امواج فرا صوت استفاده می ‌شود. انرژی امواج فرا صوت باعث می‌ شود تا بافت هدف گیری شده با سرعت زیادی گرم شود. زمانی که سلول ‌های ناحیه هدف گیری شده به دمای مشخصی برسند، با آسیب سلولی مواجه می گردند. با وجود این که این موضوع می‌ تواند ظاهری متناقض داشته باشد، آسیب ایجاد شده موجب تحریک سلول ‌ها و در نهایت تولید کلاژن بیشتر و جوانسازی و لیفت پوست می ‌شود.

دستگاه هایفوتراپی

بالا کشیدن پوست با کمک ‌هایفوتراپی، درمانی ایمن و کارآمد برای افرادی است که می‌ خواهند علائم افزایش سن را معکوس و یا برطرف کنند. این روش با تمرکز بر جوانسازی لایه‌ های ساختاری عمقی که در زیر سطح پوست قرار دارند، عمل می‌ کند. هایفو می ‌تواند به شکل موثری کیفیت و ظاهر پوست را بهبود دهد و بدین ترتیب موجب افزایش اعتماد به نفس فرد شود. با بازسازی مجدد لایه‌ های زیرین، آثار بلند مدتی برای پوست فرد قابل دست یابی هستند و در مقایسه با جراحی بالا بردن صورت که به طور معمول انجام می‌ شود، این روش بدون استفاده از روش ‌های تهاجمی و نیاز به زمان استراحت زیاد فرد را به هدف خود نزدیک می‌ کند.

روند هایفوتراپی به چه صورت است؟

برای درک بهتر مکانیسم هایفوتراپی بهتر است به دستگاه مایکرو اشاره کنیم البته امواج مایکرویو به صورت مداوم (چندین و چند دقیقه ) ماده غذایی را هدف قرار می دهند اما در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولترسوند به هریک از نقاط هدف فقط کسری از ثانیه است و نقاط مجاور بعدی بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفوتراپی هدف شلیک قرار می گیرند به همین دلیل سطح بیرونی کاملا سالم و بدون عارضه باقی می ماند، چراکه تمام اتفاقات زیر پوست رخ می دهد.


میکرونیدلینگ


میکرونیدلینگ یا (CIT) روشی است بدون خونریزی، درد و تهاجم برای رفع چین و چروک ها و لیفت صورت. به همین دلیل است که آن را یکی از روش های غیر جراحی برای رسیدن به چهره ای با ظاهر زیبا می دانیم. در این روش با استفاده از میکرونیدل های استریل، تحریک پوستی و کلاژن سازی انجام می شود. اصلی ترین مزیت میکرونیدلینگ، تاثیرگذاری بالا در عین تهاجم پایین و نکته منفی آن، عدم درمان افتادگی شدید پوست و مناسب بودن برای مشکلات پوستی سطحی است.

دستگاه میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن


میکرودرم ابریژن روشی است که به عنوان راهکاری بدون عارضه و تهاجم برای لایه برداری صورت و برداشتن سلول های مرده مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش با استفاده از دستگاهی خاص و به روش مکانیکال، تراش سطحی بر روی پوست ایجاد می شود و به این ترتیب با شروع مکش، افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش میزان کلاژن سازی صورت می گیرد. نتیجه میکرودرم، جوانسازی و افزایش طراوت پوست است.

دستگاه میکرودرم ابریژن

روش انجام میکرودرم ابریژن

برای انجام میکرودرم در ابتدا پوست تمیز شده و از هرگونه آرایش و چربی کاملا پاک شود ، سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که از سوی پزشک تعیین می شود، سایش در جهات گوناگون و روی قسمت های متعدد انجام می شود. زمان لازم حدود 20 تا 30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول است. پس از اتمام درمان، صورت پاک و سپس با آب ولرم شسته می شود. یک کرم قابض (مثل اکسیددوزنگ یا کالامین) به محل مالیده می شود.


لیفت صورت با آر اف فراکشنال


لیزر RF فراکشنال که با عنوان سفت کردن پوست با امواج رادیویی نیز شناخته می‌ شود، یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی است که به بهبود وضعیت ساختاری پوست افراد کمک می ‌کند. این روش درمانی از امواج انرژی برای گرم کردن بافت عمقی پوست که با عناوین درم یا درمیس شناخته می ‌شود، استفاده می‌ کند. این حرارت موجب تحریک بافت برای تولید کلاژن بیشتر می ‌شود. درمان رادیوفرکانسی از سال 2001 برای مبارزه با شل بودن پوست و علائم افزایش سن، مورد استفاده قرار گرفته است.

