کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

اگر دچار ریزش مو شدم چه کنم؟

اگر دچار ریزش مو شدم چه کنم؟

  امکان اينکه شما در تعطيلات به خاطر اوقات فراغتی که در مقايسه با قبل داريد به برخی مسائل‌ عادی توجه بيش از حد نشان دهيد، وجود دارد. بعضی خانم‌ها و آقايان با شمردن موهايی که هنگام شانه زدن می‌ريزد و توجه بيش از حد به موها حس می‌کنند دچار ريزش مو شده‌اند، که همين استرس روی سلامت مو اثر می‌گذارد. در تغيير شرايط آب و هوايی، سفر و شستشوی مو با آب و شوينده‌های مختلف و دستکاری‌های بيشتر مو به خاطر مهمانی‌های خاص عيد امکان دارد موقتا موی شما بريزد اما اگر خوب دقت کنيد می‌بينيد آمار موهای ريخته شده به بيش از حد طبيعي ۱۰۰ تار مو در روز نمی‌رسد. از تعطيلات و سفرهايتان لذت ببريد و با تمرکز بيش از حد روی اين مسائل خود را دچار دردسر نکنيد. با خود بگوييد اگر ريزش مو جدی شد و همچنان ادامه داشت بعد از تعطيلات به آن رسيدگی می‌کنم و توسط متخصص معاينه می‌شوم و الان وقت فراغت من است.
ریزش مو

حتي من خانم‌هايي که خيلي به موهاي خود آسيب‌ زده‌اند و با ‌رنگ‌ کردن آن يا تغيير حالت مو (فر يا صاف کردن) بافت مو را خراب کرده‌اند هم مي‌گويم به هر حال چاره‌اي جز مراقبت از موي آسيب‌ديده و پيشگيري از موخوره و ریزش مو نداريد.

با نرم‌کننده مو و ماسک‌هاي مو ساقه مو را موقتا ترميم و تا رويش موهاي سالم و جديد صبر کنيد.

موها را زياد شانه و دستکاري نکني.

بهتر است آنها را در يک مدل خاص ثابت نگه‌ داريد.

از بستن مو در حالت کشش بپرهيزيد و مو را در معرض آفتاب قرار ندهيد زيرا اين موارد به آسيب بيشتر مو و ريزش مو آن دامن مي‌زند.

بهتر است به جاي غصه خوردن و استرس با نگاه مثبت به رنگ و حالت موي دلخواه خود از آن لذت ببريد و لااقل بعد از اين همه آسيب از تصميم خود خوشحال باشيد و لذت ببريد.