کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

استفاده از سرکه سیب برای تقویت مو

سرکه سیب خواص بسیار زیادی دارد به همین دلیل از سرکه سیب برای تقویت مو ها استفاده می شود. در این مطلب به 5 مزیت استفاده از این مایع ارزان اشاره می‌کنیم که می‌تواند به درخشش و شادابی موها و ظاهر شما بیفزاید. سرکه سیب همچنین خواص بسیار زیادی برای سلامت انسان دارد و استفاده از آن برای مو و پوست هم عالی است. این محصول به ‌صرفه و قدرتمند، می‌تواند به طور کلی وضعیت موهای شما را تغییر داده و آن ‌ها را در سر تا سر سال سالم، درخشان و قوی نگه دارد.

استفاده از سرکه سیب برای تقویت مو

5 مزیت استفاده از سرکه سیب

لطافت مو

سرکه سیب نوعی مایع گره ‌باز کن طبیعی است که به جوان‌ سازی و نرم و لطیف کردن مو کمک می‌کند. با استفاده از شامپو های خشن، چربی طبیعی مو گرفته شده و مو ها حالتی خشک و زبر پیدا می‌کنند. اسیدی بودن سرکه، این روند را خنثی می ‌کند و به تعدیل سطح pH  مو کمک کرده و با از بین بردن رسوبات اضافی این نوع شامپو ها از روی سر، منجر به درخشش و شادابی مو ها می ‌شود.

ضد شوره

خاصیت طبیعی ضد قارچی سرکه سیب، منجر به نابودی شوره‌ ها می ‌شود. هم‌ چنین این مایع، لایه شاخی اسیدی و محافظت‌ کننده ‌ای، روی پوست سر تشکیل می ‌دهد که از رشد بیش ‌از حد قارچ ‌ها، جلوگیری می ‌کند. در ضمن سرکه سیب مانع از خارش پوست سر می‌شود (که معمولا در پی شوره سر، رخ می ‌‌دهد).

افزایش میزان رشد مو

سرکه سیب منجر به درمان آن ‌دسته از فولیکول ‌های مویی می‌شود که به دلیل عفونت ‌های باکتریایی، مسدود شده‌اند و باعث پوسته ‌پوسته شدن سر می‌ شوند. در صورت پیشامد چنین حالتی، شخص دچار ریزش مو می‌ شود. در ضمن این مایع معجزه ‌آسا با تقویت گردش خون فولیکول ‌های مو، ریشه موها را تقویت کرده و به این ترتیب منجر به افزایش رشد آن‌ ها می ‌شود.

آیا ریزش موهای من به خاطر کرونا است؟

کاهش وز مو

کوتیکول‌ های بلند مو، منجر به وز شدن آن می‌ شوند. pH پایین سرکه سیب، از رشد این کوتیکول‎ ها جلوگیری کرده و منجر به صاف شدن و لطافت مو می ‌شود.

جلوگیری از مو خوره

همان طور که گفتیم سرکه سیب می ‌تواند گره موها را باز کرده و کوتیکول ‌های مو را مسدود کند. در نتیجه با استفاده از این مایع، می‌توان میزان شکنندگی و موخوره مو را کاهش داد.

روش استفاده

تنها کافی است دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب را در یک فنجان آب حل کنید. پس از شامپو زدن به مو ها؛ این محلول را روی مو های خود مالیده و اجازه دهید دو دقیقه روی سرتان بماند. سپس موهای خود را بشویید.