کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

چند روز بعد از کاشت ابرو می توان موهای ابرو را قیچی کرد؟

ابرو یکی از مهم ترین ویژگی های صورت است. ابروهای کم پشت و بدون مو ممکن است باعث شود اعتماد به نفس کمتری داشته باشید. که کاشت ابرو یکی از بهترین راه ها برای افزایش زیبایی طبیعی و بازیابی اعتماد به نفس است.

چون فولیکول‌های مو جهت پیوند به ابرو ازفولیکول‌های مو پشت سر بین دو گوش برداشته می‌شود رشد آنها نیز مانند موی سر زیاد است. بنابراین رشد آن با رشد ابروهای طبیعی متفاوت بوده و نیاز به کوتاه کردن مداوم و مرتب نگه داشتن آنها می باشد. در روز عمل بعد از اتمام کار خود جراح با استفاده از قیچی مناسب و تیز، ابروها را با کوتاه کردن شکل می دهد.

رشد ابروها بعد از کاشت

موهای پیوند شده به ابرو در ابتدا دچار به اصطلاح شوک می شوند. زیرا جابجایی انجام شده و همچنین دستکاری های انجام شده باعث می شود موها قبل از رشد وارد فاز ریزشی شوند. در این زمان که پوست در حال ترمیم زخم هاست دلمه هایی روی پوست و بین ابروها ایجاد می شود که باید از خاراندن و کندن آن حودداری شود تا به فولیکول های کاشت شده آسیبی وارد نشود. در این زمان جهت حفظ تمیزی ناحیه می توان با سرم نرمال سالین اسپری کرد و در هفته اول اجازه داد تا در هوا خشک شود. از هفته دوم می توان بعد از اسپری کردن با یک شانه مخصوص ابرو با پرزهای نرم ابروها را با ملایمت شانه زد تا دلمه ها به مرور کنده شوند. بهتر است در این دوره یک ماهه که موهای ابرو در حال ریزش هستند از اصلاح آنها خودداری شود تا آسیبی به فولیکول های پیوند شده وارد نشود.  اما می توان با رعایت نکات مراقبتی دو هفته بعد از کاشت نیز ابروها را کوتاه کرد.

نمونه کاشت ابرو - بعد از کاشت

زمان و روش مناسب اصلاح ابروها بعد از کاشت

بعد از طی شدن دوره ریزش مو که حدود یک ماه است. فاز رشدی مو بین 1 تا 3 ماهه اول شروع می شود و این زمان مناسب برای اصلاح ابروهاست. اگر رشد ابروها زیاد بود می توان دو هفته بعد از کاشت نیست با احتیاط اقدام به کوتاهی موها کرد. اما اصلاح ابروهای کاشت شده با ابروهای عادی در ماه های اول متفاوت است و بهتر است با رعایت نکات مراقبتی انجام شود. مهترین نکته عدم آسیب و ضربه به فولیکول هاست. بنابراین استفاده از موچین و هر وسیله ی دیگری که باعث کنده شدن فولیکول ها می شود مجاز نیست. زیرا آسیب وارد شده می تواند دائمی باشد و مو مجددا رشد نکند و حتی نیاز به کاشت ابرو مجدد باشد.  برای اصلاح موهای اضافی اطراف ابروها و فرم دهی به آنها بهتر است به جای استفاده از موچین از تیخ استفاده شود تا فولیکول ها آسیب نبینند. بهترین روش برای مرتب کردن و فرم دهی به ابروها استفاده از قیچی تیز و کوچک مناسب ابروها می باشد. ابتدا با شانه مخصوص ابرو موها به سمت بالا شانه شوند و موهای اضافی قیچی شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که کوتاه کردن بیش از حد موها نیز می تواند به فولیکول مو آسیب وارد کند.