کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.

آمادگی های لازم برای کاشت مو

اگر شما تصمیم گرفته اید که کاشت مو انجام دهید، باید برخی نکاتی را در نظر بگیرید تا متوجه شوید که آمادگی های لازم برای کاشت مو را دارید. هر یک از افرادی که می خواهند ترمیم مو و کاشت مو انجام دهند، باید به خوبی ریزش موها و همچنین ساختار موهای خود را مورد بررسی قرار دهند. کاشت مو بسیار حساس می باشد و اگر به درستی انجام نشود امکان دارد که ریزش مو افزایش پیدا کند. امروزه بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی ظاهر خود ترجیح می ‌دهند که کاشت مو انجام دهند. شما برای انجام دادن کاشت مو باید به پزشکی که در این زمینه تخصص و تجربه بیشتری دارد مراجعه کنید. برخی از نکاتی که اهمیت زیادی در مورد آمادگی پیش از انجام کاشت مو دارد را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.
امادگی برای کاشت مو

لیست آمادگی ها و شرایط لازم برای کاشت مو

داشتن آگاهی از مسائل مختلف مربوط به کاشت مو می تواند شما را به یک کاندیدای خوب برای انجام این اقدام زیبایی پر طرفدار تبدیل کند. برخی از نکاتی که نشان می دهد شما آمادگی برای کاشت مو دارید عبارتند از:

1. آگاهی در مورد درصد موفقیت عمل

این مسئله که شما بدانید درصد موفقیت کاشت مویتان چه مقدار می باشد، بسیار مهم است. هر یک از افرادی که قصد کاشت مو دارند باید به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه کنند و پزشک پس از بررسی کردن هر یک از تارهای مو درصد موفقیت کاشت مو را به بیمار اعلام نماید. بعد از پیوند مو باید پزشک درصد موفقیت را که به بیمار اعلام کرده است، روی کاشت مو اجرا کند. آگاهی پیدا کردن از درصد موفقیت عمل کاشت مو از استرس بیمار می ‌کاهد و تصمیم گیری وی را جهت انجام کاشت مو آسان تر می نماید.

2. آگاهی در مورد دوران نقاهت

این که شما بدانید بعد از کاشت مو باید چه مدت استراحت کنید یکی از مهم ترین نکاتی است که پیش از کاشت مو باید بررسی کنید. از پزشک خود در مورد مراقبت های کاشت مو بهتر است سوال کنید تا به خوبی بدانید که چند روز به استراحت نیاز دارید. امروزه روش های مدرن و جدید برای کاشت مو به کار می ‌رود که هر یک از این روش ‌ها در کم ترین بازه زمانی انجام می ‌شود. به همین دلیل بیمار نیاز زیادی به استراحت ندارد. تنها نکته‌ ای که شما زمان کاشت مو باید بدانید این است که بعد از کاشت مو یک شبانه روز به هیچ عنوان نباید روی بالش بخوابید.

3. اطلاع از عوارض کاشت مو

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در مورد آمادگی های لازم برای کاشت مو باید بدانید این است که از عوارض پس از کاشت مو اطلاع پیدا کنید. به طور معمول کاشت مو با روش استاندارد انجام می ‌شود و درصد موفقیت کاشت به این روش نزدیک به ۱۰۰ درصد می باشد. امروزه بسیاری از افراد اقدام به کاشت مو می نمایند چرا که می‌ دانند عوارض خاصی را بعد از کاشت مو تجربه نخواهند کرد.

اگر شما قصد استفاده کردن از روش های متنوع کاشت مو را دارید باید در مورد هر یک از روش ها که چه عوارضی دارند اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. برخی از روش های کاشت مو به صورت دائمی می باشند و برخی دیگر از آن ها امکان دارد بعد از مدتی کارایی خود را از دست بدهند. بر همین اساس اطلاع پیدا کردن از نحوه کاشت مو و همچنین عوارضی که هر یک از روش های کاشت مو به همراه خواهند داشت، بسیار مهم است و باید به آن توجه نمایید.

عوارض جانبی کاشت مو

4. شناخت روش های کاشت مو

روش های کاشت مو متفاوت هستند و هر یک از روش ها دارای شیوه های خاصی می باشند. این مسئله که شما کدام تکنیک را برای کاشت موی خود انتخاب کنید بسیار مهم است. در واقع باید بدانید در گذشته روش‌ های دشواری برای کاشت مو به کار گرفته می شد که افراد شاید عوارض کوتاه مدتی را از آن روش ها دریافت می کردند. اما امروزه از روش های مناسب و استاندارد جهت کاشت مو استفاده می کنند.

این مسئله که شما به خوبی بدانید جای زخم و بخیه کاشت مو تا چه حدودی روی سر شما باقی می ماند بسیار مهم است. اگر شما به زیبایی موهای خود اهمیت می دهید برای این که بهترین روش کاشت مو را انتخاب کنید بهتر است با یک متخصص پوست و موی خوب و با تجربه مشورت نمایید. پزشک بر اساس نحوه ریزش مویتان بهترین روش را معرفی می کند.

5. اطلاع از هزینه های کاشت مو

تحقیق کردن در مورد هزینه‌ های کاشت مو یکی دیگر از نکاتی می باشد که شما جهت آمادگی برای کاشت مو باید به آن توجه نمایید. هزینه کاشت مو بستگی به روشی دارد که پزشک جهت کار به شما توصیه می ‌کند. یکی از مهم ترین نکاتی که شما برای کاشت مو باید بدانید این است که هزینه ها چندان پایین نمی باشد. اما از آنجایی که ماندگاری زیادی از کاشت مو دریافت می شود شما می توانید هزینه زیادی پرداخت کنید تا زیبایی موهای خود را برای همیشه ماندگار نمایید.

6. توجه به سن و سال

یکی از دیگر نکات جهت آمادگی برای کاشت مو این است که شما به سن خود توجه داشته باشید. کاشت مو سن و سال خاصی نمی‌ شناسد ولی بسیاری از افرادی که بالای ۲۳ سال هستند این روش را می توانند انجام دهند. آن دسته از افرادی که سنشان پایین تر از ۲۳ سال می باشد بهتر است که صبر کنند و پس از طی کردن دوره های مشخص اقدام به کاشت مو نمایند. البته تشخیص سن مناسب برای کاشت مو بر عهده متخصص خواهد بود.

7. اطلاع از روش های جایگزین

جایگزین هایی که برای مو وجود دارند، متفاوت هستند. در برخی موارد که مشکل اصلی فرد، ریزش مو است، می توان به روش هایی مانند تزریق پی آر پی، مزوتراپی یا درمان های ترکیبی، به تقویت موها و جلوگیری از پیشرفت کاشت مو پرداخت. اما در صورتی که موهای فرد ریخته باشند و دیگر از فاز رشد خارج شده باشند، اصلی ترین و تنها راهکار بازیابی زیبایی ظاهری، انجام اقدام کاشت مو خواهد بود.

8. بررسی دلیل کاشت مو

این مسئله که آیا شما واقعاً به کاشت مو نیاز دارید بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید. به طور معمول برای بسیاری از افرادی که موهایشان کم پشت شده است و یا طاسی موی سرشان به صورت ارثی می باشد این روش گزینه مناسبی به شمار می رود. دلایل زیادی برای ریزش مو بیان می ‌شود ولی بسیاری از آقایان هستند که عوامل ارثی، تغذیه نامناسب، استرس و دیگر دلایل موجب ریزش مویشان شده است.