کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

علت سیخ شدن ابروها بعد از کاشت

در حال حاضر کاشت ابرو با روش های متعددی قابل انجام است. دو روش عمده مورد استفاده در کلیات کاملا شبیه به هم هستند اما در جزئیات بسیار متفاوت هستند. هر پزشک طبق متد های منحصر به فرد خود که در جزئیات عمل به کار میگیرد خود را از دیگر جراحان متمایز میکند. علاوه بر این مهارت دستان جراح نیز در روند عمل و نتیجه نهایی به شدت تاثیر گذار است. یکی از عوارض جانبی احتمالی که بعد از کاشت ابروها اتفاق می افتد به اصطلاح سیخ شدن ابروهاست که به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیفتد. در ادامه به برخی از این عوامل و راه های برطرف کردن آنها می پردازیم.

مهارت دستان جراح

فاکتور اصلی در طبیعی شدن نتیجه کاشت ابروها میزان قابل توجهی به مهارت دستان جراح و انتخاب تکنیک مناسب بستگی دارد. انتخای کاندید مناسب جراحی و انتخاب روش مناسب برای عمل و مهم تر از همه زاویه قرار گیری گرافت های کاشت شده است. زاویه و خواب طبیعی موها باید در جهت رشد طبیعی موهای ابرو باشد تا نتیجه طبیعی و رضایت بخش باشد.

نمونه کاشت ابرو - قبل از کاشت
نمونه کاشت ابرو - بعد از کاشت

نوع پوست افراد

یکی از عوامل مهم دخیل در نتیجه طبیعی و رضایت بخش کاشت ابروها نوع پوست زیباجو می باشد. پوست از نظر ضخامت، میزان الاستیسیته (میزان کشسانی) و میزان ایجاد اسکار (جای زخم) یا تولیید کلویید (گوشت اضافه) می تواند متفاوت باشد. از طرفی انجام برخی مذاخلات قبلی در ناحیه پیوند ابرو مانند تاتوهای قبلی که بافت پوست را تغیی داده یا اسکار ایجاد کرده باشد. پاک کردن تاتوها با مواد شیمیایی نیز منجر به تغییر و ایجاد اسکار در این ناحیه می شود. بنابراین میزان مانور جراح هنگام عمل و پروسه ترمیم پوست بعد از عمل ممکن است تغییراتی در زاویه قرار گیری و رشد موها ایجاد کند.

متد نوین درمان اسکار آکنه

جنس مو افراد

موها بر اساس نوع ضخامت به موهای ظریف یا مینیاطوری، متوسط و ضخیم دسته بندی می شوند که می تواند یا لخت و صاف باشند یا حال فر و مجعدی داشته باشند. جنس موی فرد در ظاهر نهایی کاشت ابرو صرف نظر از نحوه عمل می تواند متفاوت باشد. در موهای ضخیم تر تراکم بیشتر به نظر می رسد در حالی که در موهای ظریف تر صرف نظر از تعداد گرافت کاشت شده، می تواند تراکم کمتری را نشان دهد. اما چون موهای ظریف تر بیشتر شبیه به تارهای طبیعی ابروها هستند می تواند در طبیعی تر شدن نتیجه کمک کند. از طرف دیگر موهای لخت و صاف نیز در زاویه ای که کاشت می شوند رشد می کنند و به اصطلاح سیخ نمی شوند و از خواب طبیعی رشد موهای ابرو پیروی می کنند. اما برعکس هرچه موها فر تر یا مجعدتر باشند هرچه خواب و زاویه قرارگیری در کاشت پیوندها درست و اصولی رعایت شوند باز هم ممکن است هنگام رشد دچار چرخش شوند و از زاویه قرارگیری خود خارج شوند.

تراکم کاشت ابرو

در کاشتن ابرو یا مو هرچه زاویه قرار گیری گرافت ها در بافت پوست عمودی تر باشد می تواند تراکم بالاتری کاشت شود. اما مهمترین موضوع به خصوص در کاشت ابرو جدا از تراکم مناسب، زاویه کاشت تار موهاست. جهت طبیعی شدن خواب و زاویه رشد موهای ابرو نیاز است که با زاویه کمتری به سطح پوست قرار بگیرند. گاهی به علت عدم تجربه کافی تصور می شود تراکم بالا در کاشت ابروها باعث زیباتر شدن آن می شود. اما واقعیت این است که یک کاشت ابروی حرفه ای و کاملا طبیعی مستلزم کاشت گرافت های مو در زاویه های منظم و یکنواخت و خوابیده روی پوست است تا حالت سیخ شدگی موها و خارج شدن از حالت طبیعی آنها اتفاق نیفتد.

راه کارها برای برطرف کردن سیخ شدن ابروها بعد از کاشت

اولین و مهمترین کار انتخاب پزشک حاذق با تیم حرفه ای می باشد و گرفتن مشاوره درست و اصولی قبل از عمل نیز بسیار مهم است تا انتظارات از عمل و نتیجه واقع بینانه باشد.

یکی از راه کارها بستن بانداژ روی ابروهاست تا ابروها روی پوست بخوابد و هنگام ترمیم زخم ها از زاویه خود جا به جا نشوند.

بستن هد بند روی ابروها هنگام خوابیدن می تواند در افرادی که دچار این سیخ شدگی موها شه اند کارساز باشد.

استفاده از ژل یا صابون ابرو و مواد آرایشی که کمک به فرم دادن ابروها کند.

در برخی موارد ممکن است احتیاج به عمل ترمیمی و مجدد باشد.