دستگاه آر اف فرکشنال

مراحل لیفت صورت با لیزر فراکشنال

در این تکنیک، در سطح پوست لایه برداری انجام می شود و در لایه ای از داخل پوست به نام درم کلاژن سازی صورت می گیرد. نتایج ناشی از لایه برداری سطحی، شفافیت و ظاهر صاف تر پوست می باشد. نتایج کلاژن سازی به صورت جوان سازی و کاهش خطوط چهره و افزایش قدرت ارتجاعی و استحکام پوست به تدریج پس از چند جلسه لیزر درمانی مشاهده می شود. زمان مشاهده نتایج کاملا وابسته به شرایط پوست و سن افراد می باشد.


لیفت صورت با اکسنت


با دستگاه اکسنت جوان تر به نظر می رسید و احساس بهتری نسبت به پوست خود خواهید داشت؛ آن هم بدون نیاز به جراحی های پیچیده ی زیبایی! دستگاه لیفت صورت اکسنت، یک روش سرپایی است که سبب سفت شدن پوست صورت و گردن می شود. این تکنولوژی از امواج RF برای لیفت صورت، آن هم بدون ایجاد کوچک ترین جای زخم و یا نیاز به بخیه استفاده می کند. اکسنت از نظر عملکردی بسیار مشابه با دستگاه آر اف می باشد با این تفاوت که از یک سیستم حرارتی نیز استفاده می کند. گرم کردن بافت، سبب تحریک تولید کلاژن، سفت شدن پوست و از بین بردن چربی های موضعی می شود.

دستگاه اکسنت

لیفت صورت با نخ


لیفت با نخ روشی است که به جراحی صورت یا بالا بردن پوست صورت شباهت زیادی دارد، در این فرآیند ساختار پوست بازسازی می‌ شود و بهبود پیدا می‌ کند، منتهی برای انجام این کار نیازی به استفاده از ابزار و چاقوی جراحی نیست. در این روش از الیاف نخ برای جوانسازی و کشیدن پوست به سمت بالا، استفاده می‌شود، این الیاف با سوزن‌های بسیار نازکی به داخل پوست هدایت می‌شوند تا بافت‌ها و پوست را بالا نگه دارند و موجب بهبود ظاهر پوست شوند. مزایای لیفت صورت با نخ عبارتند از موارد زیر:

 • آثار درمان در گذر زمان افت نمی‌کنند.
 • هیچ مراقبت ویژه اضافه ای مورد نیاز نیست.
 • مهم ترین نکته این روش ایمنی بالای آن است.
 • این روش نیاز به هیچ آماده سازی ویژه ای ندارد.
 • آثار درمان به صورت فوری قابل مشاهده هستند.
 • هیچ جراحت یا زخمی بر روی پوست فرد ایجاد نمی‌شود.
 • این روش برای افراد بیست سال به بالا قابل استفاده است.
 • رشته‌های استفاده شده قابل مشاهده یا لمس نیستند. همچنین این رشته‌ها دوام زیادی دارند و آثار آنها از بین نمی‌رود.
 • در صورت نیاز، در ماه‌ها و سال‌های بعد تکرار این عمل در محل یکسان یا مکان‌های دیگری بر روی صورت و بدن امکان پذیر است.

مراحل لیفت پوست با نخ

قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند. متخصص پوست یک سوزن از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که قابل مشاهده می باشد، وارد می شود. پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

نمونه کار لیفت صورت با نخ

اندولیفت


بهره گیری از لیزر اندولیفت برای لیفت پوست صورت روشی نوین به منظور تحریک بافت‌ های عمقی جهت ساخت کلاژن ‌های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت‌ سازی آن می‌ باشد. در این پروسیجر، فیبری بسیار نازک وارد پوست می ‌شود، سپس در حد فاصل درم عمقی و بافت چربی قرار داده شده و لیزر دایود از طریق فیبر دیگری به این فیبر متصل می‌ گردد، با جا به جا کردن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می ‌شود.

