کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

لیزر موهای زائد در آقایان

در این مقاله مطالب زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند : •        لیزر موهای زائد برای مردان چگونه کار می کند؟ •        چه نواحی از بدن  در اقایان  قابل درمان با لیزر  است؟ •        آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ •        قبل از لیزر موهای زائد چه باید کرد؟ •        پس از درمان چه انتظاری باید داشت ؟ •        مزایای لیزر موهای زائد برای مردان چیست ؟

لیزر موهای زائد مردانه چگونه کار می کند؟

 همانطور که از نام آن پیداست، درمان های لیزر موهای زائد شامل استفاده از فناوری نور لیزر است. این لیزرها پالس هایی از انرژی نور را به پوست منتشر می کنند تا ریشه مو  و فولیکول های مو را هدف قرار دهند. هنگامی که ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند و نتیجه ی آن  کاهش و حذف  دائمی مو است که  بستگی به اندازه ناحیه تحت مداخله ،  میزان و تراکم  موهای زاید  دارد . اکثر مراجعین برای مشاهده بهترین نتایج به چندین جلسه حذف مو  با لیزر نیاز دارند. به این دلیل که مو، در مرحله  رشد، سه مرحله مختلف را پشت سر می گذارد. لیزر حذف موهای زاید  فقط روی موهایی که در مرحله رشد هستند موثر است و موها همیشه در فازهای مختلف هستند. برای اینکه لیزر موهای زائد موثر باشد، مو باید در مرحله رشد فعال باشد. با درمان های متعددی که در طول زمان های مختلف پخش می شوند، لیزر می تواند تمام موها را در مرحله رشد مورد هدف قرار دهد .

چه نواحی از بدن اقایان با لیزر قابل درمان است؟

لیزر موهای زائد را می توان در هر قسمتی از بدن به جز پلک ها انجام داد.

برای مردان، محبوب ترین و رایج ترین  مناطق برای لیزر موهای زائد  در بدن عبارتند از:

 • قفسه سینه
 • بازوها و دستان
 • روی شکم
 •  گردن
 • کشاله ران – ساق پا
 • پشت بدن و کمر
 • زیر بغل
 • باسن
 • نواحی خصوصی

 

در اقایان لیزر موهای زاید بدن بویژه نواحی کمر و پشت که دسترسی جهت اصلاح سخت تر می باشد مزایای زیادی دارد . در افرادی که ورزش حرفه ای انجام میدهند لیزر حذف موهای زاید روشی است که فرد می تواند خط عضلات را نیز بدون مزاحمت مو مشاهده نماید و مرتب بدن خود را اصلاح ننماید .

و در نواحی صورت عبارت اند از :

 • بین ابروها
 • تنظیم ریش
 • گوش ها
 • بینی
 • پیشانی

در برخی  از آقایان به دلیل وجود فولیکول های ریش تا نواحی بالای صورت و نزدیک  به دور چشم سبب می شود که چهره فرد تحت تاثیر قرار گیرد و پوست فرد تیره تر به نظر بیاید . در نواحی مانند گوش ها وجود موهای زاید سبب می شود که علاوه بر ظاهر ناخوشایند سبب تجمع آلودگی در ناحیه ی لاله گوش  می گردد .  در کل در افرادی که موهای زاید زیاد و ضخیم دارند لیزر موهای زاید سبب ارتقا در بهداشت  فردی شخص و  افزایش اعتماد به نفس فرد در اثر بهبود در ظاهر فرد می گردد .

آیا لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دائمی است؟

واکنش بدن هر فردی به لیزر درمانی و حذف موهای زاید  متفاوت است. برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط کاهش موقت مو را مشاهده می کنند. درمان در افرادی با پوست روشن و موهای تیره موثرتر است. از بین بردن مو های زاید  در افرادی که پوست روشن و موهای روشن دارند و همچنین افرادی با رنگ پوست تیره و موهای تیره چالش برانگیزتر است (زیرا لیزر موهای زاید رنگدانه در فولیکول مو مورد هدف قرار می دهد اگر مو رنگدانه کمرنگ داشته باشد و یا بالعکس پوست رنگدانه تیره داشته باشد پرتو لیزر کارایی با لا نخواهد داشت ( در افرادی با پوست تیره ممکن است پوست اسیب ببیند به علت جذب پرتو لیزر).

پس از اتمام جلسات درمانی، برخی از افراد شاهد ریزش دائمی مو خواهند بود. برخی دیگر ممکن است نیاز داشته باشند تا یک یا دو سال دیگر برای  تکمیل  جلسات درمانی هر چند وقت یکبار  مراجعه کنند. موفقیت این روش  در افراد  به رنگدانه مو وپوست  فرد – تعداد جلسات درمانی  با توجه به میزان و تراکم مو های زاید – نوع دستگاه لیزر و در نهایت تجربه  فرد اپراتور لیزر بستگی دارد.

