کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

بهترین دکتر و بهترین کلینیک درمان ریزش مو

بهترین دکتر و کلینیک را در هر  زمینه درمانی می توان به تعداد مراجعه کنندگان آن پزشک ویا کلینیک – استفاده از متد های به روز درمانی و تجربیات علمی و تحقیقاتی پزشک و آن مجموعه نسبت داد . کلینیک جردن با هدایت
بهترین کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک درمان ریزش مو

پروفسور نیلفروش زاده به همراه تیمی از پزشکان متخصص پوست و متخصصین حوزه سلولی توانسته است اثر بخش ترین متدهای درمانی به روز و نوین را در جهت درمان ریزش مو به مراجعه کنند گان محترم ارایه نماید و همچنین بالاترین درصد موفقیت در  کاشت مو را در ایران ، دبی ،عمان و همچنین در بین کشورهای اروپایی و آمریکایی از آن خود نماید.

نتایج اثر بخش متدهای نوین  در درمان ریزش مو به صورت مقاله در مجله های معتبر بین المللی به چاپ رسیده است. روش های درمان ریزش مو و تقویت فولیکول های مو بسیار متنوع  می باشد که با توجه به تایپ ریزش مو در افراد توسط پزشک متخصص پوست تجویز می گردد. در برخی موارد پزشک متخصص پوست با ارزیابی ناحیه ی ریزش مو برای بیماران هم از روش های درمانی و هم از مکمل های خواراکی و یا تزریقی در درمان ریزش مو استفاده می نماید .

ژن ریزش مو

در برخی موارد ریزش مو به علت مشکلات هورمونی (تغییر در بالانس هورمون های زنانه و مردانه ) و مشکلات تیروئیدی اتفاق می افتد در این موارد پزشک متخصص با توجه به نوع ریزش مو ، ارزیابی سابقه پزشکی و  خانوادگی  شخص درریزش مو چک آپ آزمایش خون و برخی از تست های لازم را  برای مراجعه  کننده  توصیه می نماید تا در ویزیت بعدی  پس از ملاحظه کردن جواب آزمایش، پزشک متخصص بتواند بهترین پروتکل درمانی موثر برای فرد را در نظر بگیرد.

در برخی موارد پزشک متخصص پوست  پس از ارزیابی جواب آزمایش ،  مراجعه کننده را به پزشک متخصص زنان و یا پزشک متخصص غدد ارجاع می دهد تا بیمار در درمان ریزش مو تحت نظر دو متخصص فالوآپ شود .

وقتی صحبت از روش‌های پزشکی برای ریزش مو می‌شود، چند گزینه وجود دارد که در تقویت رشد مو مؤثر بوده‌اند. در اینجا برخی از بهترین درمان های پزشکی برای ریزش مو آورده شده است:

بهترین درمان برای ریزش مو در کلینیک نیلفروش زاده

ماینوکسیدیل: ماینوکسیدیل که به صورت محلول موضعی یا فوم موجود است، یک داروی بدون نسخه برای ریزش مو است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. ماینوکسیدیل به طور مستقیم روی پوست سر اعمال می شود و برای مردان و زنان موثر است. ماینوکسیدیل با بهبود جریان خون در فولیکول های موسبب تحریک رشد مو و کاهش ریزش مو می گردد.

فیناستراید: فیناستراید یک داروی خوراکی است که با نسخه در دسترس است. در درجه اول برای طاسی با الگوی مردانه استفاده می شود. فیناستراید با مهار تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT)، هورمونی که می تواند فولیکول های مو را کوچک کرده و منجر به ریزش مو شود، عمل می کند. که می تواند به کاهش ریزش مو کمک کند و باعث رشد مجدد فولیکول مو در برخی افراد شود.

کاشت مو : کاشت مو یک روش جراحی است که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از یک قسمت از بدن (معمولاً پشت یا دو طرف سر) و کاشت آنها در مناطق کم پشت  یا طاس است. این روش معمولا برای طاسی با الگوی مردانه و زنانه استفاده می شود و می تواند نتایج طولانی مدت و طبیعی داشته باشد .  البته در روش کاشت برای حفظ نتایج طولانی مدت و دایمی نیاز می باشد که تا مدتی پس از کاشت از روش های درمانی تقویت مو به صورت  موضعی نیز استفاده نمود .

 درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

درمان با پی آر پی شامل گرفتن  خون خود بیمار، جداسازی پلاسمای غنی از پلاکت که حاوی مواد موثره فاکتورهای رشدی و تزریق آن به پوست سر است. فاکتورهای رشد در پی آر پی به تحریک فولیکول های مو، تقویت رشد مو ، بهبود تراکم مو  و رویش مجدد کمک می کند. این یک روش کم تهاجمی است که می تواند بسیار موثر در درمان ریزش مو و همچنین تقویت موهای کاشت شده  پس از عمل کاشت مو باشد.

پی آر پی برای طاسی سر

استفاده از سلول های بنیادی بافت چربی

 استفاده از سلول های بنیادی مشتق از چربی که از بدن خود شخص گرفته می شود و پس از فر آوری به ناحیه ای از سر که دچار ریزش مو گردیده است تزریق می گردد  . سلول های بنیادی حاصل از چربی نقش موثری در تقویت فولیکول های مو و رویش مجدد مو گردیده است . در برخی از انواع ریزش مو بافت چربی به همراه پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی  به صورت روش ترکیبی استفاده  می گردد که این دو روش در کنار یکدیگر  اثر هم افزایی در درمان ریزش مو داشته است .

 درمان با لیزر کم توان (LLLT)

شامل استفاده از دستگاه های لیزر با توان پایین  یا شانه هایی است که نور قرمز ساطع می کنند تا فولیکول های مو را تحریک کنند. نور قرمز به پوست سر نفوذ می کند و به بهبود فعالیت سلولی کمک می کند و باعث رشد مو می شود.  لیزر کم توان یک گزینه درمانی غیر تهاجمی است که می تواند   در درمان ریزش مو استفاده شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که اثربخشی این درمان‌های پزشکی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و نتایج آن ممکن است زمان ببرد تا قابل توجه شود.

توصیه می شود  قبل از انجام هر درمانی به صورت خود درمانی با یک متخصص پوست مشورت شود  تا پزشک متخصص پوست  با دیدن نوع ریزش مو ، جنس مو ، نوع پوست و ارزیابی تمام پارامترها از جمله سابقه پزشکی بهترین راهکار درمانی را به مراجعه کننده توصیه نمایند.  با ارزیابی پزشک متخصص پوست از نوع ریزش مو در افراد ممکن است یک درمان یا ترکیبی از درمانهایی که در بالا ذکر گردیده برای مراجعه کننده تجویز گردد .

01:07
truncate dir-rtl

کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر نیلفروش زاده در جردن