کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

دلایل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو چیست و علت تورم بعد از کاشت در ناحیه‌ی ابرو چیست؟ کاشت ابرو یکی از پروسه های زیبایی می باشد که امروزه در سراسر جهان طرافداران بسیاری دارد. از عمل کاشت ابرو در ایران و کشورهای عربی به دلیل فرهنگ زیبایی متفاوت با کشورهای اروپایی و آمریکایی استقبال بیشتری شده است. از این رو در ایران مراکز مختلفی جهت کاشت ابرو دایر شده اند که اکثر آن ها تجربه کافی نداشته و متد های به روز در این زمینه را رعایت نمی نمایند و همین امر سبب شده است که افراد پس از کاشت ابرو چهره ای خشن، نافرم (به دلیل رعایت نکردن اصول زیبایی در طراحی کاشت مانند پهنای بیش از حد ابرو کاشت شده، خواب نادرست موهای کاشت شده و مدل ابرو) داشته باشند. به همین علت قبل از انجام عمل کاشت باید در مورد مرکز مورد نظر و نمونه کارهای انجام شده توسط آن مرکز تحقیقات لازم را انجام داد. عمل کاشت ابرو  به طور کلی شامل مراحل زیر می باشد:
دلایل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

ارزیابی بیمار توسط مشاورین کاشت:

ارزیابی بیمار شامل:

 • بررسی تراکم ناحیه‌ی بانک مو
 • بررسی نوع مو و جنس پوست در ناحیه بانک و ناحیه‌ی ابرو
 • داشتن تاتو در ناحیه‌ی ابرو
 • سن بیمار
 • بررسی سابقه پزشکی بیمار (برخی از افراد به دلیل داشتن بیماری هایی از جمله حساسیت های پوستی، بیماری های قلبی، بیماری اعصاب و روان، وسواس، داشتن ابروی کاشت شده درگذشته که پوست در ناحیه کاشت اسیب دیده باشد و مشکلات انعقاد خونی از انجام عمل کاشت ریجکت می شوند).
 • پس از مرحله ارزیابی توسط مشاورین کاشت توضیحاتی شامل انجام مراحل کاشت، انجام آزمایش های روتین ویروسی و چک آپ به مراجعه کننده داده می شود.
 • در روز انجام عمل، بیمار به کلینیک مراجعه می نماید و پس از انجام مراحل پذیرش، آماده سازی بیمار جهت انجام پیوند ابرو انجام می گردد.
 • در این مرحله ابتدا طراحی مدل ابرو با نظر پزشک متخصص با در نظرگیری اصول زیبایی شناختی و همچنین توافق بیمار انجام می گردد. (نظر و توقع بیمار باید منطقی باشد).

بیشتر بخوانید :روند و ترند دنیا در جراحی زیبایی

 • ناحیه‌ی بانک مو ضد عفونی گردیده و بعد از آن ناحیه‌ی کوچکی از بانک مو تراشیده شده و پس از ضدعفونی مجددا پوست سر به همراه مو برش داده می شود و پوست سر با گرافت ها برداشته شده داخل سرم مخصوصی نگه داری گردیده تا در زیر میکروسکوپ برش خورده و تریم گردد. (در کاشت ابرو بر خلاف کاشت مو به هیچ عنوان از متد پانچ استفاده نمی گردد.)
 • همزمان با تریم کردن گرافت های بانک مو، ناحیه‌ی ابرو به میزان درست و استاندارد با استفاده از لیدوکایین تزریقی بی حس و همچنین محلولی در ناحیه ی ابرو تزریق می گردد که سبب می شود عمل انتقال فولیکول به ناحیه ی کاشت به خوبی انجام گردد.  
 • با توجه به نیاز و طراحی ناحیه ی ابرو، عمل پیوند گرافت انجام می گردد. این عمل به طور معمول ۳ تا ۵ ساعت ادامه می یابد. بعد از انجام عمل کاشت، مراقبت های بعد از عمل به بیمار توضیح داده می شود و پزشک متخصص پوست داروهای لازم برای بیمار را تجویز می نماید.
 • دوران نقاهت پس از کاشت ابرو از فرد به فرد متفاوت بوده و به بیماران توضیح داده می شود تا حدود یک هفته استراحت نمایند اما می توانند کارهای معمولی روزانه خود را به آرامی انجام دهند.

بیشتر بخوانید : لیفت ابرو

علت تورم و کبودی پیشانی و چشم ها پس از انجام عمل کاشت ابرو چیست؟

 تورم در ناحیه کاشت در ابرو امری اجتناب ناپذیر می باشد؛ به دلیل آن که پوست در ناحیه ابرو ضخامت متفاوتی نسبت به نقاط دیگر صورت دارد و همچنین خونرسانی و گردش خون در ناحیه پیشانی و ابرو نسبت به نقاط دیگر بدن بالاتر می باشد. با در نظر داشتن تمامی این موارد می توان کبودی و تورم را در ناحیه ی کاشت ابرو کنترل کرد که این امر به تبحر و تجربه پزشک و تیم کاشت ابرو وابسته می باشد. تورم و کبودی در ناحیه‌ی کاشت ابرو به دلایل مختلفی می تواند اتفاق افتد از جمله:

 • تزریق ماده تزریقی
 • عمق تزریق
 • تزریق بیش از حد ماده تامی سنت
 • پیوند و انتقال بیش از حد گرافت در ناحیه‌ی ابرو

به طور کلی تورم و کبودی با توجه به نوع پوست و غلظت خون فرد مراجعه کننده و سایر عوامل ایجاد می‌گردد اما تبحر و تجربه پزشک متخصص پوست و تیم پیوند در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد که می تواند سبب گردد که مراجعه کننده پس از کاشت ابرو تورم بسیار کمی داشته باشد و کبود نگردد. در برخی از موارد به بیماران داروهایی تجویز می‌گردد که سبب بهبود و ترمیم در ناحیه‌ی کاشت می‌گردد که این داروها به نوبه خود از ایجاد تورم وکبودی نیز جلوگیری می نماید.  

کلینیک فوق تخصصی پوست و مو جردن با سابقه طولانی و با هدایت و نظارت پروفسور نیلفروش زاده و تیم تخصصی پیوند، بهترین نتایج را در زمینه کاشت ابرو با طراحی، خواب طبیعی مو و تراکم مناسب وبدون ایجاد عوارض جانبی  داشته است.