کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

جوانسازی و حجم دهی صورت با بیو پلاسما فیلر به همراه پی آر پی

پلاسمافیلر یک نوع فیلر یا ژل می باشد که در اصطلاح به آن فیلر زیستی یا بیو فیلر پلاسما می گویند که در واقع یک متد درمانی زیبایی محسوب میشود که در درماتولوژی به عنوان یک راهکار جهت حجم دهی و جوانسازی معرفی شده است. بیوپلاسما فیلر یک ژل یا پرکننده پوست به روش اتولوگ است و به راحتی بدست می آید. برای کاهش چروک های ظریف و همچنین حجم دهی، کانتور و جوانسازی صورت، گردن و دست ها به خوبی عمل می کند. قوام و ماهیت اتولوگ بیوفیلر پلاسما بهتر از فیلرهای اسید هیالورونیک با غلظت بالا توسط بیماران گزارش شده است.
بیوپلاسما فیلر پی آر پی

بیوپلاسما فیلر چیست ؟

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و بیو پلاسما فیلر برای افزایش حجم به نقاط برجستگی زیگوماتیک و خطوط نازولبیال و همچنین برای خطوط ریز توصیه می شود. این متد درمانی در مقایسه با فیلر های سنتزی هیالورانیک اسید مقرون به صرفه بوده و برای بیمار هر سی سی پلاسما فیلر که محصول اتولوگ است نسبت به فیلر های رایج, اقتصادی می باشد. همچنین پتانسیل ایمنی زایی و  خاصیت ایمونوژنیسیته  ندارد. ماندگاری این متد سه تا نه ماه می باشد اما از فرد به فرد متفاوت می باشد .

توضیحات بیشتر

پلاسما فیلر از خون خود شخص بدست می آید و پروسه ی درمانی به این گونه می باشد که  از فرد مراجعه کننده پس از ویزیت پزشک متخصص پوست  توسط کیت های مخصوص و استاندارد که تخصصی این متد می باشد  توسط لوله های مدیکال به همراه ماده ضد انعقاد خون گیری شده و پس از انجام پروسه درمانی  علاوه بر پی آر پی  بیو پلاسما فیلر نیز تهیه می گردد . بیو پلاسما فیلر غلظت مناسبی جهت حجم دهی و ریمادلینگ دارد .بیو  پلاسما فیلر در واقع بستری مناسب جهت حجم دهی در نواحی مورد نظر برای کانتورینگ و ریمادلینگ فراهم می کند و هنگامی که مواد مغذی سرشار از فاکتورهای رشدی مانند پی آر پی به ان اضافه می گردد سبب می شود که تا فاکتورهای رشدی و مواد موثره  جهت جوانسازی مدت زمان بیشتری در آن ناحیه فعال باشند در نتیجه فرایند ترمیم و جوانسازی علاوه برحجم دهی به اثر بخشی این متد درمانی اضافه می گردد .

بیوپلاسما فیلر چگونه آماده می شود ؟

فعال سازی پلاسما  با افزودن یک فعال کننده یا اکتیواتور، مانند گلوکونات کلسیم، ترومبین، ویا عملیات حرارتی(مانند همین محصول )، منجر به تشکیل بیو پلاسما فیلر می شود .فیبرین در پلاسما  قوام و مقاومت بیشتری به ژل می دهد و پروتئین های ژل شده ثبات و حجم ثابتی را ارائه می دهند. در سال‌های اخیر پلاسماژل در زمینه‌های دیگری مانند جراحی پلاستیک، جراحی ارتوپدی و جراحی دهان محبوبیت پیدا کرده است.