دستگاه اندولیفت

مراحل اندولیفت

در این متد با استفاده از فیبرهایی به ضخامت یک تار مو (۲۰۰ – ۳۰۰ میکرون) که پزشک متخصص با در نظر گرفتن ناحیه مورد نظر از طریق منفذ بسیار ریزی به زیر پوست می فرستد، انرژی حاصل از پرتو لیزری به بافت‌های عمقی در پوست تابیده و اعمال می‌ شود و در صورت انتخاب، به حذف سلول‌ های چربی ‌- ریمدلینگ پروتئین‌ ها و تحریک فیبرهای کلاژن بافت پوست می‌ پردازد.

میکروفیبر بسیار نازک در هنگام عبور از لایه‌ های پوست، با هدایت مسیر لیزر به سمت محل مورد نظر، پرتو لیزر را بر روی بافت‌ های عمقی پوست متمرکز می‌ کند. و درنتیجه‌ عبور تابش N.IR از لایه درمیس پوست می‌ توان نتایج مختلفی را در بافت مورد نظر مشاهده کرد.


تزریق فیلر


فیلرهایی شبیه به چربی و ژل می توانند با افزایش حجم زیر پوستی صورت به افزایش کشیدگی پوست کمک کنند. البته انجام اقدام تزریق چربی و تزریق ژل به صورت بهتر است که همزمان و به صورت موازی با دیگر روش ها پیش برود تا بتوان نتیجه ای مناسب از آن دریافت کرد.

از آنجا که در پیوند چربی از سلول های چربی بدن خود فرد، به جای یک ژل مصنوعی استفاده می شود، این مواد نسبت به ژل ها نتیجه و ماندگاری بالاتری دارند. با این حال برخی افراد به دلیل هزینه ی بالاتر تزریق چربی و ساکشن موجود در این روش، تزریق ژل را اولویت قرار می دهند.


تزریق بوتاکس


بوتاکس ماده ای است که تزریق آن به صورت عضلانی صورت می گیرد. این ماده با کاهش انقباضات محل ماهیچه های مختلف صورت می تواند به رفع چین و چروک ها و در نتیجه لیفت پوست صورت کمک کند. ما در کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن) از تکنیک تزریق بوتاکس به صورت ترکیبی با سایر روش های بهره می گیریم.

بوتاکس سیگنال عصب به عضلات مورد نظر را مسدود می کند. عضله تزریق شده دیگر نمی تواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود و این باعث می شود چین و چروک ها ریلکس شده ومنقبض نشوند و جوانسازی صورت به وجود آید. سم بوتولینوم با فلج عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک‌ های صورت و ایجاد ظاهری جوان‌ تر در افراد به کار می‌ رود؛ مانند چین و چروک‌ های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌ شوند و چروک‌ های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می‌ شوند. تزریق بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست‌ها یا زیر بغل نیز استفاده می‌ شود.

مراحل تزریق بوتاکس


تزریق پی آر پی


پی آر پی یا PRP ماده ای است که به طور مستقیم از خون خود فرد گرفته می شود. تزریق پی آر پی به صورت به معنای استخراج پلاکت های خون و استفاده از آن ها برای جوانسازی و لیفت صورت است. یکی از کاربردهای پی آر پی در جوان‌ سازی و رفع چین و چروک صورت، خط خنده و اطراف چشم و گردن برای مقابله با علائم پیری به طور طبیعی است. پی آر پی یک درمان مؤثر و بی خطر است. در حال حاضر، بسیاری از افراد از پلاسمائی غنی از پلاکت برای جوان سازی صورت استفاده می کنند، زیرا این یک درمان بسیار مناسب بدون عوارض جانبی است که به نتایج طولانی مدت و هم کوتاه مدت می انجامد، تا زمانی که بدن به رشد فاکتورهای رشد خود ادامه دهد و از آن ها برای ایجاد بافت جدید و سالم استفاده کند.


استفاده از کرم های موضعی


حتما واقف هستید که کرم موضعی یا لوسیون نمی تواند باعث لیفت صورت شود. چرا که تاثیر استفاده از روش های موضعی اصلا قابل مقایسه با روش های کلینیکال نیست. اما امروزه نوعی از کرم های موضعی وجود دارند که در ایران فقط در کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن) تولید می شوند. کرم پی آر پی لیپوزومال، بر خلاف دیگر کرم های موضعی لیفت صورت، محصولی موثر و مفید در جهت جوانسازی پوست است.


