کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

روند و ترند دنیا در جراحی زیبایی چیست؟

هارمونی صورت و یا هماهنگ‌سازی صورت شامل استفاده از تکنیک‌های متفاوت زیبایی برای اصلاح ویژگی‌های صورت در جهت رفع نقص های صورت به طوری که در نهایت تمامی اجزای صورت با هم هماهنگ و زیباسازی شوند .
هارمونی صورت در واقع درمان برجسته سازی برخی از اجزای صورت، لیفت برخی نواحی که در صورت سبب افتادگی شده اند و در نهایت زیباسازی صورت برای بهبود تناسب صورت، تقارن و ایجاد ظاهری جوان‌تر است.
هارمونی صورت به سبک اروپا

ترند دنیا در جراحی زیبایی چیست؟

ترند دنیا در جراحی زیبایی چیست؟ برای ایجاد هارمونی صورت از چه روش هایی در دنیا استفاده می شود؟

متد های مختلف زیبایی از جمله (بوتاکس، تزریق فیلر، تزریق چربی / نانو چربی، لیفت نخ و اندولیفت) به شکل هم افزایی می باشد که می تواند نقص های صورت را برطرف و به طور کلی ظاهر شخص را متعادل، زیبا وهماهنگ نماید که از اثرات این متد ترکیبی این است که می تواند سبب ریمادلینگ و کانتورینگ چهره فرد و همچنین سبب جوانسازی چهره بین 5 تا 10 سال شود.


ممکن است فردی جهت زیبایی صورت به تمامی پروسیجرهای زیبایی که در بالا ذکر گردیده نیاز داشته باشد، اما شخصی دیگر تنها با یکی از این متد ها به نتیجه دلخواه و چهره متعادل و نرمال خود دست یابد. نکته ای که در این میان مهم است این است که سن افراد، جنس پوست و همچنین میزان افتادگی پوست در این متد ترکیبی می تواند بسیار موثر باشد و اثر بخش بودن این متد به دلیل نکات ذکر شده از فرد به فرد می تواند متفاوت باشد .
هارمونی صورت در واقع تغییر چهره فرد از شکلی به شکل دیگر نمی باشد بلکه در آوردن زیبایی از عمق چهره ی کنونی فرد، رفع نواقص آن و بهبود در زیبایی هر چه بیشتر صورت فرد می باشد.

متدهای زیبایی که در هارمونی صورت استفاده می شوند

اندولیفت

لیفت نخ کلاژن ساز

تزریق بوتاکس

تزریق چربی / نانو چربی

تزریق فیلر هیالورانیک اسید

1- متد درمانی اندولیفت در هارمونی صورت

متد درمانی اندولیفت که یکی از مهمترین درمان های جوانسازی و لیفت امروزه بکار میرود، در زیبایی صورت نقش مهمی دارد. افرادی که پف زیر چشم، غبغب و افتادگی در یک سوم پایینی صورت دارند، افتادگی پلک فوقانی و خطوط عمیق پیشانی دارند و یا همچنین اسکار ناشی از آکنه در صورت دارند، کاندید این متد موثر و کارا می باشند که با استفاده از جریانی از لیزر دایود ۱۴۷۰ با وارد شدن فیبری بسیار نازک در عمق لایه ی پوست با صلاحدید پزشک متخصص پوست انجام می‌پذیرد. این متد هم سلول های چربی تجمع یافته در ناحیه ی مداخله را که سبب ایجاد افتادگی در آن ناحیه میشود را هدف قرار میدهد و هم آب میان بافتی تجمع یافته در ناحیه ی پلک پایینی چشم را که سبب می شود چهره پیر و خسته به نظر بیاید، تحت تاثیر قرار می دهد . از این رو یک درمان همه جانبه در نظر گرفته می شود که برای اولین باردر دنیا نتایج حاصل از این متد درمانی اندولیفت در زمینه های مختلف زیبایی )شامل رفع اسکار ناشی از آکنه، رفع افتادگی و لیفت پلک فوقانی و انتهای ابرو، رفع چربی غبغب و ریمادلینگ خط فکی، کاهش و رفع چروک های عمیق پیشانی، رفع و کاهش پف زیر چشم) توسط پروفسور نیل‌فروش‌زاده برای اولین بار در دنیا در ژورنال های معتبر بین المللی انگلیسی JCD به چاپ رسیده است و در پایگاه های علمی معتبر بین المللی نمایه شده است .

2- زیبایی صورت با تزریق چربی / نانو چربی هارمونی صورت

تزریق چربی اتولوگ که در واقع همان پیوند چربی نیز نامیده می شود، از نواحی خاصی از بدن خود فرد برداشته می شود و پس از پردازش و اعمال پروسه های خاص به نواحی مورد نظر در صورت همان فرد تزریق می شود.

