کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

تغییرات مو در بارداری

بيشتر زنان در زمان بارداري به درجاتي از پرمويي دچار ميشوند كه در صورت، واضح تر از نواحي ديگر است. اين پرمويي در نتيجه اثرات هورموني دوران بارداري است و در فواصلي بعد از زايمان از بين ميرود. در سر هم موها پر پشت تر ميشوند و ريزش طبيعي مو هم، كم ميشود. بعد از زايمان، به دليل برگشت وضعيت هورموني، به قبل از بارداري نسبت موهاي در حال رشد نيز به حالت طبيعي برميگردد و ٣ تا ٥ ماه بعد از زايمان يك ريزش نسبتاً زياد مو را خواهيم داشت كه علاوه بر اثرات افت هورمون هاي دوران بارداري اثرات تغذيه اي و كاهش اصلاح خوني به خصوص اهن و همچنين مسائل روحي و رواني بعد از زايمان نيز در اين ريزش سهيم هستند.
بارداری باردار مو ریزش حاملگی

شير دادن جدا از مسائل تغذيه اي هيچ نقشي در ريزش مو ندارد و اگر مادري به طور صحيح تغذيه شود و كالري و ويتامين و اهن كافي به بدنش برسد با شير داد هيچ نوع اثري در بدن وي بوجود نمي ايد.
اين ريزش بعد از زايمان با برگرداندن كمبود مواد خوني و تغذيه كافي معمولا. بعد از چندين ماه برطرف گرديده و تراكم موها به حد قبل از بارداري مي رسد.
در موارد نادري كمبود موهاي ريزش كرده به حد قبل از بارداري نميرسد كن نياز به بررسي بيشتر دارد. در صورتي كه تا يكسال بعد از زايمان كمبود مو در سر و يا وجود موهاي زخيم در صورت و نواحي ديگر بدن كه دوره بارداري بوجود امده از بين نرود. بايد بيمار از نظر هورمون آندروژن و وجود كيست و علل ديگر بررسي گردد.