کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

بهترین روش پروتز لب [مقایسه دو روش ایمپلنت لب و فیلر لب]

ممکن است مقایسه ایمپلنت لب و فیلر  لب کمی احمقانه به نظر برسد، اما اگر در پی انجام روشی ایمن برای حجم دهی به لب های خود هستید، بهتر است همه ی گزینه ها را از نظر تهاجمی بودن آنها مورد ارزیابی قرار دهید.

پس از انجام تحقیقات و ارزیابی های خود، ممکن است به این نتیجه برسید که از فیلر لب به عنوان پروتز لب های خود استفاده کنید و کلا بی خیال روش های جراحی شوید یا شاید پس از بررسی های خود، تصمیم کاملا متفاوتی بگیرید.

اگر در تصمیم خود برای انتخاب بهترین روش پروتز لب دچار شک و تردید هستید، در ادامه همراه ما باشید…

تزریق فیلر با ایمپلنت ها و سرم فرم دهی لب

پروتز لب چیست؟

 پروتز لب یک روش جراحی زیبایی برای افزایش اندازه لب ها است که با استفاده از دو روش ایمپلنت لب یا تزریق فلیر توسط جراحان پلاستیک و یا متخصص پوست و مو انجام می شود.

پروتز لب به کمک فیلر یک عمل سرپایی است که به طور کلی می تواند طی چند ساعت یا کمتر انجام شود و هیچ گونه عارضه ای ندارد. از آنجا که فرم دهی لب یک جراحی زیبایی انتخابی محسوب می شود، هزینه های آن معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

پروتز لب

ایمپلنت لب چیست؟

ایمپلنت لب یکی از تهاجمی ترین روش های برجسته کردن لب و از روش هایی است که نتیجه ی آن برای مدت زمان طولانی تری دوام خواهد داشت. جراحی ایمپلنت لب شامل قرار دادن یک ماده بیولوژیکی یا مصنوعی در برش های کوچک ایجاد شده در یک یا هر دو لب شما می باشد. اندازه های مختلفی برای ایمپلنت موجود است که نسبت به سطح برجستگی که شما مد نظر دارید، از آنها استفاده می شود. متداول ترین مواد بیولوژیکی که در ایمپلنت لب استفاده می شود یک ورق کلاژن و یا چربی است که از قسمت دیگری از بدن خود شما (به طور معمول شکم یا ران) گرفته می شود.

از بافت فلپ داخل دهان شما نیز می توان به عنوان ایمپلنت استفاده کرد. البته جراحان پلاستیک معمولا در صورت امکان از این روش اجتناب می کنند، چرا که این یک عمل جراحی بسیار تهاجمی است.

می توان از مواد مصنوعی نیز برای ایمپلنت لب ها استفاده کرد. احتمال این که بدن شما به این نوع ایمپلنت ها واکنش آلرژیک نشان دهد، زیاد است.

ماندگاری ایمپلنت لب ها چقدر است؟

عمر ایمپلنت لب به مواد کاشتی که انتخاب می کنید و واکنش بدن شما به آن، بستگی خواهد داشت. با توجه به متغیرهای موجود در مواد موجود و واکنش های مختلفی که مردم نسبت به آنها دارند، ارائه پاسخ قطعی به این سوال دشوار است. همانطور که گفته شد، ایمپلنت لب می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای افزایش اندازه لب های شما در نظر گرفته شود. اگر به موادی که برای شما استفاده می شود آلرژی و حساسیت نداشته باشید، می توان انتظار داشت که تا سال ها برای شما دوام داشته باشد.

خطرات احتمالی یا نتایج منفی ایمپلنت لب چیست؟

⛔ اگر چه کلاژن و چربی بعید است که واکنش های منفی ایجاد کنند، ولی گاهی اوقات ممکن است توسط بدن جذب شوند. این بدان معنی است که با جذب کلاژن و چربی تزریق شده توسط بدن، لب های شما به آرامی به اندازه ی قبلی خود برمی گردند.

⛔ در صورت افزایش وزن، سلول های چربی ایمپلنت شده در لب ها نیز می توانند منبسط و بیشتر شوند.

⛔ ایمپلنت های مصنوعی، مانند آنهایی که با سیلیکون ساخته می شوند، خطرات جانبی نیز دارند. عفونت و نشر از پرکننده ی سیلیکونی، حتی سال ها پس از انجام عمل فرم دهی ممکن است رخ دهد.

⛔ یکی دیگر از خطرات مرتبط با ایمپلنت لب، آسیب عصبی یا از بین رفتن احتمالی احساس لب شما است. خونریزی و زخم نیز می تواند رخ دهد.

عوارض پروتز لب

⛔ ایمپلنت مصنوعی ممکن است سفت شود.

⛔ ایمپلنت های نمکی نیز ممکن است به مرور زمان تخلیه شوند.

بعضی از جراحان عمل جراحی ایمپلنت را توصیه نمی کنند و این جراحی را انجام هم نمی دهند.

فیلر لب چیست؟

تزریق ژل لب بسیار کمتر از ایمپلنت لب تهاجمی است و به هیچ برشی در بافت لب شما احتیاج نیست. همانند ایمپلنت لب، مواد بیولوژیکی و مصنوعی هم به عنوان فیلر لب موجود هستند. اسید هیالورونیک متداول ترین ماده پرکننده است و جایگزین کلاژن به عنوان ماده ی پر کننده ی انتخابی بسیاری از متخصصان پوست و مو شده است. این ماده در بدن انسان نیز وجود دارد. (ژوویدرم Juvederm و رستیلن Restylane دو نوع از رایج ترین مارک های فیلر لب هیالورونیک اسید موجود در بازار هستند.)

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

مانند جراحی ایمپلنت، دقیق بودن در مورد عمر فیلرهای لب نیز دشوار است. عمر فیلرها، به نوع پرکننده ی استفاده شده و همچنین به شیمی خاص بدن شما بستگی دارد. به طور معمول، مواد پرکننده اسید هیالورونیک بین شش ماه تا یک سال دوام می آورند. پرکننده های ساخته شده از چربی خود فرد نیز، دائمی در نظر گرفته می شوند و می توان گفت که این نوع فیلرها دائمی هستند و یا حداقل برای سال ها دوام می آورند، مگر اینکه بدن شما این چربی را دوباره جذب کند.

تزریق چربی صورت از مزایا تا عوارض و هزینه ها

عوارض فیلر لب چیست؟

فیلرهای لب به طور معمول نتایج منفی کمتری نسبت به ایمپلنت لب دارند، چرا که برای انجام این کار هیچ برشی در بافت لب شما ایجاد نمی شود. البته این بدان معنی نیست که تزریق فیلر لب بدون خطر است و کبودی و تورم بعد از تزریق فیلر لب امری رایج است.

واکنش های آلرژیک نیز می تواند با پرکننده های مصنوعی اتفاق بیفتد و این پرکننده ها ممکن است سفت شوند و نیاز به برداشتن آنها طی یک عمل جراحی باشد.

کلینیک تخصصی دکتر نیلفروش زاده