کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

لیزر موهای زائد ناحیه ی بیکینی یا واژن

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه های لوله ‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو) که مو تولید می‌کنند آسیب می‌رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا به تاخیر می اندازد.

لیزر موهای زائد واژن

لیزر موهای زاید در ناحیه بیکینی

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تاخیر می اندازد، اما معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود. در برخی از افراد موها کاملا حذف می شود در برخی ز افراد موها کم شده و تارها نازک می شود  که تمامی این نتایج بستگی به نوع مو، رنگ مو، رنگ پوست، تراکم و پر پشتی مو در ناحیه مداخله دارد و نتایج از فرد به فرد متفاوت می باشد و در برخی از افراد نیاز می باشد که هر چند وقت یکبار با توجه به میزان رویش مو دوباره یک جلسه لیزر داشته باشند تا نتایج بدست آمده فیکس شود. چندین درمان لیزر موهای زائد برای حذف اولیه موهای زائد مورد نیاز است و همچنین ممکن است به درمان های نگهداری نیز نیاز باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است، اما می توان آن را با موفقیت برای انواع پوست استفاده کرد.

فواید لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض لیزر موهای زائد واژن

از آن جا که واژن یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های بدن بانوان است، باید در زمینه لیزر موهای زائد این ناحیه دقت و حساسیت بیشتری به خرج داد تا از بروز هر گونه عوارض غیر طبیعی و خطرناک به طور کامل جلوگیری کرد. منظور از عوارض غیر طبیعی هر مشکلی غیر از قرمزی، خارش یا تورم جزئی است. در صورتی که هر یک از این موارد نیز به میزان شدیدتر بروز پیدا کنند، ممکن است این مسئله نشانه وجود مشکل باشد. مراجعه به بهترین مرکز لیزر موهای زائد بیکینی در تهران می تواند به شما در داشتن سالم ترین تجربه از این اقدام زیبایی کمک کند و احتمال بروز مشکلات و عوارض محتمل ناشی از آن را کاهش دهد.

خطرات و یا  عوارض جانبی  ناشی از لیزر موهای زاید با نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان  متفاوت است. شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

تحریک پوست

سوزش موقت

قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد

فیلم رفع موهای زائد ناحیه تناسلی زنان

هر گونه علائم و نشانه ها معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند. تغییر رنگدانه لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند.  (بستگی به نوع دستگاه، شدت دستگاه و تجربه و تبحر اپراتور انجام دهنده لیزر دارد ). روشن شدن پوست در درجه اول افرادی را که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند و کسانی که پوست تیره تری دارند، تحت تاثیر قرار می دهد. به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر عبارتند از سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر. لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف چشم  به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود. در لیزر موهای زاید بیکینی تعداد جلسات حذف موها بیشتر از نواحی دیگر بدن می باشد زیرا موها در این قسمت اصولا ضخیم تر می باشند اما اثر بخشی لیزر در این ناحیه به دلیل نوع مو و ضخامت مو بالاتر می باشد.

آیا لیزر موهای زاید در ناحیه بیکینی دردناک است ؟

با توجه به این نکته که پوست در ناحیه بیکینی نازک ترمی باشد و اعصاب حسی پوست، عروق خونی و خونرسانی سطحی تر از نقاط دیگر بدن می باشد، پس در نتیجه احساس درد در این ناحیه بیشتر می باشد و شاید افراد در این ناحیه سوزش موقتی ناشی از برخورد پرتو لیزر با فولیکول مو را نسبت به جاهای دیگر بدن بیشتر احساس نمایند . در برخی از مراکز به بیماران گفته می شود که قبل از انجام لیزر ناحیه ی بیکینی از پماد های بی حسی موضعی استفاده نمایند و قبل از لیزر آن را بشویند و بعد تکنسین لیزر اقدام به لیزر نماید.

این مطلب در مورد دستگاه های قدیمی که مزیت سرمایشی و کولینگ در هنگام لیزر را نداشتند، بی تاثیر نبوده است و باید به این نکته دقت داشت که اگر پماد بی حسی خوب شسته نشود، می تواند در اثر لیزر تبدیل به لک و هایپر پیگمنتیشن شود.

اما دستگاه مجهز و نوین کلینیک فوق تخصصی جردن این امکان را برای مراجعه کننده فراهم می نماید که بدون استفاده از پماد بی حسی اقدام به لیزر نمایند. این دستگاه در هنگام انجام لیزر در هر منطقه با پرتاب باد بسیار خنک به ناحیه ی مداخله سبب به اصطلاح کرختی در آن ناحیه می شود و سبب می شود عروق خونی و اعصاب پوست در ناحیه ی لیزر تحت اثر سرما قرار گرفته و سوزش تا حد زیادی در آن ناحیه کاهش یاید. در جلسات اول انجام لیزر سوزش به دلیل تراکم بالاتر فولیکول بیشتر بوده اما موقتی بوده و بعد از انجام لیزر رفع می گردد. هر چه تعداد جلسات درمانی کامل تر می شود، چون تعداد فولیکول موجود در داخل پوست کاهش می یابد سوزش هم کاهش می یابد.

فواید لیزر موهای زاید  در ناحیه ی بیکینی چیست ؟

در ناحیه ی بیکینی وقتی تراکم مو بالا باشد نظافت و عفونت ناشی از عوامل باکتریایی می تواند مشکل ساز باشد.  در خانم ها به دلیل آن که دستگاه تناسلی و ادراری داخلی می باشد، هنگامی که موها در این ناحیه رشد کرده باشند، می توانند در رطوبت ناشی در این ناحیه زمینه ساز رشد عوامل باکتریایی و قارچی باشد و هنگامی که فرد در این ناحیه مرتب شیو  و یا وکس انجام دهد باز هم فقط تا مدت کوتاه چند روزه می تواند در بهداشت ناحیه مورد نظر موثر باشد  و باید در نظر داشت که با انجام مرتب شیو  و یا وکس پوست ناحیه مورد نظر ممکن است تا حد زیادی آسیب دیده و تیره شود همچنین تراکم مو نیز افزایش می یابد . با انجام لیزر موهای زاید علاوه بر آن که درمانی دایمی در نظر گرفته می شود سبب بهبود پوست ناحیه مداخله نیز می شود و همچنین ریسک مبتلا شدن به بیماری های عفونی و قارچی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد . به علت حذف فولیکول تیره در عمق پوست پس از انجام لیزر موهای زاید بیکینی پوست این ناحیه نیز روشن تر می شود .  با توجه به تمامی نکات ذکر شده باید گفت لیزر موهای زاید در بیکینی بسیار اثر بخش بوده و می تواند به عنوان درمانی تقریبا دایمی  در نظر گرفته شود که در برخی از افراد پس از اتمام جلسات درمانی هر چند وقت یکبار یک جلسه باید شارژ شود  و نتایج عالی بدست آورد .