کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

لیفت ابرو و روش های مختلف آن

زیبایی صورت از دیرباز یکی از دغدغه های انسان بوده است اما افزایش سن معمولاً مانع از زیبا به نظر رسیدن می شود زیرا تغییرات زیادی را در چهره ایجاد می کند. بروز چین و چروک های پوستی و افتادگی اجزای چهره از جمله افتادگی ابرو یکی از این تغییرات ناخوشایند برای افراد است. ابرو یکی از مهم ترین اجزای چهره است که در شاداب نشان دادن صورت نقش مهمی دارد و افتادگی آن باعث غمگین، خسته و ناراحت به نظر رسیدن فرد می شود. اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و پدید آمدن تکنیک های نوین، امکان بالا کشیدن ابروها و به اصطلاح لیفت ابرو وجود دارد. اما لیفت ابرو چگونه و با چه روش هایی انجام می شود؟ بهترین متخصص پوست برای لیفت ابرو چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر موضوع لیفت ابرو بپردازیم.
لیفت ابرو و همه چیز درباره آن

اهمیت ابروها در زیبایی چهره

 زیبایی ابرو یک بخش جدایی ناپذیر در زیبایی یک سوم بالایی صورت و ظاهر کلی فرد است. ظاهر ابرو در در شاداب نشان دادن صورت و طراوت بخشیدن به آن موثر است و در روابط اجتماعی فرد تاثیر بسزایی دارد. زمانی که ابروها تقارن نداشته باشند، چهره نیز تقارن و زیبایی خود را از دست می دهد. از سوی دیگر، پایین آمدن ابروها و افتادگی آن ها باعث خسته و غمگین به نظر رسیدن چهره می شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای یافتن بهترین روش های لیفت ابرو در اینترنت جستجو می کنند.

علت افتادگی ابروها چیست؟

یکی از فرآیندهای طبیعی بدن، افزایش سن و بروز آثار پیری در چهره است. با افزایش سن، ابروها به طور طبیعی پایین می آیند و حالت آن ها اغلب ویژگی های نامطلوبی را به صورت فرد می دهد؛ حالاتی مانند خستگی، غم، عصبانیت، بی حالی و سایر ویژگی هایی که نشان دهنده وضعیت روحی فرد نیستند.

تاثیر ابرو بر زیبا
تاثیر ابرو بر زیبایی چشم ها

یکی از مهم ترین علل افتادگی ابروها، افزایش سن و در نتیجه کاهش میزان کلاژن و الاستیسیته پوست (حالت کشسانی پوست) است که سبب می شود ابروها و پلک افتاده به نظر برسند. علاوه بر افزایش سن، فاکتورهای دیگری نیز در افتادگی ابروها نقش دارند که عبارتند از:

 • علل ژنتیکی: بعضی از افراد به دلایل ژنتیکی، به صورت مادرزادی با افتادگی پلک و ابرو به دنیا می آیند؛
 • کاهش وزن شدید: افرادی که پیش تر وزن زیادی داشتند، با کاهش وزن، لایه های چربی زیر پوست ابروهای آن ها نیز کاهش می یابد. این از دست رفتن چربی باعث افتادگی پلک و ابرو می شود؛
 • ابتلا به برخی بیماری ها: بعضی از بیماری ها مانند فلج بل (Bell’s palsy) یا آسیب هایی که به صورت وارد می شود می تواند باعث افتادگی ابروها شود.

لیفت ابرو چیست؟

راهنمای کامل لیفت ابرو

لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابروها یکی از بهترین روش های پزشکی مدرن برای برای زیباتر شدن صورت و باز شدن و درشت تر به نظر رسیدن چشم افرادی است که به دلایل مختلف دچار افتادگی ابرو شده اند. با افزایش تمایل افراد به زیبایی، لیفت ابرو به یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی تبدیل شده است. لیفت ابرو روش ها و انواع مختلفی دارد که در ادامه مطلب به صورت کامل به آن ها می پردازیم. این روش باید توسط بهترین دکتر پوست و در کلینیک های معتبر پوست و مو انجام شود تا نتیجه مناسبی داشته باشد.

چه افرادی نیاز به لیفت ابرو دارند؟

افراد زیر می توانند برای زیباتر شدن چهره و درشت تر شدن چشم ها برای لیفت ابروهای خود اقدام نمایند:

 • افرادی که به دلایل مختلف دچار افتادگی ابرو شده اند.
 • افرادی که خط اخم واضحی دارند و بین ابروهای آن ها چروک های عمیقی است.
 • افرادی که خطوط عمیقی روی پیشانی خود دارند و انجام روش هایی مانند تزریق بوتاکس برای جوانسازی صورت آن ها کارساز نیست.