روش های ترکیبی لیفت صورت بدون جراحی (کامبینیشن تراپی)


روش های ترکیبی مورد استفاده برای لیفت صورت در کلینیک ما یکی از بهترین اقدامات در جهت جوانسازی پوست صورت می باشند که به دلیل بهره مندی از روش های مختلف به صورت ترکیبی، دارای نتایج طبیعی و چشمگیری در زمینه لیفت صورت هستند. می توان روش هایی مانند اندولیفت و تزریقات زیبایی را با هم ترکیب کرد و از فواید آن ها به صورت همزمان برای افزایش زیبایی افراد کمک گرفت.


چگونه یک روش غیر جراحی مناسب برای لیفت صورت خود را پیدا کنم؟

این سوالی است که خیلی از افرادی که تمایل دارند پوست صورت خود را جوانسازی کنند و به اصطلاح بالا بکشند، از ما می پرسند. در وهله اول باید بدانید که انتخاب درست روش لیفت صورت بدون جراحی را تنها پزشک می تواند به انجام برساند. از آن جا که راهکارهای متنوعی برای رسیدن به این هدف وجود دارند، باید تشخیص بهترین روش لیفت صورت بعد از معاینه صورت گیرد. با پاسخ گویی به سوالات مطرح شده در بخش زیر، خواهید فهمید که آیا روش های غیر جراحی لیفت صورت برای شما مناسب هستند یا خیر؟


ویژگی های یک کلینیک خوب برای لیفت صورت بدون جراحی

یکی از مهم ترین و موثر ترین آیتم های تاثیر گذار بر روی نتیجه لیفت صورت، انتخاب پزشک و کلینیک برای انجام این اقدام است. در ادامه با مهم ترین ویژگی های بهترین کلینیک زیبایی در تهران آشنا خواهید شد:

بهره گیری از دانش بهترین متخصصان حوزه پوست و مو


مراجعه به کلینیکی که بهترین متخصص پوست ایران در آن حضور دارد، مسئله ای است که می تواند از بسیاری جهات، موفقیت اقدامات درمانی و زیبایی شما را تضمین کند و خیلی از نگرانی های شما را از بین ببرد. روی دکمه زیر کلیک کنید و لیست متخصصان حاضر در کلینیک دکتر نیلفروش زاده را ببینید.

داشتن سابقه و تجربه طولانی


داشتن تجربه در کنار دانش بالا می تواند دلیل انتخاب کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن) برای انجام اقداماتی نظیر لیفت صورت بدون جراحی باشد. انتخاب ما مساوی است با بهره مندی از بهترین خدمات با بهترین کیفیت، مناسب ترین مراقبت های بعد از درمان، رضایت بیشتر از ظاهر و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس.

انجام کار لیفت صورت

3000

نفر از سال 1397

داشتن اعتبار بین المللی


با حضور پروفسور محمدعلی نیلفروش زاده در جشنواره ها و کنگره های داخلی و خارجی و همچنین چاب بیش از 250 مقاله در مجلات بین المللی معتبر، امروزه کمتر کسی هست که ما را نشناسد. با به دست آوردن اعتبار جهانی در زمینه پوست و مو (خدمات زیبایی و درمانی) به ما اعتماد کنید و سرنوشت زیبایی خود را به ما بسپارید. در ادامه لیستی از مقالات کلینیک دکتر نیلفروش زاده در زمینه پوست و مو با رویکردهای زیبایی و درمانی را می بینید:


پرسش و پاسخ درباره لیفت صورت بدون جراحی

در ادامه برخی از پر تکرار ترین سوالات افراد در رابطه با روش های مختلف غیر جراحی برای لیفت صورت را عنوان کرده و پاسخ درست و تخصصی هر یک از آن ها را ارائه کرده ایم.

کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن)، مجهزترین مرکز زیبایی پوست در خاورمیانه

چاپ حدود 300 مقاله در مجلات بین المللی پزشکی

بیش از 3000 کیس اندولیفت صورت از سال 1397

تا 90 درصد موفقیت درمان و رضایت بیمار

کلینیک جردن؛ راز زیباییِ تو

نقشه تهران

لوکیشن کلینیک جردن

نقشه تهران

لوکیشن کلینیک جردن