کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

بوتاکس مو

بوتاکس مو یک درمان مویی است که ادعا می کند به حذف وزی مو کمک می کند.درمان ضد پیری مو یک درمان شیمیایی نیست، بلکه یک درمان نرم کنندگی عمیقی است که به بازسازی موی شما کمک می کند، با استفاده از مواد اولیه ای مثل پروتئین ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و لیپیدها. بوتاکس مو به سادگی یک اصطلاح جذاب برای تقویت و رساندن مواد مغذی به مو است، یک درمان حالت دهنده که می تواند موهای آسیب دیده را ترمیم و صاف کند و نام آن از تزریق های بوتاکس که پوست را صاف می کند گرفته شده است.
بوتاکس مو

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

بوتاکس مو دائمی نیست. میزان ماندگاری بسته به دفعات شستن موها از دو تا چهار ماه ادامه خواهد داشت. برای کمک به افزایش طول عمر درمان، استفاده از ماسک مو یک بار در هفته برای حفظ رطوبت و نرمی نیز توصیه می کند.

تفاوت بوتاکس مو و کراتین چیست؟

بوتاکس مو یک درمان بدون مواد شیمیایی برای ترمیم موهای وز، کدر و آسیب دیده از طریق حالت دهنده عمیق است تا آنها را نرم، براق و سالم تر کند. درمان کراتینه از فرمالدئید (و برخی مواد شیمیایی دیگر) برای صاف کردن موهای شما استفاده می کند و آن را نرم، براق و صاف می کند.

آیا بوتاکس مو بی خطر است؟

این محصول برای استفاده بی خطر در نظر گرفته می شود، اگرچه مانند هر درمان مو، خطر تحریک پوست یا واکنش آلرژیک وجود دارد. برای کاهش خطر عوارض جانبی مضر، درمان نباید با پوست شما تماس داشته باشد.

آیا می توانم هر ماه بوتاکس مو انجام دهم؟

درمان‌های بوتاکس مو نتایج نیمه دائمی را ارائه می‌دهند که معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه باقی می‌مانند، بر اساس میزان رشد موهای شما و دفعات شستشوی موهایتان. توصیه می کنیم هر 3 ماه یکبار درمان خود را انجام دهید تا مطمئن شوید موهای قوی و سالمی دارید.

عوارض بوتاکس مو چیست؟

متخصصان مراقبت از مو به شدت پیشنهاد می کنند که بوتاکس مو نباید بیش از سه بار در سال انجام شود. استفاده بیشتر از آن، می تواند به فولیکول های مو و همچنین کوتیکول مو آسیب برساند و منجر به نازک شدن و ریزش مو شود. علاوه بر این، می تواند رطوبت تارهای مو را از بین ببرد و آنها را کدر و خشک کند.

معایب بوتاکس مو

فواید بوتاکس مو

درمان بوتاکس مو حاوی پروتئین، کلاژن، ویتامین ها، روغن های ضروری، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها است و به ترمیم و تقویت فولیکول های مو کمک می کند. در اینجا جزئیات بیشتری از مزایای بوتاکس مو آورده شده است:

1.  به داشتن موهایی با ظاهر شاداب و جوان کمک می کند:

یکی از اثرات افزایش سن در مو  بدین صورت است  که موها  تراکم  و  کشسانی خود را از دست می‌دهند.  یک جلسه بوتاکس مو می تواند   به موها شادابی و درخشندگی  بالایی بخشد . ممکن است این درمان هزینه بر  به نظر برسد، اما از نظر نتایج ارزش آن را دارد.

2. هیدراتاسیون عمیق موهای وز را تضمین می کند:

بوتاکس مو برای موهای خشک و کم تخلخل مفید است. درمان شامل حالت دهنده عمیق، افزودن رطوبت شدید به هر فیبر مو است. رطوبت زیاد لایه کوتیکول را اشباع می کند و از فرار آن جلوگیری می کند. این به هیدراتاسیون بهینه موهای خشک و وز کمک می کند.

قبلو بعد بوتاکس مو

3. آسیب مو را بهبود می بخشد  :

درمان بوتاکس مو به القای سلامت و درخشندگی موهایی که تحت آسیب محیطی قرار گرفته اند کمک می کند. امروزه قرار گرفتن در معرض آلودگی، گرد و غبار، آفتاب و رطوبت اغلب شادابی مو را از بین می برد. به آرامی و به تدریج موها کدر به نظر می رسند و آسیب زیادی می بینند. در نتیجه، حالت‌دهی سنگین و مکرر، سورفکتانت‌ها و استفاده از مواد شیمیایی خشن باعث ایجاد موخوره و شکاف انتهایی می‌شود.

درمان بوتاکس به مقابله با چنین آسیب‌هایی کمک می‌کند و در عین حال مواد مغذی ضروری را تزریق می‌کند، به مهر و موم شدن کوتیکول‌ها و معکوس کردن اثر موهای آسیب‌دیده کمک می‌کند.

4. ایده آل برای انواع مو:

برای انواع مو مناسب است.