کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

از بین بردن لک صورت با خمیردندان از نگاه متخصص

آیا واقعا خمیر دندان روی لکه هاى پوستى اثر مى گذارد؟ آیا خمیردندان می تواند خیلی سریع جوش های صورت را خشک کند؟ بهترین روش ها برای از بین بردن لک های صورت و جوش های سر سیاه را می شناسید؟ 

بسیاری افراد از روش های خانگی برای از بین بردن لک  ها و یا جوش های صورت خود استفاده می کنند و هر چیزی كه در شبکه های مجازی می بینند را امتحان می کنند. اما آیا واقعا خمیر دندان تاثیر مثبتی بر روی پوست صورت دارد؟

یک باور غلط این است خمیر دندان جوش ها را از بین می برد. در این مطلب از سایت کلینیک دکتر نیلفروش زاده همه چیز درباره استفاده از خمیر دندان برای رفع جوش های سر سیاه و لک های صورت را بررسی کرده ایم.

خمیردندان جوش آکنه پوست

بسیاری از افراد مخصوصا آنهایی که بیش از دیگران در معرض تابش آفتاب قرار دارند، بر روی صورت خود به خصوص گونه ها دارای لک های قهوه ای پوستی هستند. در برخی افراد نیز جای جوش ها به صورت لک خود را نشان می دهند. برای از بین بردن این لکه های پوستی درمان های مختلفی ارائه می شود که بعضا جز گرفتن زمان از فرد، نتیجه ی دیگری در بر ندارند.

برای گرفتن وقت مشاوره از کلینیک پروفسور نیلفروش زاده

اینجا کلیک کنید.

برای پيدا كردن کارآمدترین روش خلاص شدن از شر لکه های صورت، ما تقریباً همه ی درمان های خانگی لک صورت مانند: ماسک های صورت خانگی، آب لیمو، سفيده ى تخم مرغ و زردچوبه را امتحان كرديم. با این حال، برخی معتقدند که بهترین ترفند از بین بردن لک صورت، چیزی نیست جز استفاده از خمیردندان های خوب!!! اما آیا واقعا خمیر دندان روی لکه هاى پوستى اثر مى گذارد؟

فواید خمیر دندان برای پوست

تاثیر خمیر دندان روی پوست

به گفته بهترین دکتر درمان جوش در تهران، خمیردندان حاوی جوش شیرین، پراکسید هیدروژن، روغن های ضروری، منتول و برخی مواد است که باعث خشک شدن پوست می شود اما در عین حال، باعث می شود تا صورتتان تحریک شود.  هیچ ماده ای در خمیر دندان وجود ندارد که این روش را نسبت به درمان های معمول موثرتر کند.  خشک شدن بیش از حد و حتی سوزش پوست صورت می تواند بر اثر اعمال خمیردندان روی جوش ها باشد. همچنین خميردندان ممکن است برای کاهش قرمزی لکه های صورت شما و خشک شدن آن ها مناسب باشد، اما شما را از شر آنها خلاص نمی کند!

بیشتر بخوانید : کاشت مو

خمیر دندان برای جوش سرسیاه

فراموش نکنید که خمیر دندان به هیچ وجه درمان اولیه ی آکنه و جوش محسوب نمی شود. برای درمان جوش می توانید از محلول پراکسید بنزوئیل و اسید سالیسیلیک بدون نسخه استفاده کنید. اما به هر حال پیشنهاد ما به شما این است که اقدامات خانگی برای درمان جوش را فراموش کنید و روند درمان جوش های صورت خود را به یک متخصص پوست و مو بسپارید.

در برخی از موارد که از خمیر دندان برای درمان جوش استفاده می شود، به دلیل ایجاد خشکی بیش از حد در آن ناحیه، ممکن است جای جوش ها حتی بعد از درمان جوش ها روی صورت باقی بمانند. توصیه ما به شما این است که از ابتدا برای درمان جوش های صورت خود از روش های مناسب و تایید شده بهره بگیرید تا بعدها مجبور به انجام روش هایی مثل سابسیژن یا اندولیفت جای جوش نشوید.

پس خمیر دندان را برای دندان های خود كنار بگذاريد، نه برای پوست!

بنر-سابسیژن-جای-جوش