لیفت ابرو هم برای افراد جوان و هم میانسال روشی مناسب برای زیباتر شدن چهره است.

مزایای لیفت ابرو

از نتایج مثبت لیفت ابرو در افزایش شادابی و جوانسازی چهره می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • چروک‌ های پوستی ناحیه پیشانی، پل بینی و بین ابروها را کاهش می‌ دهد.
 • باعث بهبود خط اخم و چروک عمودی بین دو ابرو می‌ شود.
 • ابروی پایین یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده، به وضعیت طبیعی باز می‌ گرداند.
 • ابرو را بالا برده و وضعیت جوان و هوشیارتری به بیمار می‌ دهد.

روش های مختلف لیفت ابرو

متخصص پوست لیفت ابرو را با روش های متفاوتی انجام می شود که به طور کلی دو دسته تقسیم می شوند:

 1. روش های جراحی لیفت ابرو
 2. روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی

امروزه با توجه به مزایایی که روش های غیرتهاجمی لیفت ابرو به همراه داشته اند و با توجه به عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت یا کوتاه بودن دوران ریکاوری، کوتاه بودن مدت زمان لازم برای انجام لیفت و همچنین نمایان نبودن تغییر محسوس و طبیعی جلوه دادن بسیار مورد توجه و استقبال داوطلبان لیفت ابرو قرار گرفته است. در ادامه به بررسی بیشتر روش های لیفت ابرو بدون جراحی می پردازیم.

روش های لیفت ابرو بدون جراحی

معمول ترین روش های غیر جراحی و غیرتهاجمی لیفت ابرو عبارتند از:

 1. استفاده از بوتاکس در ناحیه پیشانی و ابرو
 2. تزریق فیلرهای هیالورونیک و فیلرهای تحریک کننده کلاژن سازی در ناحیه اطراف ابرو پیشانی
 3. بهره مندی از لیزرها و دستگاه های تحریک کننده کلاژن سازی همانند هایفوتراپی و اندولیفت تراپی که سبب افزایش قوام پوست و پدیده نئوکلاژنز در ناحیه پیشانی و ابرو می شوند.
 4. استفاده از متد لیفت با نخ

بهترین روش لیفت ابرو بدون جراحی

با توجه به افتادگی ابروها در فرد، معمولا روشی برای لیفت ابرو انتخاب می شود که زیباترین حالت را برای ابرو ایجاد کند و متناسب با میزان افتادگی آن است تا انتظارات فرد را برآورده سازد. همچنین شناخت ویژگی های فردی و شغلی هر بیمار و تطبیق آن ها با تکنیک های ایده آل جوانسازی، حداکثر بهره زیبایی را ایجاد می کند. در مواردی نیز با توجه به تشخیص پزشک متخصص برای حداکثر بهره، از ترکیب چند متد با هم نیز استفاده میشود که انتخاب این پروسیجر باید  بسیار هوشمندانه و با احتیاط باشد، تا مکانیسم درمانی آنها تداخلی با هم ایجاد نکند و نتیجه معکوس در این موضع حساس ایجاد نگردد.

لیفت ابرو با اندولیفت

خوشبختانه ما در کلینیک تخصصی پوست و موی دکتر نیلفروش زاده با بهره مندی از جدیدترین تجهیزات جوانسازی و با استفاده از متد جوانسازی با دستگاه اندولیفت در کنار سایر روش ها نتایج بسیار عالی و سطح رضایتمندی بالایی در بیماران را تجربه کرده ایم. روش آندولیفت یک روش کم تهاجمی است که برای تقویت بازسازی پوست ، کاهش سستی و چربی بیش از حد آن استفاده می شود.

لیفت ابرو با استفاده از دستگاه اندولیفت یکی از جدیدترین انواع روش های لیفت ابرو و از بین بردن چین و چروک اطراف آن محسوب می شود. در این روش امواج اولتراسوند با انرژی و فرکانس مشخصی در موضع مورد نظر وارد لایه های عمیق پوست می شوند و با ایجاد حرارت سبب کشیدگی و لیفت پوست پیشانی و تحریک کلاژن سازی می گردند.
به طور ساده تر، در روش اندولیفت ابرو از یک فیبر نوری بسیار نازک استفاده می شود که به هایپودرمی سطحی وارد می شود تا لایه های عمیق و سطحی پوست را برای محکم کردن و جمع شدن لایه پیوندی تحریک کرده و سلول هایی را که مسئول تشکیل کلاژن جدید هستند را نیز تحریک نمایند و چربی بیش از حد را کاهش می دهند که در مجموع سبب لیفت و کشیده شدن ظاهر ابرو و پیشانی می شوند.

