کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

بهترین کلینیک کاشت مو در خانم ها در تهران

علیرغم تصور غلط رایج، کاشت مو فقط برای مردان نیست. ریزش موی الگوی زنانه یا (Female Pattern Hair Loss) یا آلوپسی آندروژنتیک در حدود 50 درصد از زنان رخ می دهد و ژنتیکی به ارث می رسد که ممکن است والدین را تحت تاثیر قرار ندهد. زنانی که این نوع آلوپسی را دارند ممکن است از اواخر نوجوانی متوجه ریزش مو شوند و معمولاً پس از یائسگی بدتر می شود.
کلینیک کاشت مو خانم ها

Female pattern hair loss یا ریزش مو با الگوی زنانه چیست؟

این وضعیت در واقع فرآیندی است که فولیکول های مو در پاسخ غیر طبیعی به هورمون ها به مرور زمان تحلیل می روند و موها نازک تر می شوند. این وضعیت معمولا با باز شدن پیشرونده طاسی در تاج سر و خط رویش موها به ویژه در ناحیه شقیقه ها شروع می شود و گاهی حتی پشت سر را نیز درگیر می کند. با گذشت زمان، بیان متغیری از ژن ها وجود دارد، به طوری که طاسی تدریجی عمدتاً در روی سر با سرعت های مختلف وجود دارد.

بر خلاف مردان، زنانی که دارای ریزش مو با الگو زنانه هستند، به سادگی متوجه موهای کم‌تر در تاج سر می‌شوند، زنان معمولاً تمام موهای خود را از دست نمی‌دهند، اما موهایشان به تدریج نازک‌تر می‌شود، مخصوصاً زمانی که این مشکل درمان نشود. در این مرحله، کاشت موی زنانه ممکن است بهترین اقدام باشد.

بهترین کلینیک کاشت مو

ریزش موی زنانه چگونه درمان می شود؟

درمان FPHL شامل رویکردهای پزشکی و جراحی، از جمله کاشت مو است. برخلاف مردان، داروی خوراکی قابل اعتمادی برای درمان ریزش مو برای زنان وجود ندارد. در مردان، جایی که هدف هورمون DHT (دی هیدروتستوسترون) است، فیناستراید یک داروی خوراکی موثر برای حفظ موهای نازک شده است. هنوز چنین هورمون هدف مشخصی در زنان شناخته نشده است، زیرا تصور بر این است که هورمون های متعددی در آن نقش دارند.

آلداکتون یک دارو با اثرات ضد آندروژنی است که اغلب برای زنان تجویز می شود و ممکن است تا حدی در ترکیب با داروهای موضعی مانند فوم روگین یا ماینوکسیدیل کمک کند. مکمل‌های ویتامینی مانند بیوتین نیز مفید هستند، مانند مکمل‌های آهن در زنانی که دچار کمبود آهن هستند. بررسی و درمان مشکلات زمینه ای مانند بکم کاری و پرکاری تیروئید نیز مهم است. در صورت بررسی و اطمینان از سلامت عمومی کامل می توان به کاشت مو به عنوان یک گزینه درمانی مناسب فکر کرد.

چه زنانی کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند؟

اکثر زنان کاندیدهای خوبی برای کاشت مو هستند زیرا معمولاً دارای طاسی خفیف تا متوسط با یک الگوی مشخص، خط موی سالم و موهای اهداکننده کافی و پایدار در پشت سر هستند. علاوه بر کسانی که دچار آلوپسی آندروژنیک هستند افرادی که دچار ریزش مو در اثر کشش، ضربه و آسیب شده اند همچنین بیمارانی که در ناحیه شقیق یا پیشانی دچار ریزش مو یا اسکار شده اند برای پوشش این نواحی و حتی کوتاه کردن پیشانی های بلند نیز کاربرد دارد.

00:30
truncate dir-rtl

خــــــــــــــــط رویش طبیعی مو بعد از کاشت در خانمی جوان

روش کاشت مو در کلینیک کاشت مو در خانم ها

جراحی کاشت مو در زنان نیز مانند کاشت مو در مردان به دو روش FUT یا برداشت نواری، که در آن نواری از پوست سر دارای مو از پشت سر برداشته می شود و سپس پوست پشت سر بخیه می شود، و روش  (FUE) که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده در پشت سر توسط سوزن های میکرو پانچ و پیوند آنها به ناحیه گیرنده در خط مو و بالای سر است. در هر دو روش واحدهای فولیکولی را برای پیوند برداشت می کنند و سپس برش های ریزی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود. گرافت های حاوی فولیکول های جدید مو در این برش ها قرار داده می شوند.

بعد از بررسی سلامت عمومی کامل با توجه به وسعت ریزش مو پلان کاشت توسط پزشک متخصص تعیین می شود که در کلینیک فوق تخصصی جردن مشاوره دقیق ابتدا نوع و علت ریزش مو شما را بررسی می کند و در صورت کاندید مناسبی جهت کاشت مو بودن با ارائه متد انحصاری  پروفسور نیلفروش زاده پیوند مو برای شما انجام می شود. با توجه به محدود بودن بانک مو و عدم ترمیم آن در صورت آسیب از پیوند مو غیراصولی و غیر حرفه ای انتخاب بهترین کلینیک فوق تخصصی پوست ومو و بهترین پزشک متخصص پوست بسیار حائز اهمیت است.