کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

آیا لیزر موهای زائد سبب ناباروری میشود؟

آیا به فکر این هستید که لیزر موهای زائد انجام دهید اما نگران اثرات طولانی مدت آن بر سلامت خود مانند ناباروری هستید؟ آیا لیزر موهای زائد واقعاً می تواند باعث ناباروری شود یا این موضوع خبری است که جنبه علمی ندارد؟ بدون شک شایعات و اطلاعات غیر واقعی زیادی در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد، اما هرگز نباید به آنها گوش داد، مگر اینکه از یک منبع علمی استخراج شده باشد.
آیا لیزر موهای زائد سبب ناباروری میشود؟

آیا لیزر موهای زائد ممکن است باعث نازایی شود؟

درواقع لیزر موهای زائد نمی تواند باعث ناباروری شود. تنها ناحیه ای که تحت تأثیر لیزر قرار می گیرد سطح پوست، رنگدانه و فولیکول های مو است. لیزر نمی تواند به عمق بیشتر یعنی  اندام ها / یا تخمدان ها نفوذ کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که لیزر موهای زائد تاثیری بر توانایی شما برای باردار شدن نخواهد داشت. اگر چنین بود، هیچ کلینیکی برای ارائه لیزر موهای زائد برای بیماران در نواحی بیکینی  تخصصی نمی شد. و همچنین شرکت های سازنده دستگاه های لیزر تحت پیگرد قانونی قرار میگرفتند. تنها نگرانی واقعی که باید در مورد لیزر موهای زائد داشته باشید این است که بدانید اپراتور انجام دهنده در این زمینه متبحر می باشد یا خیر و همچنین دستگاه لیزر از کیفیت بالایی برخوردار می باشد یا خیر. استفاده از پرتو لیزر نامناسب با فولیکول های مو و نوع پوست می تواند شما را در معرض خطر سوختگی، اسکار  و آسیب پوست قرار دهد.

آیا لیزر موهای زائد پوست میسوزونه؟

چرا سوختگی پوست ممکن است در انجام لیزر موهای زائد اتفاق بیفتد؟

 لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه یا ملانین در فولیکول مو عمل می کند. مالینی فاولر متخصص پوست درمرکز درماتولوژی در سن آنتونیو، تگزاس می گوید: این روش برای موهای بلوند، سفید یا خاکستری عمل نمی کند؛ زیرا ملانین در فولیکول های موی روشن بسیار کمتر از موهایی با رنگ تیره می باشد. همچنین برای موهای قرمز نیز عمل نمی نماید، زیرا حاوی نوع متفاوتی از ملانین است.

به طور کلی پس از انجام لیزر موهای زائد با رعایت کلیه موارد از جمله داشتن رنگدانه مو، پوست و درجه لیزر مناسب برای افراد با توجه به نوع پوست، قرمزی، کمی سوزش و التهاب در ناحیه ی انجام لیزر طبیعی بوده که ممکن است مدت کوتاهی پس از انجام لیزر برطرف گردد. پس از لیزر موهای زائد معمولاً پوست صورتی رنگ و کمی حساس است، اما در کل سوختگی پدیده ای نادر است. دلایلی از جمله نوع دستگاه لیزر، تکنسین انجام دهنده لیزر و نوع پوست در ایجاد سوختگی پس از انجام لیزر موهای زائد دخیل می باشند.