در روش لیفت ابرو با اندولیفت در مدت کوتاهی بعد از درمان، نتایج درمانی مشاهده می گردد و مزیت قابل توجه اندولیفت تراپی در ناحیه ابرو و پیشانی، اثر بخشی طولانی مدت آن نسبت به سایر روش های غیر تهاجمی لیفت ابرو است و به طور معمول تنها یک جلسه مورد نیاز خواهد بود. لیفت ابرو با سایر با روش های غیر تهاجمی همانند استفاده از بوتاکس و فیلرها بعد از چند ماه نیاز به درمان مجدد می باشد. در حال حاضر در سراسر دنیا متقاضیان زیادی با توجه به اهمیت فراوان حالت ابرو در نشان دادن زیبایی و حالات روحی افراد، داوطلب انجام لیفت ابرو می باشند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم یا بوتاکس با تزریق به ناحیه مورد نظر باعث فلج موقت عضلات آن بخش می شود. هدف از تزریق بوتاکس به عضلات ناحیه ابرو حذف خطوط اخم، بالا بردن ابروها و اصلاح شکل ابرو می باشد. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو باید حتماً توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود؛ در غیر این صورت می تواند آسیب های جبران ناپذیری به صورت وارد کند.

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با فیلر

فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید یکی از بهترین موادی طبیعی هستند که به تولید کلاژن بیشتر و افزایش الاستیسیته پوست کمک می کنند. با تزریق فیلرها، پوست حالت ارتجاعی و کشسانی خود را به دست می آورد و جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. تزریق فیلر به ناحیه ابرو یکی از موثرترین روش های رفع افتادگی پلک و ابرو به روش غیرجراحی است.

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ های PDO انجام می شود. نخ های PDO یک نخ جراحی قابل جذب سنتتیک  است که از پلی دیوکسانون (PDO) تشکیل شده است – یک پلیمر مصنوعی بی رنگ، ضد حساسیت و زیست سازگار که 100٪ قابل جذب است ( قابل تجزیه توسط سیستم طبیعی بدن ). رشته های پلی دیوکسانون طی 6 تا 10 ماه جذب بدن می شود. نخ پلی دیوکسانون و تمام انواع نخ های دیگر معمولاً دارای طول ها، شکل ها و ضخامت های مختلفی هستند. این نخ ها زوائدی دارند مانند چرخ دنده که بتوانند در لایه ی مورد نظر در  زیر پوست متصل شده و  چرخ‌دنده‌های این نخ ها  نیز در جهات مختلف مانند چند جهتی، دو طرفه یا مارپیچی برای نواحی  مختلف قرار می‌گیرند. همچنین نخ هایی بدون دندانه وجود دارد که به ایجاد اثرات حجم دهنده و کاهش خطوط و چین های صورت کمک می کند. آنها فیبروبلاست ها را برای افزایش تحریک  تولید کلاژن در یک منطقه هدف تحریک می کنند و ثابت شده است که بسیار ایمن هستند. لیفت با نخ PDO یک روش نیمه تهاجمی و غیر جراحی است که برای لیفت کردن افتادگی پوست صورت استفاده می شود. نواحی درمان شده با این روش عبارتند از:

 • ابروها
 • گونه ها
 • گردن
 • غبغب
 • فک

 نخ با سایز های مختلف و با توجه به ناحیه ی مداخله در  صورت وارد شده و فیکس می شوند. خارها وقتی وارد می شوند یک ساختار حمایتی تشکیل می دهند که بافت آویزان را لیفت می کند. دانستن نحوه استفاده صحیح و مؤثر از آنها با تجربه، مهارت و دانش  پزشک متخصص پوست همراه است.
اگرچه روش های استفاده از نخ های پلی دیوکسانون (PDO) می تواند ساده به نظر برسد، اما برای استفاده مؤثر و ایمن از آنها به مهارت های پیشرفته نیاز است.

لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود ؟

 یک بی حس کننده موضعی برای جلوگیری از درد یا ناراحتی در طول درمان استفاده می شود. نخ‌های PDO با کانول یا سوزن‌های نوک تیز یا بلانت به لایه‌های پوست اطراف ابرو وارد می‌شوند. هنگامی که نخ ها وارد لایه های پوستی می شوند و محکم می شوند، نخ ها بلند می شوند که منجر به لیفت موفق ابرو و سفت شدن پوست می شود. پس از اتمام عمل، سوزن‌ها یا کانولا برداشته شده و نخ‌های اضافی قطع می‌شوند. رشته‌های PDO، از آنجایی که از کلاژن ساخته شده‌اند، به مرور زمان حل می‌شوند، (معمولاً ظرف مدت  ۶ ماه.) با این حال، اثر درمان ممکن است برای مدت زمان طولانی‌تری بر اساس سن بیمار، وضعیت پوست، و مهارت  متخصص پوست باقی بماند. یک متخصص پوست ماهر  باید بتواند این درمان غیرجراحی را بدون هیچ گونه ناراحتی یا عارضه شدید انجام دهد. روش های غیرجراحی لیفت ابرو باید توسط متخصصین پوست  معتبر که در این درمان مهارت دارند انجام شود. این بسیار مهم است زیرا اگر سوزن ها یا نخ ها در لایه  اشتباه در پوست  وارد شوند، می توانند باعث فرورفتگی پوست، بی نظمی خطوط، عفونت و قرمزی شوند. خطر دیگر این است که تکنیک نامناسب نه تنها می تواند منجر به تورم و برآمدگی شود، بلکه می تواند منجر به عوارض جانبی جدی تری مانند آسیب مجرای پاروتید، عروق صورت و اعصاب شود.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

متدهای درمانی زیادی در حوزه پوست وجود دارد که اشاره به لیفت کردن پوست در تمام نواحی صورت می شود یکی از این متد های درمانی که امروزه بسیار مورد توجه مراجعین و پزشکان متخصص پوست می باشد استفاده از هایفو تراپی و ترمیا می باشد .متد هایفوتراپی  که با استفاه از هندپیس از روی سطح پوست می باشد با بالابردن دمای پوست در عمق خاصی از پوست سبب تحریک تولید  کلاژن و ایجاد فیبرهای کلاژن به شکل قوی تری در پوست می باشد . این درمان موثر در نواحی مختلف صورت – گردن و دکلته قابل استفاده می باشد . متد درمانی ترمیا نیز که با استفاده از هندپیس خاصی انجام می شود ( که سر هندپیس برای هر شخص به طور اختصاصی استفاده می گردد. )

لیفت-ابرو-با-هایفوتراپی

با القای امواج  رادیو فرکوئنسی در عمق مناسب پوست سبب تحریک تولید کلاژن می گردد که درنتیجه آن پس از دو تا سه جلسه درمان  (که با توجه به نوع پوست بیمار – سن و نظر پزشک متخصص  تعیین می گردد ) استحکام   پوست تاحد زیادی افزایش می یاید .  این متد های درمانی به طور کلی سبب استحکام و تا حدی لیفت در کل پوست صورت فرد می گردد اما  با توجه به میزان افتادگی پوست این متد ها شاید انتظاری که فرد از لیفت ناحیه ی ابرو و پلک دارد را  برآورده ننماید که بهتر می باشد از روش اختصاصی تر مانند نخ لیفت استفاده نمود .  

بهترین دکتر پوست برای لیفت ابرو

تشخیص علت افتادگی ابرو و انتخاب بهترین روش لیفت قطعاً در حوزه تخصص همه افراد نیست و بر عهده یک پزشک متخصص پوست و مو است که بتواند با تشخیص دقیق، یک روش مناسب را انتخاب کند و علاوه بر آن بهترین مواد با کیفیت عالی را برای بیمار استفاده کند. مراجعه به افراد غیرمتخصص برای تزریق بوتاکس، ژل و فیلر عواقب جبران ناپذیری را خواهد داشت که نه تنها کمکی به رفع افتادگی ابرو نمی کند بلکه در اکثر مواقع آسیب شدیدی به سلامت شما وارد می آورد. برای انتخاب یک دکتر پوست خوب برای لیفت ابرو ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید:

 1. در زمینه زیبایی پوست متخصص باشد.
 2. در کلینیک مجهز به تکنولوژی روز فعالیت داشته باشد.
 3. برای رفع مشکلات بیمار وقت بگذارد و با صبوری روند درمان را پیش ببرد.

مهم ترین مرحله برای رفع مشکلات پوستی و زیباتر کردن پوست، انتخاب یک دکتر پوست حرفه ای و متخصص است. در این مطلب به طور کامل به بررسی روش های غیر جراحی لیفت ابرو و رفع افتادگی ابروها پرداختیم و با علل بروز این مشکل که باعث نازیبا شدن چهره می شود، آشنا شدیم. همان طور که در مطلب اشاره کردیم، انتخاب روش مناسب لیفت ابرو بدون جراحی بر عهده یک پزشک متخصص خوب است. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید انتخاب مناسبی برای درمان افتادگی ابروها داشته باشید.