کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

از آنجا که در پیوند چربی از سلولهای چربی بدن خود فرد، به جای یک ژل مصنوعی استفاده می شود، این مواد نسبت به فیلرها نتیجه و ماندگاری بالاتری دارند با این حال برخی افراد به دلیل هزینه ی بالاتر تزریق چربی و ساکشن موجود در این روش، تزریق فیلر را اولویت قرار می دهند. در این مقاله مزایا و معایب تزریق چربی و فیلر را بررسی خواهیم کرد.
تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

مزایای تزریق چربی

 

✅ نتایج حاصل از تزریق چربی ماندگاری طولانی تری نسبت به تزریق فیلر دارد.

✅ چربی ها نسبت به سایر فیلرها (مواد پر کننده) انعطاف پذیرتر می باشند و می توانند به طور ایمن در هر جایی از صورت تزریق شوند. آنها حتی می توانند به عنوان جایگزینی مناسب برای مواد قابل تزریق همچون بوتاکس باشند تا ظاهر خطوط و چروک ها در اطراف پیشانی و چشمان شما را بهبود بخشند. البته گاهی به صلاحدید پزشک از تزریق چربی و بوتاکس با هم استفاده می شود.

✅ چربی، منبعی غنی از سلولهای بنیادی می باشد که می تواند به جوانه زدن پوست زیرین در ناحیه ی درمان در طول روند انتقال، کمک کند.

مزایای پیوند چربی

نکات منفی تزریق چربی

 

⛔ به دلیل اینکه برخی از چربی انتقال داده شده می تواند دوباره به بدن جذب شود، بیش از یک معالجه برای دستیابی به نتایج طولانی مدت دلخواه، مورد نیاز است. گرچه، با یک جراحی ماهرانه، معالجه های آینده معمول نمی باشند و ممکن است تا چندین سال نیازی به این کار نباشد.

⛔ پیوند چربی نسبت به فیلرهای ترکیبی صورت بسیار گران قیمت تر می باشند، چرا که رویکرد پیچیده تری دارد. با این حال، این روش (پیوند چربی) با گذر زمان مقرون به صرفه تر خواهد بود، چرا که نتایج طولانی مدت تری دارد.

⛔ پیوند چربی بلافاصله نتایج قابل توجهی را ایجاد می کند ولی اثرات کامل به مدت چندین هفته تا زمان ته نشینی تورم، قابل مشاهده نخواهند بود.

 

فواید تزریق ژل

 

ژل ولبلا

 

🟢 فیلرهای پوستی یا ژل صورت به این دلیل معروفیت دارند که غیرتهاجمی می باشند و اگر به درستی انجام شوند، می توانند به نتایج خوبی دست یابند.

🟢 هیچ نیازی به آماده سازی پیش از تزریق ژل وجود ندارد، چرا که نیازی به اقدامات اضافی مورد نیاز برای اتمام فرایند نیست.

🟢 پس از انجام این عمل، زمان نقاهت کوتاهی وجود دارد (و گاها نیازی نیست) و برخی از بیماران می توانند بلافاصله به زندگی روزمره ی خود بازگردند.

🟢 هزینه های اولیه به طور قابل توجهی کمتر از پیوند چربی می باشند.

🟢 التهاب ممکن است اتفاق بیفتد، اما معمولا، به اندازه ی پیوند چربی ادامه پیدا نمی کند. اکثر فیلرها، نتایج فوری را ارائه می دهند، گرچه برخی از آنها مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اثرات کامل آنها نمایان شود.

 

نکات منفی تزریق ژل

 

🔴 نتایج فیلرهای پوستی موقتی می باشند. گرچه، فیلرهای ترکیبی می توانند نزدیک به دو سال ادامه پیدا کنند، بدن به طور ایمن و تدریجی اکثر فیلرها را نزدیک به 6 ماه بعد، به خود جذب می کند.

🔴 هزینه های طولانی مدت فیلرهای پوستی می تواند از روش پیوند چربی بیشتر باشد، چرا که برای حفظ نتایج مطلوب به معالجه های مکرری نیاز است.

🔴 گرچه فیلرها، ایمن در نظر گرفته می شوند، اما تزریق یک ماده خارجی به بدن، احتمال خطر عکس العمل های آلرژیک و یا عوارض جانبی را به دنبال دارد. انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر برای انجام این عمل بسیار حائز اهمیت است تا از رویکرد درست درمان اطمینان حاصل شود. برخی از بیماران مشکلاتی را گزارش کرده اند که شامل تشکیل برجستگی های ریز زیر پوست و یا تغییر رنگ پوست به صورت کبود می باشد که چندین ماه طول می کشد. موارد نادری گزارش شده است که در زمان استفاده نادرست از فیلرها، افراد دچار فلج عصب و یا مرگ سلولهای پوستی در ناحیه تزریق شده اند. معمولاً، فیلرهای چین و چروک که ماندگاری بیشتری دارند، مواردی هستند که بیشترین عوارض جانبی را به همراه دارند.

اگرچه، پیوند چربی و فیلرهای پوستی، هردو از راه های مؤثر برای بازیابی حجم از دست داده صورت و پر کردن چروک های آن می باشند، اما جای تعجب نیست که گزارش  ASPS  عنوان می کند که پیوند چربی یکی از شاخه های جراحی پلاستیک می باشد که سریعترین رشد را دارد. بیماران عنوان می کنند که این روش راحت است، دوران بهبودی سریع می باشد و تورم به سرعت فروکش پیدا می کند. این عوامل، به همراه هزینه های طولانی مدت کمتر و استفاده از مواد زیست سازگار، اغلب پیوند چربی را به انتخابی مناسبتر تبدیل می کند که نتایجی طبیعی و ماندگار را ارائه می دهد. با این حال انتخاب نهایی با شماست!

 

کلینیک تخصصی پوست، پیوند مو و لیزر دکتر نیلفروش زاده