این متد درمانی همانند پی آر پی از بدن خود فرد تهیه می شود و سبب ایمونوژنیسته (ایجاد واکنش های ایمنی) در بدن بیمار نمی گردد و درمانی موثر و ایمن می باشد . بافت چربی که از بدن فرد پس از بی حس کردن ناحیه ی مورد نظر برداشته می شود حاوی فاکتورهای رشدی و سلول های بنیادی (stem cell & growth factor) می باشد که این سلول ها زنده مانی خود را حفظ کرده و هنگامی که به نواحی مورد نیاز در صورت که می توانند نواحی گونه ها، زاویه ی فک، زیر چشم، خط خنده و چانه باشند، تزریق می شوند که در واقع هم سبب جوانسازی در این ناحیه می شوند و هم در افرادی که نیاز به حجم دهی در نواحی خاصی از صورت دارند این حجم با تزریق چربی انجام می گردد . این دو عملکرد در کنار هم می تواند سبب لیفت در نواحی مورد نظر نیز گردد . این متد برای افرادی مناسب می باشد که نیاز به حجم دهی بالای 5cc دارند، زیرا تا کمتراز این میزان حجم دهی را می توان با تزریق فیلر هیالورانیک اسید انجام داد . اثر بخشی و نتایج حاصل از چربی در جوانسازی و ریزش مو توسط پروفسور نیلفروش‌زاده و تیم تحقیقاتیشان در ژورنال های معتبربین المللی به چاپ رسیده است .

هارمونی صورت

3- زیبایی صورت با تزریق فیلر، هیالورانیک اسید (ژل)

فیلر هیالورانیک اسید در موارد زیادی در زیبایی شناسی استفاده می گردد. از آن جایی که این فیلر ها بر پایه‌ی هیالورانیک اسید هستند، هم سبب جوانسازی می شوند و به دلیل وجود مولکول های هیالورانیک سبب حجم دهی در نواحی مورد نظر در صورت فرد نیز می شود و در کل از این متد درمانی می توان برای کانتورینگ / ریمادلینگ استفاده کرد. فیلر های هیالورانیک اسید در گونه، لب ها، چانه، زاویه فک، رفع خطوط پیشانی و خط اخم، ریمادلینگ بینی، گودی زیر چشم و خط خنده استفاده می گردند . البته اگر حجم دهی با فیلر تا ۵ سی سی باشد، می توان از این متد بهره برد. اما تزریق فیلر بالای 4 تا ۵ سی سی برای بیمار از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد و بهتر است بیمار تزریق چربی انجام دهد. همچنین اگر از حجم چربی برداشت شده مقداری باقی بماند، بیمار می تواند مدتی دیگر اگر نیاز به ترمیم داشته باشد با توجه به صلاحدید پزشک متخصص پوست طبق شرایط آسپتیک از آن استفاده نماید (البته نگه داری و زنده مانی بافت چربی باقی مانده شرایط خاص خود را دارد تا اثر بخشی خود را از دست ندهد) .

4- تزریق بوتاکس در ناحیه ی پیشانی و دور چشم در هارمونی صورت

تزریق بوتاکس ساده ترین اقدام در رفع چین و چروک ظریف می باشد وهمچنین ایجاد تقارن در صورت افرادی که به اصطلاح ابرو های بالا، پایین دارند و یا گوشه پلک آنها در یکی از چشم ها افتادگی دارد. بوتاکس در عین حال بسیار مهم است زیرا که اگر در نواحی تعریف نشده تزریق گردد یا دوز زیادی از این ماده در ناحیه ی مورد نظر تزریق گردد، سبب ماسکه شدن صورت و یا افتادگی پلک یا پتوز گردد.

5- لیفت نخ با استفاده از نخ های کلاژن ساز

روش لیفت با نخ یک متد کم تهاجم برای جراحی لیفت صورت است. در این متد پزشک متخصص، پوست ناحیه‌ی مداخله را با قرار دادن نخ های کلاژن سنتتیک که قابل جذب توسط سیستم طبیعی بدن می باشد، لیفت می‌نماید. این نخ ها تحریک کننده کلاژن در نواحی مورد نظر می باشند و پزشک پس از بارگذاری نخ در ناحیه ی مورد نظر با سفت کردن نخ و کشیدن به سمت بالا تا حدی که مورد نیاز می باشد، سبب لیفت در ناحیه ی مداخله میگردد. نخ ها برند های مختلف و همچنین انواع مختلف دارند که بسته به این که در کدام ناحیه ی صورت استفاده شوند به مراجعه کنندگان توصیه می گردد. نواحی از صورت که می توان از نخ لیفت جهت رفع افتادگی و کشیدگی در پوست استفاده کرد شامل:
• لیفت ابرو و شقیقه
• لیفت پیشانی
• لیفت در ناحیه ی خط فکی
• لیفت در ناحیه ی زیر گونه و لپ ها
• لیفت در ناحیه ی پلک فوقانی و گردن می باشد .

هارمونی، ریمادلینگ و کانتورینگ صورت با متدهای درمانی ذکر شده با توجه به نیاز هر فرد ممکن است دو، سه و یا با انجام تمامی متد های ذکر شده در بالا صورت پذیرد تا نتیجه مطلوب برای شخص حاصل گردد. فرد کاندیدا قبل از انجام کلیه پروسیجرها توسط پزشک متخصص پوست مشاوره می شود و پزشک متخصص پوست با در نظر گیری سن، نوع پوست، سابقه پزشکی فرد مراجعه کننده و ارزیابی سایر پارامترها بهترین راهکار درمانی را در این زمینه به فرد توصیه می نماید. کلیه ی این متدها با صلاحدید پزشک متخصص پوست می تواند در یک روز برای بیمار انجام شود.