کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

با موی زیرپوستی چه کنیم؟

دکتر محمد علی نیلفروش زاده، متخصص پوست و رئیس انجمن متخصصان پوست و موی ایران موی زیرپوستی، مویی است که به دلایلی، توان بیرون آمدن از لایه خارجی پوست را ندارد. بنابراین درست در محل رویش آن نقطه‌های قرمز رنگ و دردناکی ایجاد می‌شود که در موارد حادتر تبدیل به آبسه یا همان دمل‌های پوستی می‌شود. بروز موی زیرپوستی دلایل گوناگونی دارد که به آن اشاره می‌کنیم و در ادامه به درمان‌ها می‌پردازیم: – اگر در هر نوبت اصلاح ناحیه را برعکس خواب مو شیو کنید تا برق بیافتد مطمئن باشید راه برای رشد موهای زیرپوستی فراهم می‌کنید. – نیرویی که در اثر اپیلاسیون به ریشه مو وارد می‌شود، منجر به رویش موهایی نازک و ناتوان خواهد شد بطوریکه ممکن است این موها توان خروج از لایه میانی پوست (درم) را پیدا نکنند و همانطور نهفته باقی بمانند. – به یاد داشته باشید که تجمع سلول‌های مرده بر روی پوست احتمال رویش موهای زیرپوستی را بالا می‌برد.
لیزر موهای زائد

*برای درمان و پیشگیری:

  1. روزانه با یک مرطوب کننده مناسب، تمام بدن را چرب کنید.
  2. از مصرف کرم‌هایی که حاوی اسید میوه و ویتامین A هستند، غافل نشوید.
  3. یک بار در هفته زیردوش حمام، اپیدرم را به کمک کیسه یا لیف، کاملاً پاکسازی و لایه‌برداری کنید.
  4. روز قبل از اپیلاسیون بدن را کیسه بکشید تا سلول‌های مرده از بین بروند.
  5. قبل از شروع اپیلاسیون محل و وسیله اپیلاسیون را ضدعفونی کنید.
  6. بعد از کار، برای تسکین محل اپیلاسیون، از کرم‌های ترمیم کننده کمک بگیرید.
  7. بعد از اپیلاسیون، از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا هم درد احتمالی را کاهش دهید هم رشد موهای بعدی را به تأخیربیاندازید.
  8. برای درمان ابتدا محل مورد نظر را با یک لیف طبیعی لایه‌برداری و پاکسازی کنید. سپس روی محل را با آب ولرم کمپرس کنید تا التهاب آن کمتر و روزنه‌های پوستی گشاد شود. بعد از 5 دقیقه، کمپرس را متوقف و فشار آرامی به اطراف محل وارد کنید تا جایی‌که نوک مو دیده شود. سپس به کمک موچینی که با الکل 90درصد ضدعفونی شده، مو را از پوست خارج کنید. اگر نمی‌خواهید این موها را با فشار خارج کنید، می‌توانید از درمانی که برای آکنه تجویز می‌شود، استفاده کنید: صبح و شب، محل مورد نظر را به دارویی از جنس اسید سالیسیلیک آغشته کنید تا التهاب آن کمتر شود و موی زیر پوست در مسیر درست قرار بگیرد. بعد از چند روز مو از زیر پوست خارج می‌شود.