کـلـیـنـیـک تخصـصـی
پوسـت، پیوند مو و لیزر

جستجو
Close this search box.
ماندگاری مزوتراپی مو

مزایا مزوتراپی مو – میزان ماندگاری

به طور کلی همیشه افراد (چه زنان و چه مردان) از موهای خود ناراضی هستند. امروزه اکثر افراد از چرب شدن زود هنگام موهای خود ناراضی هستند بخصوص افرادی که در شهرهای آلوده و صنعتی زندگی می کنند و یا محیط کار آن ها دارای آلودگی و ذرات معلق می باشد.

ریزش مو و دلایل آن

یکی از دلایل ریزش مو می تواند وجود آلودگی محیطی، چرب شدن پوست سر و استرس باشد. فولیکول های مو جزو اولین قسمت های سلول است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می گیرد. به طور کلی پیشگیری از بروز آسیب به فولیکول های مو خیلی موفقیت آمیزتر از درمان بعد از آسیب می باشد با این حال تعداد کمی از افراد قبل از ریزش مو به تقویت آن میپردازند. متاسفانه افراد تنها زمانی که آسیب به مو را با چشم مشاهده می نمایند و ریزش مو شروع شده باشد، اقدام به انجام متدهای تقویتی برای مو می نمایند.

ریزش-مو-در-خانم-ها

برای رفع این مشکلات می توان از روش های مختلف درمانی مانند مزوتراپی چه به صورت تک درمان یا به صورت متد ترکیبی استفاده کرد. امروزه کوکتل های مختلفی جهت مزوتراپی در مو مورد استفاده قرار می گیرد که در واقع دارای درصدهای مختلفی از پپتید های پیش‌ساز اسیدهای آمینه و پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی می باشند که همگی می تواند نقش موثری در تقویت مو، حتی جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد مو داشته باشد.

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مربوط به بازسازی لایه کراتین پوست و مو، اسیدهای آمینه و باز‌کننده‌ی منافذ سطحی پوست سر جهت رشد و نمو مو می باشد. با مزو تراپی می توان مشکلات زیر را در مو به میزان چشمگیری رفع کرد:

 • تحریک فولیکول های غیرفعال
 • تغذیه فولیکول های مو
 •  از بین بردن شوره سر

 متد مزوتراپی می تواند با متدهای دیگر درمانی بصورت ترکیبی و کامبینیشن انجام شود که در واقع درمان ها با یکدیگر اثر هم افزایی داشته و می توانند اثربخشی درمان را به طرز چشمگیری ارتقا بخشند.

متد های درمانی در ترکیب با مزوتراپی (کامبینیشن تراپی) عبارتند از:

 • هیالورونیک اسید + مزوتراپی (مزوفیلر)
 • پلاسمای غنی از پلاکت  (پی آر پی) + مزوتراپی
 • تزریق چربی + مزوتراپی
 • کاندیشن مدیوم + مزوتراپی

متدهای درمانی ذکر شده در بالا در درمان مشکلات مو از جمله ریزش بیش از حد مو، سبوره پوست سر همراه با ترشح غدد چربی، شوره سر، پوسته ریزی سر، خشک شدن پوست سر و مو، شکنندگی مو وکاهش حجم مو اثر بخش باشد.

 • هیالورانیک اسید پلاس مزوتراپی، مزوفیلر مو Meso) +Hair Filler ):

امروزه درمان های مزوتراپی پلاس هیالورنیک‌اسید در درمان ریزش مو، رشد و رویش مو بسیار مورد توجه بیماران و پزشکان متخصص پوست و مو قرار گرفته است. پزشک متخصص پوست با در نظر گرفتن نوع پوست، تایپ ریزش مو و سن بیمار تعداد جلسات مزوفیلرتراپی و فواصل بین آن را تعیین می نماید.

هیالورنیک اسید دارای ساختار شبکه‌ای مولکولی خاصی می باشد که مولکول‌های تشکیل دهنده آن می توانند چندین برابر خود، آب جذب نمایند. همچنین هنگامی که با کوکتل ویتامین و اسید‌آمینه مزو ترکیب شوند به عنوان بستری آبرسان که حاوی ویتامین می باشد، می توانند مواد مغذی را به پایه سلول‌های پوست سر و فولیکول‌های مو برسانند و همچنین به دلیل ساختار شبکه‌ای  هیالورنیک اسید، مواد موثره مزو می توانند در بافت پوست سر جهت بازسازی فولیکول‌های مو مدت زمان بیشتری در ناحیه‌ی مداخله باقی بمانند. تعداد جلسات مداخله و فواصل بین آن از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

این متد درمانی می تواند قبل از عمل کاشت مو و بعد از عمل کاشت مو (پس از بهبود زخم های ناشی از کاشت مو) به منظور بازسازی و ترمیم پوست سر و فولیکول ها مورد استفاده قرار گیرد.