قبل از لیزر موهای زائد چه باید کرد؟

قبل از انجام لیزر موهای زاید پوست باید تمییز عاری از هرگونه لوسیون – کرم و رنگدانه باشد (کرم های دارای رنگدانه نباید بر روی پوست باشد ). در نواحی لیزر زیر بغل باید بقایای اسپری و مام زیر بغل پاک شود.

اگر از کرم های بی حسی موضعی قبل از انجام لیزر موهای زاید جهت کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد باید قبل از شروع لیزر کاملا با اب و شامپو بچه شسته شود و باقی مانده آن کاملا از  روی پوست پاک شده باشد تا در زمان لیزر پرتو تابیده شده در آن قسمت ایجاد لک ننماید .

ناحیه ی مداخله با لیزر  باید بدون مو باشد  (نه اینکه اپیلاسیون شده باشد بلکه باید shave  شده باشد باید فولیکول و به اصطلاح ریشه مو در پوست باشد و ساقه مو که بیرون از پوست است باید زده شده باشد تا در هنگام لیزر ایجاد سوختگی ننماید و به هندپیس  دستگاه لیزر آسیب نزند ).  اگر فرد اپیلاسیون کرده باید دوهفته تا سه هفته از آخرین  اپیلاسیون بگذرد و بعد اقدام به انجام لیزر نماید .

بعد از درمان با لیزر موهای زاید چه انتظاری باید داشت؟

پس از درمان، احساس ناراحتی و سوزش  جزئی معمول است. بسیاری از افراد قرمزی و تورم را در این ناحیه مشاهده می کنند،  که البته به نوع پوست وموی افراد و حساسیت پوستی از فرد به فرد متفاوت می تواند باشد به خصوص در چند ساعت اول پس از درمان.مراقبتی که افراد می توانند پس از جلسات درمان لیزر از پوست خود داشته باشند  به همان اندازه  انجام لیزر مهم است.

•برای مشاهده اثر بخشی نتایج حاصل از لیزر ، از آفتاب دوری کنید. (پوست ناحیه ی لیزر شده نباید در معرض افتاب قرار گیرد )

•لباس های گشاد بپوشید تا در ناحیه تحت درمان با لیزر  عرق نکند  که منجر شود در آن ناحیه که پوست تحت پرتو لیزر بوده است در اصطلاح عرق سوز شود .

•در 48 ساعت اول بعد از جلسه درمان با لیزر ، از ورزش کردن خودداری کنید(باشگاه و استخر)

 •اگر از لیزر موهای زاید در نواحی صورت استفاده کرده اید حتما بعد از انجام لیزر باید از کرم هایی با لایه ای از ضد افتاب استفاده نمایید .

•به هیچ عنوان بعد از لیزر حمام افتاب نداشته باشید  واز  سلاریوم استفاده ننمایید .

لیزر مردان در کلینیک نیلفروش زاده

مزایای لیزر موهای زائد برای آقایان چیست ؟

 بارزترین مزیت لیزر موهای زائد  برای آقایان این است که دیگر نیازی به اصلاح یا اپیلاسیون نمی باشد که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و  هزینه شود و سبب افزایش بهداشت فردی گردد . مزیت دیگر این است که دیگر  فرد مجبور نمی باشد با موهای رشد کرده سر و کار داشته باشد.  در افراد  به اصطلاح پرمو زمانی که اصلاح انجام می شود حدود یک هفته بعد موها دوباره رشد کرده و در فصل گرما سبب خارش و ایجاد جوش در نواحی اصلاح شده می شود . همچنین  در حذف موهای زاید با استفاده از  اپیلاسیون تجربه درد را فرد در نواحی سینه – گردن – پا – باسن  و نواحی خصوصی باید هر چند وقت یکبار احساس نماید . همچنین در افرادی که پرمو  می باشند  سبب می شود در فصل گرما و حتی به طور کلی با وجود استفاده از دئودورانت و نظافت شخصی  بدن بوی ناخوشایندی داشته باشد به علت آن که مام و اسپری به دلیل وجود مو نمی توانند بر روی پوست قرار بگیرد . همچنین در برخی از آقایان به دلیل وجود موهای ضخیم   در نواحی باسن ایجاد فیستول مویی و کورک در اثر برگشتن مو به داخل پوست  را افزایش میدهد .

 در برخی از افراد حتی با حذف نشدن کامل موها با لیزر باز هم مزیت برایشان محسوب می شود به این دلیل که اگر حتی میزان کمی از موها هم حذف شود و یا موهای بدن نازک تر از قبل رویش پیدا کند برای فرد مطلوب می باشد زیرا از اصلاح و اپیلاسیون تا حد زیادی جلوگیری کرده و جلوه بهتری به پوست بدن و صورت فرد میدهد و نظافت شخص را تا حد زیادی ارتقا می بخشد .