بیوپلاسما-فیلر-اکتیویت-شده-با-ترشحات-سلول-های-بنیادی

مورفولوژی فراساختاری این شبکه فیبری از فیبرین نامحلول، داربستی را برای پلاکت ها فراهم می کند که به عنوان منبعی برای آزادسازی پایدار فاکتورهای رشد عمل می کند. این داربست به محلی سازی فاکتورهای رشد و افزایش غلظت آنها در محل مورد نظر کمک می کند تا بازسازی بافت و جوانسازی تسهیل شود. اثر پر کنندگی و افزایش حجم  این ژل به دلیل پروتئین‌های دناتوره‌شده و بسته‌های فیبرین است که ثبات و حجم ثابتی را  در بافت تزریق شده فراهم می نماید. علاوه بر این، پلاکت ها از طریق گرانول های α که حاوی فاکتورهای رشد پیش سنتز شده هستند، عمل می کنند. این ژل هم پلاکت های فعال شده و هم فاکتورهای رشد سنتز شده را در ناحیه تحت درمان القا می کند. پلاکت های به دام افتاده در بیوفیلر و همچنین فاکتورهای رشد آزاد شده از پلاکت ها پس از تزریق در بستر بیوپلاسما فیلر باقی می مانند .
این فاکتورهای رشد با سلول‌های بنیادی مشتق شده از چربی و فیبروبلاست‌های پوستی با اتصال به گیرنده‌های سلولی خاص آن‌ها تعامل می‌کنند که منجر به نئووسکولاریزاسیون و نئوکلاژنز می‌شود و در نتیجه باعث استحکام بافت نرم و کاهش چین و چروک می‌شود. که آزادسازی مداوم فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت و سلول های بنیادی چربی مشتق از چربی برداشت شده از فرد و ترکیب با بیوپلاسما فیلر از پلاکت‌های به دام افتاده در محل تزریق می تواند  اثرات درمانی تزریق بیوفیلر پلاسما برای مدت طولانی تری ثبات بخشد . این فاکتورهای رشد همچنین سنتز اجزای ماتریکس خارج سلولی مانند اسید هیالورونیک را افزایش می دهند. انقباض میوفیبروبلاست ها در اطراف چین و چروک ها باعث سفت شدن و تقویت پوست می شود.

جوانسازی صورت با بیوپلاسما فیلر و پی آرپی

در این روش درمانی ابتدا از فرد با کیت تخصصی جهت تهیه بیو پلاسما فیلر پلاس پی آر پی خونگیری می شود و پس از سانتریفیوژ و پروسه مورد نظر پلاسمای غنی از پلاکت که حاوی فاکتورهای رشدی و کلیه مواد موثره جهت بازسازی و جوانسازی بافت پوستی می باشد جدا گردیده و بخشی دیگر از پلاسما طبق پروتکل مورد نظر در دستگاه مخصوصی تحت شرایط آسپتیک و استریل  دناتوره شده و به پلاسما فیلر تبدیل می گردد.  پلاسما فیلر با پی آر پی ترکیب گردیده و به ناحیه ی مداخله مورد نظر که می تواند گونه، چانه، خط خنده و زاویه فک باشد تزریق گردد و ریمادلینگ کانتورینگ به همراه جوانسازی برای فرد انجام گردد.

بیوپلاسما-فیلر-و-تزریق-چربی

همچنین می توان جهت جوانسازی دست نیز از این متد درمانی بسیار بهره جست و نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است . این متد درمانی به دلیل آن که برای هرد فرد به طور اختصاصی از خون خودش تهیه می گردد کاملا ایمن بوده و هیچ گونه اثر ایمونوژنیسیته یا واکنش های ایمنی را در بدن فرد تحریک و یا ایجاد نمی نماید .  

بیوپلاسما-فیلر

جوانسازی و ریمادلینگ با بیوپلاسما فیلر و تزریق چربی

تزریق بیوپلاسما به همراه چربی اتولوگ نیز در جوانسازی و کانتورینگ بسیار اثر بخش می باشد زیرا این متد درمانی و فراورده حاصله جهت تزریق به فرد کاملا ایمن بوده از خود فرد بدست می آید و مزیتی که دارد در این می باشد که بافت چربی خود حامل سلول های بنیادی موثر در جوانسازی می باشد . بافت چربی بدست آمده از فرد هنگامی که با بیوپلاسما فیلر و پی آر پی ترکیب می شود و در نواحی مورد نظر تزریق می گردد علاوه برحجم دهی بالا ( به دلیل آن که تزریق خود بافت چربی به تنهایی سبب حجم دهی و جوانسازی می گردد ) به همراه پلاسما فیلر حجم مطلوبی در  بافت مورد نظر ایجاد می نماید و همچنین سلول های موثره در بافت چربی که از گروه سلول های بنیادی هستند به همراه فاکتور های رشدی آزاد شده از پلاکت های پی آر پی به نحو چشمگیری در جوانسازی و بازسازی بافت پوستی تاثیر گذار هستند و مدت زمان بیشتری در بافت تزریق شده باقی مانده و اثرات جوانسازی و افزایش حجم را حفظ می نمایند. در این متد چربی اضافه شده به بیوپلاسما فیلر نیز اتولوگ بوده و اختصاصی همان فرد می باشد.