کاشت مو با بالاترین تراکم

 • پلاسمای غنی از پلاکت پلاس مزوتراپی (PRP+Meso):

 در این متد درمانی، کوکتل غنی از ویتامین و اسید آمینه با پی‌آر‌پی (پلاکت غنی از پلاکت) بدست آمده از خون فرد ترکیب می شود. در نتیجه در این متد ترکیبی، از مواد موثره مزو که با فاکتورهای رشدی آزاد شده از پلاکت خون فرد ترکیب شده اند و با اثربخشی بالاتر در درمان ریزش مو و همچنین نازک شدگی مو استفاده می گردد. فاکتورهای رشدی آزاد شده از پلاکت در متد درمانی پی‌آر‌پی مواد موثره بسیار قوی هستند که قابلیت بازسازی، ترمیم و رویش مجدد مو را دارند و در خیلی از موارد به عنوان تک‌درمان در ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد جلسات درمانی این متد ترکیبی و فواصل بین آنها با ارزیابی پزشک متخصص پوست با توجه به  نوع ریزش مو و سایر عوامل تعیین می گردد و فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. این متد درمانی می تواند قبل از عمل کاشت مو و بعد از عمل کاشت مو (پس از بهبود زخم های ناشی از کاشت مو) به منظور بازسازی و ترمیم پوست سر و فولیکول‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 • تزریق چربی پلاس مزوتراپی (Fat + Meso):

 در این متد ترکیبی، کوکتل حاوی مواد موثره مزو با سلول‌های چربی که حاوی سلول‌های بنیادی می باشند ترکیب می گردد. سلول‌های چربی در این متد درمانی از بافت چربی مناسب در بدن فرد که می تواند ران، کنار باسن، پهلو و شکم باشد پس از طی پروسه خاصی بدست می آیند. این متد ترکیبی به واسطه وجود سلول‌های چربی که قدرت بازسازی و ترمیم در بافت آسیب دیده پوست سر و فولیکول‌های مو را دارند و مواد موثره مزو که حاوی گروهی از ویتامین ها و پیش‌ساز های اسید آمینه می باشند، می تواند نقش موثری در درمان ریزش مو و رویش مجدد فولیکول‌های مو ایفا نماید. تعداد جلسات درمانی این متد ترکیبی و فواصل بین آنها  با ارزیابی پزشک متخصص پوست با توجه به نوع ریزش مو و سایر عوامل تعیین می گردد و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. این متد درمانی می تواند قبل از عمل کاشت مو و بعد از عمل کاشت مو (پس از بهبود زخم های ناشی از کاشت مو) به منظور بازسازی و ترمیم پوست سر و فولیکول ها مورد استفاده قرار گیرد.

 • کاندیشن مدیوم پلاس مزوتراپی (CM+Meso):

در این متد درمانی کوکتل مزو به صورت ترکیبی با محصول سلولی آلوژنیک کاندیشن مدیوم بدست آمده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی پس از سپری کردن شرایط آسپتیک و عاری از هرگونه خاصیت تحریک کننده سیستم ایمنی در بدن افراد در درمان ریزش مو، رشد و رویش مجدد مو مورد استفاده قرار می گیرد. محصول کاندیشن مدیوم یک محصول حاوی فاکتورهای رشدی بدست آمده از کشت سلول‌های بنیادی می باشد که می تواند به صورت تک‌درمان نیز در درمان ریزش مو و تقویت سلول‌های پوست سر و فولیکول‌های مو مورد استفاده قرار گیرد. تعداد جلسات درمانی این متد ترکیبی و فواصل بین آنها با ارزیابی پزشک متخصص پوست با توجه به نوع ریزش مو و سایر عوامل تعیین می گردد و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. این متد درمانی می تواند قبل از عمل کاشت مو و بعد از عمل کاشت مو (پس از بهبود زخم های ناشی از کاشت مو) به منظور بازسازی و ترمیم پوست سر و فولیکول ها مورد استفاده قرار گیرد.

ماندگاری مزو تراپی در مو:

با توجه به متدهای درمانی ترکیبی ذکر شده در بالا، ماندگاری متدها با توجه به نوع درمان ترکیب شده با مزو متفاوت می باشد. همچنین تعداد جلسات و فواصل بین آنها با صلاحدید پزشک متخصص پوست تعیین می‌گردد. اما به طور کلی متد تک‌درمان مزوتراپی در مو ۴ تا ۶ جلسه با فاصله ۳ تا ۵ هفته می باشد و بعد از آن به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه اثر مزوتراپی ماندگاری دارد که این مدت زمان می تواند هنگامی که با متدهای ترکیبی دیگر به صورت کامبینیشن انجام شود ماندگاری بالاتری داشته باشد و تعداد جلسات متفاوتی با تعداد جلسات تک‌درمان مزو داشته باشد.

مزایای متد درمانی مزوتراپی در مو:

از مزایای مهم مزوتراپی  به صورت تک‌درمان و یا درمان ترکیبی در مو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تقویت و بازسازی فولیکول‌های مو
 • تقویت و بازسازی سلول‌های پوست سر
 • کمک به رشد و رویش مجدد مو
 • رفع و درمان شوره سر
 • درمان ریزش مو
 • درمان پوسته ریزی پوست سر در نتیجه ترشح غدد چربی
 • افزایش ضخامت مو در افرادی که موهای نازک دارند
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *